Категорії товарів
Кошик

Якісна установка і монтаж вікна в будинок з газоблоків: всі нюанси і правила

Сучасний будівельний процес вимагає відповідних рішень. Установка вікна в будинок з газоблоку – це і є те завдання, на вирішення якої піде не так багато часу, сил і знань, як пішло б на монтаж старого зразка вікон і віконних рам. Весь процес монтажу металопластикового вікна складається з трьох етапів:

  • Підготовчі роботи;
  • Безпосередньо установка вікна;
  • Завершальні етапи роботи.

Підготовчі роботи

1.jpg

Перед тим, як почати описувати цей етап необхідно хоча б поверхово ознайомитись з матеріалом, з яким належить працювати. Газоблок – це екологічно чистий матеріал, який популярний завдяки своїй міцності і простоті його будівельної обробки. Тому для різання газо блоків використовують саму звичайну ножівку з дрібними зубцями. А для того, що б просвердлити отвори в цьому будматеріалі досить буде використовувати добре заточене свердло для дерева або метала.

Порада! Для того, що б процес підготовки до монтажу вікна був максимально швидким і комфортним використовуйте наступні інструменти і матеріали: рулетка, перфоратор, обценьки, сталевий лист і поліетиленова плівка.

Для початку проводиться прибирання приміщення, в якому будуть проводитися монтажні роботи. Тобто необхідно повністю звільнити простір від меблів, килимів та інших предметів. Так як установка вікна – це дуже пильна робота. Якщо є можливість, покрийте підлогу поліетиленовою плівкою – це дозволить надалі спростити процес прибирання приміщення. Якщо на момент початку монтажу нового вікна в отворі є застаріла конструкція, то її можна демонтувати з допомогою молотка і стамески. Це буде набагато складніше і довше, ніж використовувати перфоратор з нерухомим долотом, що займе часу не більше 10 хвилин.

Якщо установка вікна буде виконуватися на поверсі вище першого, тоді тут варто дотримуватися певних заходів безпеки. Адже під вікном може знаходитися зовнішній блок кондиціонера або, ще гірше, проходити люди. Якщо ці ситуації не виключені, тоді на краю майбутнього укосу потрібно буде закріпити сталевий лист по всій ширині. Для його установки не потрібно ні інвентарю, ні фіксаторів. Досить буде втиснути лист між стінами до абсолютної його нерухомості.

Паралельно з вікном необхідно демонтувати відлив. Зробити це можна буде за допомогою звичайного лапи або пасатижі. Найскладнішим і трудомістким етапом можна назвати демонтаж старого підвіконня. Звичайно ж, якщо він виконаний з дерева, то проблем виникнути не повинно. Але іноді підвіконня може бути бетонним. Для вилучення підвіконня потрібно скористатися перфоратором. Спочатку робимо базовий паз і починаємо розгойдувати. Дерев’яну конструкцію розгойдуємо і акуратно витягуємо, а ось з бетонної потрібно проявити граничну уважність. Адже важить таке підвіконня досить багато і під час фінішного ривка краще притримувати його протилежну сторону, а ноги тримати на безпечній відстані. Після демонтажу весь бруд і пил з віконного отвору необхідно вимести віником або щіткою.

Увага! Для того, що б поліпшити зчеплення між монтажною піною і підставою необхідно прогрунтувати поверхню від залишків пилу. Роботу після грунтовки можна продовжувати по закінченню 4 годин.

2.jpg

Установка вікна в приміщенні з газоблоку

Перед тим як приступити до найвідповідальнішого етапу, необхідно обзавестися наступними матеріалами і інструментами:

  • рівень;
  • перфоратор;
  • віконна рама;
  • клини;
  • анкери;
  • рулетка;
  • монтажна піна;
  • підвіконня;
  • відлив.

Отже, тепер, коли весь перелік інвентарю у вас є під рукою можна сміливо приступати до процесу установки вікна в будинку з газобетону. Взявши віконну раму, очистіть її повністю від заводської плівки. Перевірте всю конструкцію і переконайтеся в тому, що на ній відсутні будь-які тріщини, подряпини або інші дефекти.

Монтаж вікна поетапно:

  1. У прорізаний паз газобетону встановлюється віконна рама. Не намагайтеся всунути всю її одночасно. Спочатку одну сторону, а потім другу;
  2. Якщо ви вирішили прорізати паз заздалегідь, тоді хочемо вас засмутити – нічого не вийде. Тому необхідно прокласти спеціальні клини. Вони можуть бути як дерев’яні, так і пластикові. Перевага друга полягає в тому, що їх можна не витягувати з газобетону, чого не можна сказати про дерев’яні. Далі процес вирівнювання супроводжується використанням рівня;
  3. Далі вирівнюємо по ширині. На цьому етапі рівень відкладаємо вбік і беремо в руки рулетку. Похибка, може бути не більш 3 мм виходу за люфт. З боків фіксуємо клинами, чим знерухомлюємо конструкцію;
  4. Вирівнюємо вертикаль за допомогою рівня;
  5. І ось ми поступово підійшли до чотирьох отворів, які знаходяться у внутрішній частині рами. Вони розташовані по два отвори на одну сторону, крізь них необхідно просвердлити підставу, використавши при цьому спеціальні свердла для газобетону. Глибина свердління дорівнює 40 см;
  6. У ці отвори забивають анкери. Забивати їх слід до тих пір, поки верхівка (капелюх) в принципі може заважати закриття вікна;
  7. Проробивши все вище перераховані етапи, у вас повинна вийти ідеально зафіксована конструкція. Далі її слід задувати монтажною піною зі спеціальними дрібними порами. Вартість її порядки вище стандартної піни, але якість відповідно набагато краще. Якщо під час монтажу використовувалися клини з дерева, тоді їх необхідно витягти. Пластикові залишаються навічно в газобетоні;
  8. Тим часом поки монтажна піна застигає, слід змонтувати нове підвіконня. Перед його установкою на поверхню наноситься спеціальний силіконовий герметик, який виступить в ролі клею. А ось для самого монтажу потрібно використовувати монтажну піну, завдяки якій задуваються всі отвори і щілини. Після його фіксації найкраще, поставити зверху, будь-якої прес;
  9. Кріплення відливу проводиться за допомогою тієї ж монтажної піни, яка наноситься на поверхню газобетону і притискають відливом. Під вікно кріпляться на алюмінієві саморізи.

Увага! Якщо вікно буде встановлено нерівно, навіть найкращий газоблок не захистить приміщення від протягів.

3.jpg

Завершуючі етапи роботи

На останньому етапі для роботи знадобляться вторинна шпаклівка, гіпсова штукатурка, ніж і шпатель. Після затвердіння піни приступаємо до навішування вікна. Тут перевіряється ться функціональність і працездатність всієї конструкції. По закінченню 24 годин зрізаємо зайву піну. А ось якщо почати зріз трохи раніше можна просто вимазати ніж піною, який навряд чи відмиється. Після зрізу поверхня грунтується.

На місця зрізів наноситься гіпсова штукатурка. Це потрібно зробити так, що б всередині не залишалося жодного порожнього паза. Даний етап можна виконати двома способами:

  • Зріз. Робиться зона, яка буде перпендикулярна рамі;
  • Продовження. Виконується способом продовження стіни з великим виходом за раму.

Для того, що б повністю затвердів і висушився верхній шар необхідно до восьми годин часу. Все залежить від пори року і виробника. Вторинний шар наноситься не більше 4 мм і виступає в ролі фінішного шару. Його наносять шпателем рівномірно, їм же прибирають все зайве шматочки після застигання шпаклівки.

Все вікно в будинку з газобетону встановлено. Як видно, для того, щоб встановити вікно не потрібно особливих знань і умінь. Тому не варто боятися того, що щось може піти не так. Головне – це дотримуватися вище зазначеної інструкції і тоді у вас все вийде!

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка