Категорії товарів
Кошик

Стоит ли сделать погреб из пеноблоков?

Будинок без льоху – немов машина без багажника. Так приємно взимку спуститися по дерев’яних сходах за солоними огірочками та квашеною капустою, так зручно зберігати овочі і фрукти, зібрані у власному саду і зберігаються довго без консервації. Ще під будинком дуже розумно організувати гараж в цілях економії простору. Якщо будинок буде опалюватися за допомогою твердого палива, то і котельню найкраще організувати під будинком. Варіантів застосування підвального приміщення величезна кількість, аби було простір для фантазії.

2.jpg

Якщо ви тільки плануєте побудувати свій будинок, то однозначно в ньому потрібно запроектувати наявність льоху.

А ось з якого матеріалу його будувати – питання неоднозначне. Дуже часто підвали і підвали роблять з того ж будматеріалу, що і будинок – це економно і розумно. На поточний момент дуже популярний піноблок, тому сьогодні ми обговоримо, наскільки буде хороший чи поганий льох з цього виду пористих бетонів.

Для того, щоб зрозуміти, можна робити льох з піноблоку чи ні, необхідно зважити всі за і проти. Давайте детальніше розглянемо всі варіанти і визначимося, як і де потрібно застосовувати піноблоки.

Піноблок – відмінний сучасний будівельний матеріал, який відрізняється відносною дешевизною, легкістю, пожежонебезпекою. З нього будують будинки і лазні, гаражі і альтанки.

Але наскільки актуально будівництво підземного приміщення?

Для початку необхідно вирішити для себе, що саме ви хочете – окремий льох (окреме приміщення, яке, наприклад, буде знаходитися на території садовоъ ділянки) або підвальний льох (що знаходиться під будинком). У побудові кожного є свої нюанси і відмінності.

Будинок з підвальним погребом

Перш ніж зробити в своєму підвальному приміщенні льох, ви повинні розуміти, що найчастіше сам льох і буде виступати фундаментом будівлі, якщо розміри льоху збігаються з розмірами будинку. І з цієї причини, стіни такого приміщення повинні бути дуже міцні і витримати навантаження будинку.

  • Крупні комірчасті блоки практично не підходять на цю роль. Вони більше служать в якості теплоізоляційних матеріалів.
  • Стіни льоху можна зробити монолітним способом. Але найчастіше для цього використовують керамічну цеглу або блоки з крупнофракціонним наповнювачем.
  • Можна зробити збірной фундамент. У цьому випадку сам фундамент заливається важким бетоном, а стіни виганяються з пустотілих блоків.
  • Якщо вибір зупинився на стінах з легких бетонів, то потрібно звернути особливу увагу на повнотілу структуру. Форма, в такому випадку, грати важливої ​​ролі не буде. Зробіть все те, що вам найбільше підходить.
  • Дуже добре для підвального приміщення підійдуть універсальні блоки з наскрізними порожнечами. Їх наскрізні порожнечі можна заповнити бетоном і арматурою. Такий спосіб викладки стін буде практично монолітом. Фортеця стін в такому варіанті збільшується в кілька разів. Він добре підійде для території, де існують сейсмічні проблеми.
  • Збірно-монолітні стіни теж не поступаються в міцності і можуть витримати дуже велике навантаження. Але зробити такий льох без фахівців і спеціалізованих машин буде дуже складно.

Всі перераховані способи вигону стін для льоху найбільше відносяться до тієї ситуації, коли льох буде практично одного розміру з будинком і буде на себе брати функцію фундаменту. Але якщо ви хочете зробити невелике підвальне приміщення і вам не потрібні великі площі під землею, міцність стін з блоків практично не має значення. А якщо стіни льоху будуть нести в собі функцію простої огорожі, то їх можна зробити і з піноблоку. Тільки будувати таке приміщення необхідно при дотриманні всіх правил.

Льох з піноблоків

1.jpg

Якщо все ж ви вирішили зробити невелике приміщення під будинком, вам слід пам’ятати, що при роботі з піноблоками є свої нюанси.

  • Ви повинні зрозуміти те, що льох з такого матеріалу не повинен сильно навантажувати і не нести в собі функцію фундаменту.
  • Перекриття для такого льоху має бути виключно балкове.
  • Приділити особливу увагу грунту. Якщо льох буде розташовуватися дуже близько до грунтових вод, вам слід замінити піноблоки на щось більш стійке до води і вологи або приділити особливу увагу гідроізоляції підлоги і стін.
  • Кладка з пористих блоків буде не дуже міцна. Вона найкраще підійде для заповнення стін. Можна зробити каркас на кожній стіні, тим самим поліпшити міцність будівлі.
  • Марка піноблоків повинна бути не нижче Д 600. Такий блок буде менш пористий, конструкційний.
  • Підвальне приміщення буде досить тепле і не потребуватиме додаткової теплоізоляції.
  • Потрібно враховувати всі нюанси, щоб підвальне приміщення залишалося сухим.

Якщо зробити все правильно, то такий підвал не буде промерзати і не буде вологим. Він зможе простояти дуже велику кількість часу і служити декільком поколінням. А якщо техніка виконання буде порушена, то мокрий льох вам забезпечений. Це може стосуватися не тільки піноблоків, а й інших видів зведення стін. Давайте докладніше розглянемо, що потрібно зробити, щоб підвальне приміщення залишалося сухим.

  • Найперше, що ви повинні зробити – це точно з’ясувати, де розташовуються підземні води і їх рівень. Це потрібно робити навесні. У цю пору року рівень вод буде найвищим. Краще для цього скористатися послугами фахівців, так як навіть на відстані одного метра рівень води може бути різним, ви почнете копати в одній точці і все буде в порядку, але коли будете викопувати землю по всьому периметру, зустрінетеся з водою.
  • Перевірити рівень промерзання грунту. Якщо вода буде знаходитися близько, то і земля буде добре промерзати. А це призведе до руйнування піноблоку. У такому випадку від піноблоку потрібно буде відмовитися.
  • Якщо підземні води знаходяться на глибокій відстані (мінімум на 0.5 м) від льоху, то можна приступати до справи. Але перш ніж залити фундамент і вигнати стіни, потрібно зробити дренируючі шари. Пісок – 10 см, щебінь – 15 см. Якщо не зробити такий дренаж, вода буде застоюватися і тим самим руйнувати конструкцію.
  • Перед тим як заливати бетонний фундамент, необхідно на дренуючий шар покласти гідроізоляційний матеріал. Він не дозволить воді проступати на фундамент, а цементне молоко не буде вбиратися грунтом.
  • Для кращого заощадження стін необхідно їх повністю гідроізолювати. Це може бути штукатурка, обмазка, просочення, фарба, руберойд і багато іншого.
  • Якщо стіни будуть тільки з піноблоку, вам необхідно використовувати заводську суміш з добавками, що модифікують для кладки. Вона захистить шви між блоками від вологи.
  • При роботі з легкими і важкими бетонами необхідно використовувати піскоцементні розчини.
  • Навіть якщо ви вирішили працювати з керамзитобетоном або будь-яким іншим видом бетону, вам необхідно використовувати пластифікуючі присадки. Вони захистять бетон від вологи і зроблять його більш стійким до температурних перепадів.

З усього перерахованого вище можна зробити висновок – побудувати льох з піноблоків цілком реально при виконанні ряду умов, що забезпечують сухість і захист від промерзання.

В такому випадку ваші запаси на зиму, машина чи будь б то не було, будуть у повній цілості і безпеці.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка