08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Шумоізоляція газоблоків. Інформація про шумоізоляцію газоблока
При виборі відповідного матеріалу для будівництва, слід брати до уваги всі його властивості та якості. Особливості та структуру, раціональність використання в даних кліматичних умовах, економічність. Індекс шумоізоляції – також одна з головних характеристик, яка повинна вплинути на цей вибір. Шум дороги біля будинку, наявність в будинку дітей та тварин, жвава місцевість, наповнена туристами і нічними розважальними закладами – всі ці фактори можуть в буквальному сенсі зіпсувати такий довгоочікуваний відпочинок або позбавити сну і спокою. Життя великого міста і іноді навіть заміських селищ наповнена різноманітними звуками. І не всі вони приємні нашому слуху, наприклад, ввечері після важкого робочого дня. Але найбільш гостро це питання стоїть для жителів багатоквартирних будинків.
Які види шумів зустрічаються?
Природа виникнення шуму буває різна, як і види.
- Повітряний (людські голоси, звуки музики, природні явища).
- Структурний (удари предметів при падінні, стукіт дверей, звуки кроків, ударів).
- Ударний (результат будь-якої механічної роботи, будівельної техніки та обладнання – дуже актуально в промислових приміщеннях).
У міських будинках найбільш високий показник звукоізоляції мають стіни між квартирами і різними громадськими закладами (магазинами, спортивними залами, ресторанами і кафе). Rw 55- 60 дБ.
Далі слід показник між двома сусідніми квартирами, стінами, які поділяють сходовий простір, вестибюлі і холи з житловими приміщеннями – до 50 дБ. Перегородки в межах однієї квартири будуть мати звукоізоляцією в межах 41-45 дБ.
Екологічно чистий матеріал – газоблок, що має один з найвищих індексів звукоізоляції, надійно захистить від шуму будь-якого походження.
У продажу ви можете знайти такі марки газоблоків, що захищають вас від сторонніх шумів:
- Газобетон марки D400.
- Газобетон марки D500.
- Газобетон марки D600.
Залежно від марки газобетонних блоків і їх товщини, здатність до звукоізоляції буде різною. D600 володіє вищими характеристиками. Показники збільшаться на 2 дБ. Захисна конструкція з газобетонних блоків D500 товщиною в 360 мм дасть значення індексу шумоізоляції в 48 дБ.
Звукоізоляційні характеристики газоблоків і інших матеріалів
Відома властивість матеріалів – при меншій щільності і великому обсязі, володіти високими звукоізоляційними якостями. Газоблок має саме таку структуру. Отримана в результаті хімічної реакції між пудрою алюмінію і вапном, легка комірчаста маса газобетону наповнюється повітряними бульбашками. Такий склад матеріалу буде хорошою перешкодою для звукової хвилі.
Індекс шумопоглинання для газобетонних блоків – 43- 44 дБ. Норма для житлових приміщень, виведена на основі властивостей будівельних матеріалів, дорівнює 41 дБ. Перевага використання даного матеріалу очевидно.
Також звукоізоляція може бути виражена коефіцієнтом поглинання звуку при частоті в 1000 Герц.
Дерев’яні поверхні – 0.1 Гц.
Цегла – 0.05 Гц.
Бетон – 0.02 Гц.
Автоклавний газобетон – 0.2 Гц.
Бетон – 0.02 Гц.
Способи посилення ізоляції від сторонніх шумів
Посилення ізоляції повітряного шуму можна провести різними способами.
- Оштукатурювання стін.
- Із застосуванням оздоблювальних плит.
- Матеріали, що представляють собою багатошарові конструкції.
Додаткова обробка стін способом штукатурення збільшує коефіцієнт шумоізоляції на 2-4 дБ. Це найбільш простий і не витратний метод. Такий спосіб застосуємо і для посилення звукоізоляції стін з газобетонних блоків.
При товщині стіни з газобетонних блоків 375 мм / 400 кг.м3, досягти коефіцієнта в 47 дБ, можна буде додатково застосувавши шпаклівку і зовнішню штукатурку стін. Одношарова конструкція товщиною від 100 мм. до 300 мм, при щільності 400-600 м3, матиме індекс в межах 39-46 дБ.
Шпатлювання стін з обох сторін при товщині блоків з газобетону від 100 до 150 мм і щільності 500-600 м3 відповідно, дасть результат в 39-43 дБ.
Дані наведені з урахуванням належного виконання всіх робіт по звукоізоляції, якісної обробці швів, а також виключення дії різних зовнішніх факторів, які можуть послабити ізоляцію.
В якості додаткового облицювання для підвищення звукоізоляції можуть використовуватися різні види плит. Гіпсові плити, акустичні мінеральні плити. Дуже ефективна обробка таким легким і економічним матеріалом як пінопласт.
Піноплекс і пінополістирол – найбільш затребувані різновиди пінопласту. Дані матеріали нешкідливі для людини, легкі і зручні в роботі. Рівень повітряного шуму знижується до 36 дБ.
Використання блоків з газобетону ефективно в поєднанні з різними оздоблювальними матеріалами.
Між блоком і обробної плитою прокладається додатковий шар з мінеральної вати товщиною 30 мм. Також прокладаються дерев’яні бруси або колодки з дерева, на деякій відстані від блоку. Якщо потрібно – прокладається гідроізоляція. Така система поліпшить свої рівні повітряного шуму на 5-10 дБ. Додаткова повітряний прошарок в 75-100 мм підвищить цей показник до 20 дБ.
Багатошарові конструкції з газобетонних блоків
Рівень ізоляції повітряного шуму пов’язаний з товщиною і щільністю матеріалу стін. Стіна з матеріалів пористого бетону багатошарової конструкції допоможе досягти відмінних показників у порівнянні з іншими матеріалами.
Товщина блоків в багатошарових конструкціях може бути різною в різних частинах стіни. Наявність повітряного проміжку між шарами підвищить коефіцієнт шумопоглинання. Жорсткі палі не повинні служити кріпленням між шарами, так як це суттєво знизить індекс, і не призведе до бажаного результату.
Шумоізоляція газоблоків може бути досягнута різними способами. Всі вони не зажадають істотних витрат і професійних навичок.
При грамотному підході і правильному виконанні кладки, шумоізоляція газобетону може зовсім не знадобитися, так як він сам по собі є відмінним звукоізолятором.
Рубрики: Блог