Категорії товарів
Кошик

Варіанти внутрішньої обробки газобетонних стін зі збереженням або зниженням рівня паропроникності

У статті розглядаються різні варіанти, що дозволяють створити найбільш оптимальний для людини мікроклімат всередині будівлі. Також розповідається, як повинна проводиться обробка стін з газобетону для збереження або зниження рівня паропроникності.

Будівельні матеріали з газобетону користуються популярністю в усьому світі завдяки своїм позитивним властивостям. Газобетонні блоки легко обробляються, мають високу міцність і теплоізоляцією, вони вогнетривкі і довговічні. Але необхідно враховувати, що обробка внутрішніх стін з газобетону вимагає правильного вибору оздоблювальних матеріалів, оскільки необхідно враховувати наступні взаємовиключні чинники:

  • паропроникність, від неї залежить, наскільки буде комфортним приміщення. Цей фактор має суттєвий вплив на створення мікроклімату сприятливого для організму людини;
  • рівень гігроскопічності, волога, яка проникає в газобетонні блоки, сприяє їх швидкому зносу, тому виникає необхідність в паронепроникній обробці.

Оздоблення, що не знижує рівень паропроникності

Як правило, більшість замовників зупиняються саме на такому варіанті. В цьому випадку обробка внутрішніх стін будинку вимагає підбору матеріалів з допустимим рівнем паропроникності. До них відносяться різні типи штукатурних сумішей для внутрішньої обробки на гіпсовій основі. Вони також включають в себе легкий перлітовий пісок і гашене вапно.

Важливо! Багато видів штукатурних сумішей, можна наносити на поверхню без попередньої обробки її ґрунтовкою.

Це дозволяє істотно заощадити кошти.

Така штукатурка не перешкоджає проникненню водяної пари, вона легко наноситься і обробляється. При рівному нанесенні шару допускається не вирівнювати поверхню шпаклівкою (наприклад, якщо на стіни будуть клеїтися паперові шпалери). У тому випадку, коли потрібно вирівняти поверхню, це можна зробити спеціальним сухим шпатлевочним складом з добавками наповнювача, наприклад, меленого мармуру або вапняку, крейди, мікродоломіта, мікрокальціта і т.д.

При виборі шпатлевочного складу краще віддати перевагу закордонним виробникам. Це пов’язано з тим, що в них фракції наповнювача мають розмір 60-90 мікрон, в той час як у багатьох вітчизняних виробників цей показник на рівні 100-120 мікрон, а іноді і 200.

Зверніть увагу, що пилові фракції (10-30мкн) також не підходять, оскільки істотно знижують параметр паропроникності.

Рекомендуємо використовувати шпаклівку, де в якості наповнювача використовується мікродоломіт. У неї білизна на рівні 92% (тобто практично відсутні відтінки), крім цього, вона відмінно затирається, тому під чистова обробка внутрішніх газобетонних стін не викличе складнощів. Полімерні добавки, що входять до складу (близько 2,5%),не впливають на рівень паропроникності.

Шар штукатурки виходить досить міцним, але в той же час він без праці затирається. У матеріала відмінна покриваність, що дозволяє наносити за один прохід шар восьмиміліметрівої товщини без ризику появи тріщин від усадки. У мінімального шару (0,5 мм) час корекції близько 10 хвилин (при кімнатній температурі не нижче 20 ° С). Після обробки поверхні на неї можна наносити фарбу.

Також непоганим варіантом паропроникаючої системи вважається обробка газобетонних стін гіпсокартоном, такий спосіб називається «суха штукатурка». Монтаж цього матеріалу не викликає складнощів. Стіна попередньо грунтується, після чого проводиться установка панелей на попередньо зібраний каркас. Крім цього допускається приклеювати панелі за допомогою спеціального будівельного клею. Вибір варіанту кріплення істотно не впливає на рівень паропроникності. Після установки гіпсокартон грунтується і штукатуриться, на готову поверхню можна наклеїти шпалери або нанести фарбу.

Важливо! Штукатурку гіпсокартону необхідно робити «дихаючою» шпаклівкою (на гіпсовій основі). Якщо планується його фарбування, то робити це потрібно водно-дисперсійною фарбою. У тому випадку, якщо будуть наноситься шпалери, вони повинні бути на паперовій або флізеліновій основі. Це дозволить зберегти паропроникні властивості матеріалу.

Варіант пароізолюючого оздоблення стін з газобетону

Якщо проводиться обробка внутрішніх стін лазні або парильні, то в цьому випадку буде потрібно забезпечити достатній рівень пароізоляції. Зауважимо, що це завдання не таке складне, як здається. Є багато способів, що дозволяють зробити часткову або повну пароізоляцію, наприклад, розмістивши під оздоблювальним шаром звичайну поліетиленову плівку.

Важливо! Не рекомендуємо такий варіант, оскільки він сприяє накопиченню конденсату, що може привести до здуття стіни.

Щоб знизити паропроникність поверхні від 8 до 10 разів, досить наклеїти на неї шпалери на вініловій основі. Можна запропонувати ще більш простий і поширений спосіб: на внутрішні стіни наноситься товстий шар звичайної штукатурки на піщано-цементній основі. При цьому в її складі не повинні міститися такі добавки, як вапно або домовите борошно. Зауважимо, що шар такого покриття товщиною від 2 до 2,5 сантиметрів дозволяє скоротити парапроникність від 10 до 12 разів. Як показує практика, цього цілком достатньо.

Окремо розповімо про спосіб, що дозволяє зменшити рівень паропроникності до 25 разів. Для цього, в першу чергу, необхідно прогрунтувати газобетонну поверхню не менше трьох-чотирьох разів.

Грунтовка повинна бути спеціального складу, призначеного для обробки газобетону. Як правило, її витрата буде близько 1,2-1,5 кілограмів на квадратний метр. Така обробка дозволяє зменшити рівень паропроникності приблизно в шість разів. Перед тим, як розводити штукатурку на гіпсовій основі, в воду необхідно додати трохи (близько 4% від загального обсягу) такої грунтовки. Це дає додаткове збільшення пароізоляції ще в п’ять разів (для шару товщиною від 8 до 10мм) .В результаті відбувається накопичення сумарного ефекту.

Якщо перед тим, як приступати до штукатурних робіт, попередньо обробити поверхню стіни спеціальними адгезивами для газобетонних матеріалів, то паропроникність можна додатково знизити як мінімум в десять разів. Витрата адгезиву для обробки поверхні буде близько 1-1,5 кг на квадратний метр.

Яким матеріалами слід віддати перевагу

Якщо планується обробка без зниження рівня паропроникності, то слід зупинити свій вибір на «дихаючих» матеріалах, до таких відносяться:

  • Різні види паропроникних шпаклівок і штукатурок.
  • Як правило, це суміші, в яких основним компонентом є гіпс;
  • Шпалери на флізеліновій або паперовій основі;
  • Фарби з водно-дисперсійним складом.

Важливо! Слід взяти до уваги, що кахельна плитка істотно знижує рівень паропроникності поверхні газобетонної стіни.

У зв’язку з цим, її укладку краще обмежити такими приміщеннями як кухня, ванна кімната і туалет. Це обмеження стосується тільки несучих стін і не поширюється на внутрішні перегородки.

Використання для оздоблювальних робіт матеріалів, що знижують паропроникність, зводить нанівець основна перевага газобетонних блоків, завдяки якому вони не поступаються такому «дихаючому» матеріалу, як дерево. Ця особливість робить істотний вплив на створення оптимального мікроклімату, оскільки вуглекислий газ і пар через стіни виводяться назовні, і, в той же час, нічого не заважає надходити всередину насиченому киснем свіжого повітря.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка