Категорії товарів
Кошик

Як своїми руками виготовити інструмент для кладки газобетону

З огляду на відносно високу вартість інструментів, багато задавалися питанням можливості його самостійного виготовлення. У статті наводяться інструкції, в яких детально розписано, як зробити інструмент для кладки бетону своїми руками.

 

i0.jpg Застосування газобетону в якості будівельного матеріалу істотно спрощує зведення будинків або інших конструкцій. Оскільки він легко обробляється, для роботи можна обійтися набором нескладних ручних інструментів, частина з яких цілком можливо виготовити самостійно прямо на будівельному майданчику. Це дозволить як не витрачати час на здійснення покупки, так і оптимізувати витрати. Тим більше, що зробити інструмент для кладки газобетону своїми руками нескладно, якщо слідувати інструкції.

Саморобна кельма для кладки газобетону

самодельная кельма для газобетона

З допомогою кельми наноситься і розрівнюється розчин, що скріплює блоки газобетону. Вона являє собою фігурний совок, на ковші якого розташовується ряд зубців. Ширина цього інструменту повинна відповідати типорозміру блоків, з якими його використовують. Це дозволяє не тільки скоротити витрату клею, а й більш точно і швидше виробляти кладку. За допомогою кельми накладення і розрівнювання розчину робиться одним рухом.

Але у кельми є слабке місце – вона часто ламається там, де рукоять з’єднується з робочим ковшем. Причому, така поломка характерна для всіх моделей, незалежно від виробника інструменту і його вартості. Це пов’язано з тим, що в процесі нанесення на блок клею доводиться докладати невелике зусилля, плюс сам розчин має досить велику масу. Пік динамічного навантаження припадає на місце з’єднання ковша і рукояті, в результаті кріплення з часом поступово розхитується, і рукоять відламується. Як правило, це відбувається через місяць-два інтенсивної експлуатації інструменту.

Технологія самостійного виготовлення кельми досить проста, весь необхідний для цього інструмент, як правило, завжди є на будівельному майданчику. В першу чергу знадобиться зробити з паперу шаблон ковша (він повинен бути розкладений на площині) і перенести його на шматок листової сталі. Після цього вирізається заготівля, потім, використовуючи киянку, ківш вигинається на ковадлі належним чином. Для скріплення швів використовується зварювання. Для випилювання зубців, які покривають робочу кромку, можна використовувати болгарку.

Для забезпечення надійного кріплення рукояті її дерев’яну основу необхідно просвердлити по довжині наскрізь. У отвір вставляється сталевий прут відповідної товщини. Один кінець прута потрібно розклепати таким чином, щоб утворилася «капелюшок». Тильний борт ковша просверлюєтся свердлом того ж діаметру, що і рукоять. У отвір вставляється прут таким чином, щоб «капелюшок» повністю закрив його. З протилежного боку прутка слід нарізати різьблення, після чого надіти дерев’яну основу і зафіксувати її гайкою. Після цього інструмент готовий до роботи.

Важливо! Не забудьте підкласти під гайку гроверну шайбу, це суттєво збільшить надійність з’єднання.

При наявності певних навичок виготовлення саморобної кельми займе близько півгодини, що значно менше, ніж пошук інструменту необхідного розміру в спеціалізованих магазинах, не кажучи вже про грошові витрати.

Рубанок для газобетону своїми руками

рубанок для газобетона своими руками

При допомозі рубанка вирівнюють виступаючі частини блоків з газобетону. Він являє собою дерев’яну дошку, до однієї з площин якої прироблена ручка, на протилежній від неї площині під кутом розташовуються робочі елементи, зроблені з декількох сегментів пили з твердого сплаву. Всього таких елементів десять (по п’ять штук на кожному краю).

Такий інструмент потрібно «відчувати», в іншому випадку витримати один рівень для всієї «проходки» буде складно, оскільки якщо з блоку зніметься більше необхідного, то виправити ситуацію не вдасться. Єдиний вихід – взяти інший блок замість зіпсованого. Зауважимо, що інструмент заводського виготовлення не гарантує якість обробки, тут все залежить від досвіду. Багато майстрів воліють саморобним рубанком, оскільки до такого інструменту легше пристосуватись.

Для виготовлення рубанка потрібні підготувати наступні матеріали:

  • товсту дошку (краще «п’ятдесятку»);
  • ручку, її можна взяти від зламаного інструменту або виготовити з дерев’яного бруска;
  • клей, що дозволяє склеювати між собою метал і дерево, можна використовувати «Момент» або будь-який інший з подібними властивостями;
  • фрагменти полотна дрібнозубої пили, що складаються здекількох сегментів.
  • Важливо! Рекомендуємо використовувати пилку з твердосплавних марок сталі, в іншому випадку буде потрібна часта правка.

Коли всі матеріали готові, можна приступати до складання інструменту, вона виконується за наступним алгоритмом:

  • по краях дошки необхідно зробити пропили (п’ять штук з кожного боку). Їх необхідно робити під кутом близько 70 ° до поздовжньої осі;
  • полотно пилки або його фрагменти необхідно поламати на відповідні по довжині шматки, після чого вставити їх в пропиляні пази, попередньо завдавши клей на деталі, що з’єднуються;
  • після того як клей просохне, рубанок буде готовий до використання.

Рекомендується зробити для рубанка спеціальне пристосування, що обмежує шар, що знімається, з газобетонних блоків.  Для цього буде потрібно дві дошки товщиною від 20 до 30мм. Їх скріплюють хрест-навхрест за допомогою двох рейок таким чином, щоб вони утворювали отвір, рівний товщині блоку (відповідно, висоті або довжині, якщо обробляються інші сторони).

Ручний штроборіз для газобетону своїми руками

Данний інструмент використовується в тих випадках, коли в блоках з газобетону необхідно прорізати штроби (наприклад, для посилення конструкції проводиться зміцнення кладки арматурою).

штроборез для газобетона своими руками

Ручні штроборізи можуть мати вигнуту або пряму форму рукоятки. В ті й інші забезпечені тримачами для двох рук, що дуже зручно, оскільки така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти тиск в процесі прорізування штроби. Завдяки наявності такого інструменту, робота виконується з високою точністю і досить швидко. З огляду на те, що ручний штроборіз нескладно зробити самостійно, витрачати на його покупку 300-500 рублів не має сенсу.

Для виготовлення потрібно напівдюймова металева водопровідна труба довжиною близько одного метра або більше і невеликий шматок листової сталі.

Тепер перейдемо до списку необхідних інструментів, нам знадобиться:

  • апарат для зварювання металу;
  • кутова шліфувальна машина, а також відрізний круг по металу до неї;
  • кувалда (чим більше, тим краще);
  • ковадло або верстак, обладнаний лещатами.

Практично всі необхідні інструменти, як правило, є на будівельному майданчику. Тепер перейдемо безпосередньо до процесу виготовлення ручного штроборіза. Ця робота включає в себе наступні дії:

  • За допомогою болгарки проводиться обрізка труби, щоб її довжина була від 70 до 80 сантиметрів;
  • Використовуючи кувалду, один з кінців труби загинаємо під кутом 90 °;
  • Згинаємо невелику сталеву пластину таким чином, щоб отримати u-образну скобу, вона виконуватиме роль різця;
  • Використовуючи болгарку заточуємо різець, після чого приварюють його до труби (до прямої її частини);
  • З обрізка труби робимо рукоятку довжиною від 12 до 15 сантиметрів і приварюють її до станини штроборіза, після цього інструмент можна використовувати в роботі.

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/instrumenti-dlya-kladki-gazoblokiv/

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка