08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Як правильно обробити фасад каменем
З неймовірного різноманіття способів і матеріалів, використовуваних для оздоблювальних робіт, лідируючі позиції займає камінь, так як його можна використовувати як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Ось уже протягом багатьох років кам’яні фасади не втрачають своєї актуальності – це і красиво, і практично.
Звичайно, краще таку роботу довірити кваліфікованим працівникам, адже обробити каменем свій фасад без певної підготовки може бути досить складно. У цій статті ми розглянемо наступне:
Переваги облицювання каменем
Необхідні матеріали, їх види
Де взяти облицювальний матеріал?
Різні дизайни фасадів
Як обробити фасад каменем? алгоритм дій
Проектування облицювальних робіт
У скільки обійдеться обробка каменем фасаду?
Переваги облицювання фасаду каменем
Звичайно, є величезний асортимент матеріалів для облицювання, але більшість дизайнерів, будівельників і архітекторів вибирають камінь для даного виду робіт, так як тільки таке облицювальні покриття одночасно оригінально, красиво і довговічне. Основними достоїнствами, які має фасад, облицьований натуральним каменем:
практичність
Всі ми знаємо, що камені не страшні не різкі перепади температур, ні високий рівень вологи, ні посуха. Цей матеріал не буде вигоряти на сонці, і практично не схильний до механічних пошкоджень. Крім цього, варто розуміти, що камінь, покладений на фасад відчутно продовжить життя всієї будівлі, так як захистить стіни від більшості негативних впливі на протязі багатьох років.
Оригінальність зовнішнього вигляду.
Крім того, що малюнки натурального каменю неймовірно красиві і неповторні, кожен з них унікальний по-своєму. Тобто, облицювання вашого будинку каменем підкреслить унікальність вашого житла серед сусідніх будівель. Не залежно від того, облицювали ви фасад повністю, або ж якусь його частину, будинок в будь-якому випадку буде виглядати оригінально і ефектно.
Широкий асортимент
На сучасному ринку ви зможете знайти не тільки практично будь-які види каменів, але і самі різні форми випуску. Фасад можна облицьовувати кам’яною плиткою, смужками вапняку, і, як варіант, цілими кам’яними плитами!
Економія грошей
Звичайно, натуральний камінь стоїть досить дорого, але ви завжди можете облицювати фасад декоративним замінником, який має всі переваги натурального каменю, але варто при цьому відчутно дешевше. Однозначно, природний камінь виглядає куди цікавіше, ніж їх штучні аналоги, але, при найближчому розгляді майже ніхто не відрізнить матеріал від оригіналу.
Якими матеріалами можна обробити
Незвичайний фасад будь-якої будівлі привертає увагу і приковує погляди перехожих, так як виглядає цікавіше, ніж стандартний панельний будинок. Будь-господар рано чи пізно починає замислюватися на тим, щоб обробити свій будинок красивим і якісним облицювальною покриттям. Той матеріал, який ви використовуєте для облицювальних робіт, не просто додасть будинок неповторний зовнішній вигляд і прикрасить його, але і захистить стіни від більшості зовнішніх факторів, що руйнують будова, а також підвищать його теплоізоляцію.
Які є облицювальні матеріали
У будівельних магазинах, що продають витратний матеріал, пропонується величезний асортимент самої різної продукції. Однак всі види облицювальної плитки можна розділити на дві основні групи: натуральний камінь і штучні аналоги.
Розглянемо для початку натуральний облицювальний камінь. До нього відноситься кварцит, базальт, мармур і граніт. Кожен цей природний матеріал відрізняється високою міцністю, твердістю, надійністю, довговічністю і стійкістю до різких перепадів температур. Розглянемо основні особливості облицювального каменю:
- Будинки, які були облицьовані натуральним каменем, виглядають дійсно розкішно, але, щоб використовувати цей матеріал, необхідно додатково зміцнити фундамент, так як камінь сам по собі досить важкий.
- Мармур і граніт практично збігаються з технічних і фізичних характеристиках, але у мармуру набагато ширший вибір фактур, і, на наш погляд, колірна гамма в рази багатшими. Крім цього, він більш простий і естетичний в роботі, як будівельний матеріал.
- Червоний і чорний граніт такі ж якісні, але коштує набагато менше, і куди частіше використовується, як облицювальний матеріал для будівель по всьому світу. Зазвичай даний матеріал використовується для покриття цоколів адміністративних будівель.
- Одні з найбільш недорогих і легких натуральних каменів – це сланець, піщаник і вапняк, які широко використовуються для бюджетної облицювання фасадів.
- З перерахованих вище матеріалів найдешевшим матеріалом буде сланець. Шаруватий матеріал, легко розділяється на окремі пластини, в добавок до цього легкий і володіє високими естетичними якостями, що дозволяє використовувати сланець як для внутрішньокімнатних робіт, так і для зовнішнього облицювання фасадів.
- Ще одним досить зручним і практичним натуральним матеріалом для облицювання фасаду є дагестанський камінь. Володіючи високим ступенем безпеки, цей матеріал стане в добавок хорошим теплоізолятором. Зазвичай дагестанський камен представлений в білих або сірих кольорах, хоча його відтінки набагато різноманітніше. Структура дикого каменю формується під впливом кліматичних умов там, де він утворюється.
- Дикі камені поділяють на два види: піщаник та черепашник. Кожен з них має особливі властивості і різний хімічний склад. Вважається, що саме ці два види каменів є найбільш практичними для оздоблення фасаду будинку. Закінчена стіна буде мати оригінальний візерунок і досить різні композиційні рішення.
- Натуральні камені відрізняються від будь-якого іншого матеріалу своєю природною красою. Особливо тепло дизайнери та архітектори відносяться до мармуру.
- Оформлені за допомогою дикого каменю будинки більш комфортні для проживання: взимку в них тепло, а влітку прохолодно. Крім цього, з каменю нерідко роблять і різні архітектурні елементи – арки, перила, іноді навіть колони. Природний камінь легко обробляється як з використанням верстатів з каменю, так і ручним методом, що вкрай важливо для самостійної облицювання.
- Для облицювання фасадів нерідко використовується і натуральна клінкерна плитка, яка вдає із себе глину, що пройшла високотемпературну обробку. Після оплавлення вона стає плиткою з високою міцністю, морозостійкістю і стійкістю до дії ультрафіолету, тобто не вигорає на сонці. Ця плитка досить реалістично імітує цегла, і прослужить вам довгі роки.
Декоративні та штучні камені
Сьогодні є безліч способів виготовити штучний облицювальний матеріал. Найпоширеніша технологія отримала назву «вібролиття». Це суміш, яка складається з цементу, барвника і мінерального заповнювача заливається в особливу форму, а після її поміщають в вибростанок. Вібруючи, вміст наповнює зовнішню сторону каменю і забезпечує останньому потрібну щільність.
Досить популярно оформлення фасаду будинку з використанням декоративного каменю. Вартість штучного каменю набагато нижче, ніж у натурально, він в рази легше, з ним простіше працювати. І в добавок до цього на ринку будівельних матеріалів ви знайдете величезну різноманітність текстур і забарвлень декоративного каменю.
Цей матеріал за своїми фізичними властивостями практично такий же, як і натуральний камінь, а деякі показники у нього навіть вище. Він також довговічний, міцний і стійкий, і, що дуже важливо, має набагато меншу масу, тобто, немає необхідності в додаткових витратах на зміцнення фундаменту. Відрізняється він також і високою стійкістю до ударів, на поверхні штучного каменю ви ніколи не побачите цвіль, та й облицьовувати фасад таким каменем набагато простіше.
Дизайн фасаду
При обробці стіни каменем не потрібно всю стіну покривати каменем. Оригінальніше виглядають будинки, де комбінується камінь і штукатурка. Найчастіше штукатурять верхню частину стін, а вікна, цоколь, двері і кути будинку обрамляють з використанням каменю.
Холодні кольори облицювального каменю контрастують зі світлими і ніжним відтінками кольору штукатурки, в результаті чого виходить гарний і привабливий дизайн. Також нерідко для збереження цілісності стилю тим же матеріалом прикрашають паркан, альтанки і доріжки.
Досить часто фасад будинку розбивається дизайнерами на горизонтальні і вертикальні зони, де комбінуються різні матеріали. У підсумку виходить більш цікавий і ритмічний візерунок.
Нерідко для зовнішнього оформлення стін використовується і поєднання більш, ніж двох матеріалів, включаючи декоративну штукатурку під камінь і оформлення різними видами каменю.
Покрокова інструкція по обробці каменем фасаду
Облицювальний матеріал ви завжди можете придбати в будівельних супермаркетах або ж інтернет-магазинах. Крім цього, існують спеціальні організації, які надають послуги з обробки каменем фасадів. На будівельному ринку представлений широкий асортимент зразків. В інтернет-магазинах ви завжди можете вивчити технологію, структуру і фото облицювальних матеріалів, Прийшовши ж в будівельний магазин ви зможете помацати зразки матеріалу.
Облицювання фасаду будинку з використанням каменю повинна виконуватися в строгій послідовності. Наступним етапом після промальовування дизайнерського проекту оформлення фасаду вашого будинку стане розрахунок потрібної кількості витратного матеріалу для втілення задуманого. Ось кілька порад для цього етапу:
- Розрахунок потрібно робити в такий спосіб: загальна площина фасаду ділиться на площу одиниці матеріалу;
- Матеріал, яким буде облицьовуватися пласка поверхня, розраховується на квадратний метр;
- Щоб розрахувати необхідну кількість кутових деталей, потрібно знайти суму всіх зовнішніх кутів і поділити їх на загальну довжину матеріалу, додавши при цьому 10% запасного матеріалу на потреби додаткових витратних матеріалів через особливості різних фасадів.
Підготуємо стіни до облицювання
Критичне значення має стан фасаду на момент початку виконання робіт з облицювання. Показник вологості для гіпсокартонних і дерев’яних стін не повинен бути вище 0,5%, показник цементних стін не повинен перевищувати 4,5%.
Необхідно переконатися, що зовнішня стіна фасаду рівна, максимально допустимий перепад не повинен перевищувати 2 см на м². Потрібно виключити усадку і потенційне деформування фасаду. Міцність стін, які будуть облицьовані, повинна мати показники між 1 і 1,2 Мпа. Тому необхідно усунути всі залишки утеплювача, масла, фарби, попередніх обробок і будь-який облицювання, зробленої до цього.
Якщо стан зовнішньої стіни будівлі відповідає всього вищепереліченого, то сміливо можна приступати до підготовки поверхні. Фахівці радять починати з накладення ізоляційного шару. Для цього зазвичай використовується руберойд або пергамін.
Наступним етапом на стінах, які будуть оштукатурені закріплюють оцинковану металеву сітку. Зверху наноситься двосантиметровий шар штукатурки, після чого ретельно вирівнюється поверхня шару. До обробці каменем варто приступати тільки коли температура повітря знаходиться в районі 6-25 С.
Саме оформлення фасаду каменем
Буває, що початок облицювальних робіт збігається з високою температурою повітря. У таких випадках є сенс просто зволожити стіни перед початком роботи. Для цих цілей можна використовувати звичайну кисть або розпилювач води. Після кельмою рівномірно розчином покривається зворотний бік заздалегідь підготовлених деталей облицювання.
Далі деталь із зусиллям притискається до стіни так, щоб з усіх боків виступив розчин. Акуратно видаляються надлишки, при цьому важливо залишити тонкий шар закріплює суміші на поверхні каменя. Наступним етапом стане розшивання швів. Для того, щоб шви були акуратними, є сенс використовувати спеціальні інструменти, щоб їх вирівняти.
Одним з найпростіших інструментів є саморобний пристрій з простого поліетиленового пакета. Щоб зробити такий інструмент, потрібно залити в пакет расшивочной розчин, зав’язати його горловину, а потім просто зрізати один з куточків.
За допомогою цього пристосування необхідно обережно заповнювати проміжки між брусками каменю. Робити це варто максимально акуратно, щоб розчин не потрапляв на лицьову поверхню каменю. Після того, як він затвердіє, обов’язково потрібно пригладити всі шви металевої або пластикової лопаткою.
Завершальним штрихом після повного висихання вашого фасаду стане його обробка водовідштовхувальним розчином. Це дасть додатковий захист від перепадів температур і матеріал придбає додатковий блиск.
Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна займатися облицюванням фасаду в мороз, так як низькі температури не дають нормально висохнути клею і розчину. Але, з іншого боку, спекотна погода теж не є підходящою для виконання облицювання фасаду, так як розпечена сонце поверхню стіни не забезпечить потрібного зчеплення розчину.
Процес проектування облицювальних робіт
Даний процес потребує жорсткого дотриманні технології. Варто розуміти, що без сторонньої допомоги виконати весь комплекс робіт з облицювання фасаду, навіть з детальними інструкціями кваліфікованих фахівців – важке завдання. Куди доцільніше довірити облицювання фасаду, де найчастіше використовуються дорогі матеріали, спеціалізованим організаціям. Перше, що потрібно зробити – це замовити проект на облицювальні роботи.
Ідеально буде, якщо ще на етапі проектування будівлі буде прорахована і передбачена облицювання фасаду. Тобто, вам ще до початку будівництва основи стін потрібно знати їх показник міцності.
Коли складається проект, фахівцями враховуються всі параметри: необхідну кількість облицювальний матеріал, з огляду на можливі поправки, виконується об’ємне моделювання для того, щоб виключити можливі нестиковки деталей при монтажі, і т.д. В добавок, до розрахунків зазвичай додаються змодельовані фото, на яких демонструється з різних ракурсів облицьований каменем фасад, для того, щоб замовнику вдалося оцінити результат до затвердження остаточного проекту.
Це дуже важливо для багатоповерхових будинків, зокрема тих, які мають колони, карнизи, балясини та інші архітектурні елементи. Так, це буде коштувати досить дорого, але не треба за раніше відмовлятися від облицювання, адже обробка такого будинку буде служить вам довгі десятиліття, а сам фасад буде виглядати якісно і елегантно.
Скільки коштує облицювання фасаду оздоблювальним каменем
В середньому, оздоблення фасаду будинку коштує близько 1 500 р. за квадратний метр, декоративний камінь обійдеться вам в ~ 600 р. за квадратний метр, а клей для зовнішнього використання обійдеться вам в ~ 500 рублів за 25 літрів. Підготовчі роботи орієнтовно коштуватимуть 700 р. за квадратний метр.
Пам’ятайте, що до загальної вартості додасться 30% за роботу з кутовими елементами. Тут наведено ціни за досить дешевий матеріал і стандартний набір робіт. Більш дорогі матеріали, зрозуміло, будуть коштувати дорожче, і ціна на їх монтаж теж підніметься.
Без сумнівів, облицювання фасаду власними силами буде набагато дешевше, але якщо щось піде не так, то в результаті ви отримаєте як даремно витрачений матеріал, так і потребу у відновленні механічних пошкоджень. Облицювання фасаду вашого будинку зробить його, оригінальне і перетворить його. Перехожі і сусіди будуть звертати увагу на ваш будинок, тому що він вигідно відрізнятиметься від сусідських будівель, а жити в ньому буде тепло і затишно.