08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Техкартою на кладку з газоблоків
Газоблоки – один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів на даний момент. На це є ряд причин – він екологічний і безпечний, зручний в процесі будівництва, доступний за вартістю, довговічний і зарекомендував себе позитивно з усіх боків.
Для будь-якого виду будівництва існують нормативні документи, що регламентують як роботу, так і сам матеріал. Будь добросовісний виробник матиме на газобетон сертифікат якості і санітарно-епідеміологічний висновок – документ, що підтверджує безпеку для здоров’я кожної конкретної партії виробів.
А ось для правильної організації будівництва існує інший документ – техкарта на кладку газобетону.
Технологічна карта на кладку стін з газоблоків з облицюванням цеглою – це організаційно-технологічний документ, який визначає порядок виконання технологічного процесу і операцій із застосуванням сучасних технологій і способів виконання роботи. Технологічна карта використовується будівельними бригадами і організаціями при розробці Проекту виконання робіт (ППР) і входить в нього. Вона знаходиться у вільному доступі, її можна знайти в мережі інтернет або в спеціалізованих установах. Розробкою даного документа займалося ТОВ під керівництвом досвідчених інженерів-будівельників і проектувальників.
Техкартою на кладку стін з газоблоків має 7 об’ємних розділів.
Також деякі розділи мають по кілька підрозділів, які більш детально і доступно описують ті чи інші особливості виконуваних робіт, а також порядок укладання газобетонних блоків. Навіть людина без спеціальної будівельної освіти зможе розібратися з технологією зведення стін з газобетону.
Зміст
Техкарта складається з:
Пункт 1. Загальні дані. Даний розділ перераховує всі нормативні акти, на основі яких створена сама технологічна карта на кладку стін з газобетонних блоків. Документ повністю відповідає їх вимогам.
Пункт 2. Організація будівельного процесу. Даний розділ складається з декількох підрозділів. Так, підрозділ 2.1 «Матеріали і вироби для кладки стін з облицюванням цеглою» описує фізико-хімічні та теплофізичні характеристики з газоблоків і вимоги до них. Також представлені технічні характеристики клейких розчинів для кладки блоків та облицювальної цегли.
Пункт 2.2 «Підготовчі роботи» описується процес підготовки місцевості до кладки газоблоків. Також в підрозділі можна знайти інформацію про правильну доставку, складуванні і зберіганні матеріалів (газоблоки, клейкі розчини, облицювальна цегла і розчин для облицювання).
Пункт 2.3. «Організація праці» висуває вимоги до складу бригади. Так, роботи по кладці газоблоків виконуються ланками по два муляра:
- проста кладка (виконується двома мулярами III розряду);
- кладка середньої складності (виконується двома мулярами IV і III розряду);
- облицювання цеглою (виконується двома мулярами V і III розряду).
Пункт 3. Технологія виробництва робіт. Розділ також складається з декількох підрозділів. У підрозділі 3.1 «Приготування клейової суміші для кладки стін» описується процес приготування клею, а також вимоги, які до нього пред’являються.
Пункт 3.2. «Кладка першого ряду» описує вимогу гідроізоляції і кладки першого ряду газобетонних блоків. Кожен газоблок повинен контролюватися за рівнем, а для коригування положення повинна використовуватися киянка. Даний підрозділ дуже важливий, так як саме перший ряд грає дуже велику роль в кладці наступних рядів і міцності всієї конструкції і якщо цей етап виконати неправильно, то вся подальша робота піде нанівець, буде зіпсований матеріал і втрачено час.
Пункт 3.3-3.4 «Кладка другого і наступних рівнів» описує технологію і вимоги кладки наступних рівнів. Технологія кладки другого ряду така ж, як і першого. Відмінність тільки в необхідності армування кладки другого ряду. Технологія армування описана в підрозділі 3.4 «Армування кладка».
Пункт 3.5-3.7 «Укладання перемичок в стінах з газобетонних блоків» описується технологія створення перемичок і армованого поясу з U-блоків.
Потрібно зауважити, що технологія звичайної кладки газоблоків і кладки в монолітно-каркасному будівництві дещо відрізняється, що обумовлено в технологічній карті. При останньому варіанті обов’язково потрібно ознайомитися з підрозділом 3.6 «Особливості кладки стін в монолітно-каркасному будівництві».
Пункт 3.8 «Облицювання цеглою стін з газобетонних блоків» описує особливості останньої стадії будівництва будівель з газобетонних блоків. У підрозділі можна знайти всю потрібну інформацію з облицювання (укладання цегли, розшивання швів, перевірка правильності викладеної кладки і інше).
Пункт 4. Вимоги до якості прийому робіт. У розділі представлена вся інформація за вимогами до виконаних робіт, а також форми контролю. Таким чином, контроль якості здійснюється спеціальними службами. Вони здійснюють:
- вхідний контроль;
- операційний контроль;
- приймальний контроль.
Пункт 5. Інструкція по техніці безпеки муляра. Даний розділ має ряд підрозділів з інструкціями з техніки безпеки на різних стадіях будівництва.
- Загальні вимоги до безпеки (підрозділ 5.1);
- Вимоги до безпеки перед початком кладки (підрозділ 5.2);
- Вимоги до безпеки під час виконання робіт (підрозділ 5.3);
- Вимоги до безпеки при виникненні аварійних ситуацій (підрозділ 5.4);
- Вимоги до безпеки після закінчення будівельних робіт (підрозділ 5.5).
Пункт 6. Вимоги з охорони праці, екологічної та пожежної безпеки. У розділі представлені всі вимоги, які стосуються працівників та місця проведення будівельних робіт. Розділ зачіпає всі нюанси – від правильного облаштування підмостів до правильного розташування піддонів. Даний розділ дуже важливий для вивчення і дотримання. По-перше, мова йде про здоров’я та життя людей, а по-друге, якщо раптом будівництво раптово відвідає перевірка, недотримання цих правил може вилитися в штрафи або навіть припинення будівництва, що тягне за собою, знову ж таки, фінансові втрати.
Пункт 7. Матеріально-технічні ресурси. Підрозділ виконаний у формі таблиці. У ній вказані всі необхідні в процесі кладки інструменти (їх кількість, найменування і технічні характеристики). Для більшої наочності по деяких інструментах докладено кольорове фото.
Таким чином, технологічна карта на кладку стін з газобетонних блоків з облицюванням цеглою – це документ, який регулює весь процес виконання робіт від початку до кінця, а також має рекомендації правильності їх виконання.
Професійні будівельники зобов’язані знати і дотримуватися правил даної технологічної карти, а тим, хто планує будувати будинок своїми силами однозначно рекомендується керуватися саме цим нормативним документом, адже він гарантує бездоганний результат при дотриманні даних рекомендацій.
Рубрики: Блог