Категорії товарів
Кошик

Як потрібно правильно штукатурити газоблок

Як штукатурити газобетон, як правильно підібрати оздоблювальний матеріал і багато інших нюансів успішної штукатурки будинку з газобетону.

Будинок можна побудувати з різних будівельних матеріалів: цегла, газобетон, дерево і ін. Але сьогодні ми приділимо увагу будівлі, яке зведено з матеріалу – газобетон, а саме такого питання: «Як штукатурити газобетон правильно?»

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/gazoblok_gazobeton_lviv/

Переваги газобетону

kak-shtukaturit-gazobeton.jpg

Газоблок – це один з видів пористого бетону, якому характерна пориста структура. 86 відсотків рівномірно розташованих пір наповнені повітрям або спеціальним газом. Завдяки саме цій рисі матеріалу він має низку переваг, серед яких:

  • Низька теплопровідність. Іншими словами газобетонні блоки відмінно утримують тепло в приміщенні;
  • Відносно велика вага;
  • Простота в процесі обробки;
  • До складу газобетону входять тільки натуральні і екологічно чисті компоненти, які жодним чином не можуть завдати шкоди здоров’ю людини;
  • Демократична вартість будівельного матеріалу.

Порада! Перед тим як йти в будівельний магазин необхідно ознайомиться з основними параметрами газобетону: щільністю і показником теплопровідності. Це дозволить максимально раціонально підібрати потрібний тип матеріалу.

Під час обробки будинку з газоблоку дуже важливо дотримуватися правил, які дозволять по максимуму зберегти всі корисні властивості цього матеріалу. В сучасних будівельних магазинах є величезна кількість матеріалів, якими можна штукатурити. Але для штукатурки газоблоку, необхідно купувати спеціальні суміші. Цей критерій можна уточнити у консультанта.

shtukaturka-gazobetona.jpg

Правила, яких потрібно дотримуватися при виконанні штукатурних робіт:

  • Обов’язкове використання штукатурки, яка призначена для обробки газобетонних блоків;
  • Будинок, який виконаний з даного матеріалу, штукатурять на початку зсередини, а вже після переходять до зовнішньої обробки;
  • Обов’язковою температурним режимом для зовнішньої штукатурки є діапазон від + 8 ° до + 30 градусів Цельсія ;
  • Всі шари зовнішньої штукатурки необхідно наносити в правильній послідовності;
  • Склосітка, яка накладається тільки на вологу поверхню, повинна бути якісною, а її установка проводиться тільки за відповідною технологією.

Увага! При дотриманні вище зарахованих правил оздоблення будинку з газобетону здатна прослужити до 20 років.

Покрокова інструкція штукатурки будинку з газобетону

Після того, як стіни з газобетону зведені, починається процес їх обробки.

1 Крок

Прийшов час відповісти на найголовніше питання: «Як поштукатурити газобетон зсередини?». Як вже було сказано вище насамперед ми працюємо з внутрішньої сторони будинку. І робиться це для того, щоб знизити вологість блоків з 30% до 15%. Поки обробка проводиться у внутрішній частині, волога із зовнішнього боку блоків просто на просто випаровується.

Увага! Якщо будівля будинку виконується в літню пору року, рекомендується залишити його без обробки на всю зиму. Це необхідно для того, що б за холодний і дощово-сніжний період газобетонні блоки наповнилися необхідним відсотком вологи.

Правильна послідовність виконання роботи:

• Процес підготовки стін до штукатурки складається з очищення їх від клею і напливів. Також необхідно зачистити блоки від різних нерівностей і сколів. Технологія штукатурки газобетонних блоків не чим особливим не відрізняється від обробки інших поверхонь. Найголовніше тут використовувати спеціальну суміш паропроникних складів.

• Грунтовка поверхні. Сьогодні в будь-якому будівельному магазині є широкий вибір грунтовок, які вибираються і купуються в залежності від типу приміщення. У нашому випадку необхідно віддати перевагу засобам, призначеним для обробки стін в житлових приміщеннях;

• Далі необхідно встановити маячки. Це подовжені профіля, які встановлюються у вертикальному положенні паралельно один до одного. Кріпляться вони за допомогою шпаклівки;

• Після цього етапу необхідно накидати «шубу» з товщиною шару від чотирьох до восьми міліметрів. Цей процес потрібно виконувати потрохи, тобто не допускається одномоментне накидання шару занадто великої товщини. Якщо ж це сталося, тоді з’являється велика ймовірність того, що суміш може бути завалена. Роботу слід починати знизу вгору, при цьому потрібна максимальна точність і акуратність. Порожнечі, що утворилися потрібно якомога швидше заповнювати;

• Тепер в роботу вступає металевий шпатель краї, якого – рівні. На цьому етапі відбувається вирівнювання підсохлого складу. Хвилеподібними рухами акуратно і обережно розрівнюємо висохлий шар. На цій ділянці маячки більше не потрібні. Тому їх слід дістати, а якщо утворилися на поверхні дефекти закрити і вирівняти. Профіля можна використовувати повторно на інших ділянках. Кути повинні вийти максимально рівними.

2 Крок

shtukaturka_sten_iz_gazobet.jpg

Після того як внутрішнє оздоблення поверхонь будинку закінчена потрібно приступати до зовнішньої штукатурки. Існує кілька методів обробки поверхні з газобетонних блоків:

• Оздоблення стін пластиковою або дерев’яною вагонкою;

• Штукатурка поверхні товстим і тонким шаром;

• Поверхню обкладають декоративними матеріалами, такими як: камінь, цегла і т.п.

Як приклад розглянемо обробку зовнішнього боку газобетонних блоків за допомогою тонкошарової штукатурки. Переваги такого способу – невисока вартість, простота виконання і елегантний зовнішній вигляд готового фасаду. Складається він з трьох шарів штукатурки, товщина яких не повинна перевищувати 10 мм, а також буде потрібна армована склосітка.

Етапи виконання роботи складаються з наступних пунктів:

• Нанесення спеціальної грунтовки для газобетонних блоків, товщина шару – 2-3 мм;

• Перед тим як прикріпити армуючу склосітку, необхідно нанести спеціальний засіб, товщина шару повинна бути близько 5 мм;

• Накладання сітки проводиться внахлест 5 см. На кути накладається косинка;

• За допомогою шпателя потрібно втопити сітку в шарі нанесеної напередодні суміші;

• Процес вирівнювання штукатурки;

• Далі необхідно витримати штукатурку близько тижня. Це робиться з метою повного її висихання;

• Після висихання поверхні наноситься завершальний фінішний шар, колір якого вибирається залежно від переваги господарів будинку.

Отже, виходячи з даної статті, ми можемо зробити висновок про те, що газоблоки є відмінним, недорогим, простим і міцним матеріалом для будівництва будинку. Для обробки поверхонь стін з даного матеріалу не потрібно спеціальних знань і навичок. Тому досить мати деякі ази виконання штукатурних робіт для того, щоб якісно і швидко зробити обробку стін власного будинку.

Звичайно ж, не варто забувати про те, що для більш тривалої служби обробки будинку, необхідно під час шпаклівки використовувати спеціальні суміші. Також, спочатку працюємо всередині будинку, а тільки після – зовні.

Ремонт своїми руками – це не так складно як може здатися з першого погляду. Тому трохи терпіння, винахідливості і знань допоможуть вам якісно виконати будь-яку роботу, заощадивши при цьому значну суму з сімейного бюджету.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка