Категорії товарів
Кошик

Як влаштований монолітний фундамент – розбираємося разом.

Переваги монолітного фундаменту.

Якщо вам необхідно встановити якісну основу навіть якщо грунт, де будуть проводитися роботи, рухливий, а вам потрібно реалізувати свої ідеї, ідеальним варіантом стане монолітний фундамент. Міцну заливальне плиту не лякають великі навантаження, низькі температури або грунтові води, тобто, будинок буде зберігати стійкість весь час свого існування.

Ще одним важливим плюсом монолітної плити фундаменту стане те, що при його закладці можна не орендувати кранове та бурове обладнання, тобто на будівельному майданчику потрібна буде тільки подача бетону. Тобто, таке рішення підійде в абсолютній більшості випадків будівництва за межею міста.

Види підстав.

Підстави розрізняються за такими ознаками:

Спосіб відтворення: армовані, з застосуванням двошарового пояса з арматури або простіше, які складаються з заливки бутом або бетоном.

Тип: фундамент може монолітним або монолітно свайно-ростверкових.

Основною рисою кожного з цих типів є нерозривний конструкція заливки бетоном і опалубки. Тому, якщо ви зупинилися на свайно-ростверкових фундаменті, відстань між палями заповнюють щебенево-піщаної засипанням.

Взагалі, стрічкові монолітні фундаменти активно використовуються на глибоко промерзають грунтах і в будівлях, де є підвали. Фахівці вважають, що така задумка в архітектурі не дасть будівлі осісти і витримає коливання в грунті. Однозначно, якщо робити поглиблений фундамент, то потрібно готуватися до великих витрат на працівників і матеріал. Тому в тих випадках, де це буде доцільно, зазвичай застосовується фундамент у вигляді цільної плити.

Особливості моноліту.

Для початку розберемося в особливостях моноліту, щоб замовник розумів, з чим має справу, після чого можна буде перейти безпосередньо до технології заливки.

Так, переваги монолітного фундаменту:

Нерозривний і міцна конструкція, яка виключає можливість деформування матеріалу.

Експлуатувати моноліт можна набагато довше в порівнянні з пальовими фундаментами або з цегли.

При великому навантаженні, вона розподіляється рівномірно по всій конструкції.

Такий фундамент можна закладати навіть на плавучій і пучинистом грунті.

Чи не буде швів на стиках фундаменту, що забезпечить повну герметичність матеріалу.

З недоліків:

Варто досить дорого, тому що з’являються додаткові витрати і нужда в опалубці, арматурі і бетоні.

Зростає обсяг робіт буде набагато більше

Доведеться додатково вкласти кошти в гідроізоляцію.

Принципи закладки монолітного фундаменту.

Для того, щоб встановити стрічковий монолітний фундамент, для початку потрібно підготувати рів і встановити опалубку. У моноліту також повинна бути арматурна решітка. Це зажадає додаткових вкладень, але тут якраз не слід економити на якості, а укладати матеріал потрібно в більш, ніж 2-3 шари. Також моноліт потрібен не менше 40-а см і три чверті плит повинні бути вище землі.

Монолітний фундамент повинен зводитися в кілька послідовних етапів. Розглянемо ж їх все. Як завжди, в першу чергу готується котлован, далі розчищаємо землю, якщо є необхідність, її можна обробити сольовим розчином (це робиться тільки в холодний сезон, що допоможе запобігти промерзання грунту). Фахівці кажуть, що, розчистивши ділянку під цілісний фундамент, з кожного боку потрібно залишити по 2 м для доступу.

Далі потрібно засипати фундамент піщаної подушкою з річкового кварцового піску зі щебенем дрібної фракції. Потім потрібно провести канали для осушення грунту і створити первинну гідроізоляцію. Щоб створити водонепроникну подушку під час установки влаштування гідроізоляції, потрібно створити мінімум двошарову базу. Попередньо потрібно по периметру закласти арматуру в перев’язці, а далі почати попередню заливку бетоном пошарово по 15-20 см. Щоб запобігти розшарування, потрібно постійно помішувати суміш.

В процесі застигання фундаменту з монолітної плити потрібно, щоб каркас і арматура були пов’язані між собою. Зрештою, фундамент заливається, вирівнюється і утрамбовується до тих пір, поки волога не виступить на поверхні, отшліфованності до ідеально рівного стану.

Після того, як монолітний фундамент висох, опалубку потрібно видалити. Наша інструкція архітектурного рішення хоч і відчутно збільшить грошові витрати, однак це збільшить термін служби монолітної плити (близько 150-160 років).

Як влаштований монолітний свайно-ростверкових фундамент.

Головним плюсом моноліту є зменшення витрат на бетон, приблизно на 10-30-ть% і фундамент допоможе підняти будова над грунтом. А за допомогою ростверку можна навантаження розподілити максимально рівномірно між усіма палями, попередньо з’єднавши їх між собою. Особливість пристрою цього фундаменту відрізняється від установки звичайної плити з бетону тільки в необхідності паль, а всі наступні етапи роботи ідентичні.

Сумарний
Дата перегляду
Автор Рейтинга
51star1star1star1star1star
Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка