08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Як вирощувати зелень взимку і при чому тут керамзит?
Сучасні технології все глибше проникають в наше життя і стають невід’ємною частиною побуту. Деяка техніка створена для того, щоб позбавити нас від рутинної роботи, а є та, яка створена для того, щоб піклуватися про наше здоров’я.
«Ти – те, що ти їси» – глибока мудрість закладена в даних словах. Знаючи це, ми старанно вибираємо продукти, віддаючи перевагу на користь здорової їжі. Але чи так це насправді? Як вирощуються ягоди, овочі і зелень, що лежать на прилавках магазинів? Цього ми не знаємо. Саме тому здорова їжа – це та, яку ми виростили самі. Але це так довго і так складно! – Скажете ви. А ми відповімо – ні, це зовсім не так.
Втіленням технічного прогресу стала гідропонна домашня установка, призначена для швидкого вирощування зелені і плодових культур. Без бруду, без поливу, без обробки.
Як це все працює? Все дуже просто, давайте в цьому переконаємося.
Ось так виглядає гідропонна установка.
Внизу пристрою знаходиться ємність з живильним розчином, що складається з води і натуральних органічних добрив. Випаровуючись, він створює ідеальний мікроклімат для пророщування насіння, а після проростання, коли рослини дадуть коріння, цей розчин стане для них джерелом живлення.
У верхній частині установки розташовані лампи, які прискорюють проростання насіння і подальший ріст рослин.
Але найголовніша роль в цій системі відводиться субстрату. До нього пред’являється багато вимог. Він повинен бути натуральним і абсолютно нешкідливим, оскільки коріння рослин будуть перебувати з ним в безпосередньому контакті. Субстрат не повинен руйнуватися і утворювати пил. На ньому не повинна з’являтися слиз, а для цього субстрат повинен володіти певними антибактеріальними властивостями. Ще він повинен мати шорстку поверхню, щоб коріння рослин добре утримувалися в ньому. І останнє, субстрат повинен володіти нейтральній кислотністю, щоб живильний розчин і рослини не піддавалися окислення.
Всім цим вимогам відповідає тільки один матеріал – це керамзит. Як рослини почуваються в ньому, побачимо з наступних фотографій.
Ми вибрали для посадки насіння базиліка, руколи і червоного салату. Їх добре видно при близькому розгляді. Посадка – це перший день циклу, з нього ми і почнемо наш звіт.
его мы и начнем наш отчет.
Вот эта фотография была сделана всего через два дня после посадки семян.
А это седьмой день цикла.
Такую картину бы наблюдали на 11 день. На салате уже отчетливо видны красные прожилки, это значит, что он будет богат йодом.
Так выглядели наши растения уже через 15 дней после посадки.
На 21 день циклу ми вже зрізали частину зелені і посадили на її місце нове насіння. Зріз і посадку можна продовжувати безперервно, досить лише вчасно міняти розчин.
Ось такий урожай ми виростили на нашому керамзиті. Так наочно ми ще раз довели, що керамзит – це матеріал повністю співзвучний природі.
Тепер у нас на черзі вирощування помідорів. Чекайте звіт про успіх заходу.
Міцного Вам здоров’я і гарного врожаю! 🙂
Рубрики: Блог