08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
З чого зроблений газоблок. Газоблок отримують шляхом додавання наступних
Величезна маса будівельних матеріалів бентежить того, хто планує побудувати будинок, дачу, гараж, альтанку. Велика кількість інформації, яка іноді суперечить сама собі, збиває з пантелику і робить вибір катастрофічно складним. Але без цих знань зробити правильний вибір практично неможливо, тому ми постараємося вам допомогти, і сьогодні розповімо про дуже популярноий будівельний матеріал, який не так давно з’явився на нашому ринку – про газобетонних блоках.
Газоблоки – універсальний матеріал, який використовується в багатьох будівельних роботах.
Його популярність обумовлена величезним рядом переваг і унікальних властивостей (наприклад, можливість самостійного їх виготовлення).
Газоблок отримують шляхом додавання наступних “інгредієнтів” (разом всі вони вспінюються і застигають у вигляді пористої структури, заповненої повітрям):
- цемент з піском;
- негашене вапно;
- вода:
- алюмінієва пудра.
Логічно припустити, що від марки і якості цементу залежить багато. У випадку з пористим готовим виробом, цемент – не той матеріал, на якому потрібно економити.
Багатьох в цьому списку напружує і алюмінієва пудра. Мовляв, вона шкідлива для здоров’я, радіоактивна і т.п. Насправді, в результаті хімічної реакції, алюмінію у вільній формі ви в готових газоблоках не знайдете. Плюс, зміст алюмінію в газоблоці настільки низька, що цей будівельний матеріал можна поставити по екологічності на одну сходинку з деревом. Проводилась маса експериментів і випробувань, які довели, що шкоди від газобетону для здоров’я людини немає ніякої.
Основним процесом, що викликає газообразоутворюючий процес, є хімічна реакція алюмінієвої пудри з вапном і водою (при цьому температура виготовляється суміші підвищується в межах 80-85 градусів). Це призводить до виділення вільного водню, які і викликають появи пухирців в смесі. Цей процес і відрізняє піноблок від шлакоблоків, керамзитобетону і інших легких бетонів.
Основні переваги газобетонних блоків:
- економічно вигідне виробництво через низьку собівартість однієї;
- великий асортимент конфігурацій щільності з певними властивостями;
- відсутність необхідності в оздоблювальних роботах (газобетонні блоки володіють усіма атмосферо-стійкими властивостями);
- підвищена морозостійкість, але відмінна паропроникність;
- відносно легкий матеріал з хорошими несучими здібностями;
- легкість в обробці (дуже просто розпилюється);
- чудові теплоізоляційні властивості (навіть при конфігурації в один шар);
- найвищий рівень пожежної;
- матеріал повністю екологічний.
Способи виробництва газоблоків
- За допомогою автоклава. Використовується фізична обробка суміші в автоклавних печах під високим тиском і температурним режимом (таким чином утворюється тоберморітовий мінерал в газобетоні). Це дозволяє забезпечити новий будматеріал хорошою міцністю, низькою усадкою і високими експлуатаційними якостями. Через складність технології виготовлення і дорогого устаткування, це спосіб неможливо використовувати в домашніх умовах.
- Без використання автоклава. Затвердіння приготовленої суміші відбувається під впливом зовнішнього середовища без використання різної апаратури і техніки. Газобетонні блоки, виготовлені за даною технологією, значно поступаються попереднім по довговічності в експлуатації і самої міцності матеріалу. У той же час, неавтоклавний метод виробництва є дуже доступними і цілком зійде для виготовлення газобетонних блоків в домашніх умовах. Самостійне виготовлення даного будматеріалу обходиться в середньому на 30% дешевше виробничого (відсутність необхідності в покупці дорогого устаткування і зниження витрат на транспортні послуги).
Як же самостійно виготовити газобетон?
Для початку необхідно обзавестися обов’язковими мінімальним набором устаткування:
- газобетонозмішувальна установка (вона дозволить вам ретельно перемішати всі складові суміші і автоматично буде їх дозувати). Дані установки бувають різних обсягів і потужностей. До найпоширеніших моделей належать установки об’ємом від 200 до 600 л. Продуктивність змішувача залежить від його потужності і об’єму (установка на 1500л здатна зробити за день близько 100 кубічних метрів суміші);
- спец.форми (саме вони додадуть необхідні геометричні обриси блоків необхідних розмірів газобетонної суміші). Вибір конфігурації майбутніх блоків повністю лягає на ваші плечі, так як їм можна надати будь-яку форму;
- ріжучі металеві струни (для відсікання надлишків).
Бетонозмішувальну установку можна знайти у тимчасове користування на будівельних форумах або спеціалізованих майданчиках, так що якщо ви не збираєтеся займатися постійним виробництвом блоків, її покупка себе не виправдає. У разі роботи з невеликим обсягом продукції буде краще заощадити час і сили, і придбати газобетон, вироблений автоклавним способом, який буде мати сертифікат якості, значно міцніше і довговічніше.
Необхідний матеріал для виготовлення суміші вже був перерахований на початку статті.
Технологія виробництва газобетонних блоків
Дотримуючись певної пропорції, змішуються всі інгредієнти в сухому вигляді (60% становить пісок, 20% – вапно, цемент – 20% і алюмінієва пудра до 1%). При зміні пропорції різних складових можна добитися зміни властивостей пористості, міцності і т.д .;
- додається вода і ретельно перемішується до придбання сумішшю однорідної консистенції і рівномірного розподілу водневих бульбашок по всій суміші;
- готова суміш розливається по формах, але лише наполовину обсягу (через продовження хімічної реакції суміш збільшується в обсязі на протязі декількох годин). При заповненні форм сумішшю, варто піддати її ударної дії, що додасть їй поліпшеною пористості;
- потім суміш вирівнюється за допомогою металевих струн. Проводять цей етап не раніше, ніж через 6-7 годин після наповнення форм сумішшю;
Останній етап: попередня і кінцева витримка (для підвищення міцності матеріалу). Попередня витримка відбувається в самих формах протягом 12 годин (краще за все проводити цей етап в приміщеннях або на критих майданчиках), після чого газобетонні блоки витягуються і піддаються заключній витримці протягом 2 діб. Після цього блоки можуть складуватися.
Але незважаючи на хороші термін витримки, варто враховувати, що остаточну міцність і інші властиві характеристики газобетон набуває лише через 28 діб після останнього етапу виготовлення, тому якщо ви плануєте виготовляти газоблоки для будівництва свого будинку, дачі або, наприклад, гаража, то про підготовку виробів потрібно потурбуватися завчасно, інакше якість істотно постраждає.
Висновок
Газоблоки – унікальний вид будматеріалу, який відрізняється шикарними властивостями і характеристиками, простотою і дешевизною у виробництві, легкістю монтажу і можливістю надання йому будь-якої форми.
При дотриманні технології виготовлення і будівництва, за допомогою газоблоків можна домогтися дуже хороших результатів, які будуть радувати довгі і довгі роки.
Рубрики: Блог