Категорії товарів
Кошик

Шлакоблок або піноблок – що краще. Переваги і недоліки. Правильний вибір

У нинішній час різноманітність будівельного матеріалу дуже велике, тому побудувати паркан, будинок або гараж не складе великих труднощів. З такими будівельними матеріалами легко працювати як професійному будівельнику, так і простій людині. Зараз на ринку досить часто для будівництва будинків пропонують пінобетон або газобетон. Вони практично нічим не відрізняються від стандартних і вже стали традиційними для нас матеріалів: дерева, шлакоблоку та цегли, але з якоїсь невідомої причини багато будівельників бояться працювати з такими матеріалами. Але ж перш ніж приступати до будівництва, потрібно підібрати хороший і якісний матеріал, тому набагато розумніше спочатку дізнатися все про все, а потім вже зробити єдиний правильний для себе вибір. Тим більше, прогрес не стоїть на місці і боятися нового – це однозначно не правильний вибір.

shlak2.jpg

Сторонні люди, побачивши піноблок і шлакоблок, можуть сказати, що вони дуже схожі і навряд чи відрізняються чимось один від одного.

Але не варто поспішати з висновками. Зовні вони дійсно схожі, але ряд відмінних якостей роблять ці два будівельних матеріалу абсолютно різними як в процесі будівництва, так і під час експлуатації готового житла.

Давайте докладніше розглянемо всі переваги і недоліки піноблоку і шлакоблоку і з’ясуємо, чим вони відрізняються і який з них буде краще.

Шлакоблок

Шлакоблок – це не новий матеріал в будівельній галузі. Він перевірений десятиліттями, і саме тому його не бояться купувати і будувати з нього будинки. У будь-якому більш-менш великому населеному пункті ви зможете знайти виробника шлакоблоку, з технологією виробництва вже давно все ясно і зрозуміло – проводилася маса експериментів, які були випробувані на практиці і дали певні результати, що дозволяють робити висновки.

Перше, що кидається в очі, це досить низька ціна матеріалу, вона безпосередньо залежить від того, що у виробництві блоків використовується вторинний матеріал – шлак. Також блок виготовляють з бетонної суміші і різних наповнювачів, тому він буде дещо легше, ніж цегла. Вага та розмір кожного блоку може не збігатися, тому що ГОСТ стандартів шлакоблок не має. Проводитися такий матеріал може не тільки на заводах, але і приватних фірмах, що знову ж таки не дає можливості однозначно судити про якість матеріалу.

Ще одна з відмінних рис шлакоблоку – це низька теплопровідність, якщо порівнювати його з цеглою або піноблоками. Але і тут розробники знайшли вихід. Теплопровідність вони поліпшили за допомогою різних наповнювачів. Тому, якщо вам необхідні більш теплопровідні матеріали, зверніть свою увагу на склад шлакоблоку.

Багато фахівців, які працювали з такими блоками, рекомендують шлакоблоки з домішками вапна, так як вони більш міцні. І мало хто знає, що шлакоблоки можна використовувати не тільки для зведення стін, але і для закладення міцного фундаменту.

Плюси шлакоблоку

Одним з найголовніших плюсів є швидкість і простота у використанні. Шлакоблок за своїм розміром замінює приблизно 7 цеглин, тому для викладки стіни необхідно всього лише пару годин.

Через низьку теплопровідність шлакоблок є хорошим теплоізоляційним матеріалом.

Стіна, зведена за допомогою шлакоблоку, висихає набагато швидше ніж з іншого матеріалу.

Шлакоблок не небезпечний дня здоров’я людини, так як абсолютно не токсичний, не містить радіоактивних речовин, вогнестійкий.

Хоча, звичайно, перевірити документи з санітарно-гігієнічним висновком на придбану партію матеріалу зайвим не буде. Радіація – показник відносний.

Мінуси шлакоблоку

Має дуже низький рівень звукоізоляції. Тому шлакоблок все ж краще використовувати для стін всередині житлового будинку. Якщо ви живете біля жвавої дороги або будуєте багатоквартирний будинок на кілька мешканців, через короткий проміжок часу вам, з великою часткою ймовірності, захочеться зробити шумоізоляцію стін, а це задоволення клопітке і витратне.

Після того, як буде закінчено будівництво стін, потрібно буде зробити внутрішню і зовнішню обробку, так як зовні шлакоблок витонченістю і привабливістю не відрізняється.

Шлакоблоки дуже бояться води і вологи, тому стіни можуть відносно швидко зруйнуватися в наших кліматичних умовах. Уникнути цього можна лише, істотно опрацювавши елементи гідро і пароізоляції стін як із зовнішнього, так і з внутрішньої сторони будівлі.

Велика вага шлакоблочної стіни вимагає надійного фундаменту. Для багатоповерхового будівництва такий матеріал не рекомендується використовувати, так як високий ризик розтріскування стін і фундаменту.

Шлакоблок ускладнює установку проводки внутрішніх комунікацій. Працювати з ним не дуже легко, потрібно значна фізична сила як для транспортування, так і для кладки стін. Самостійно з шлакоблоком працювати якщо і можливо, то однозначно проблематично.

Якщо все-таки ви зупинилися на шлакоблоковому матеріалі, не забувайте, що після його використання вам необхідно буде обкласти зовнішню сторону будинку цеглою або, наприклад, сайдингом. А це призведе до деяких розтрат.

Піноблоки

Піноблоки виготовляються за допомогою спінювання бетону спеціальними установками. Якість піноблоку практично нічим не поступається цеглі. А найбільшим плюсом є вартість блоків. Вона набагато нижче цегли. Але, не дивлячись на те, що пінобетон дуже схожий на цеглу, у нього теж є свої позитивні і негативні сторони.

Плюси піноблоку

Піноблок – екологічно чистий продукт, який не шкодить людям. Він виготовлений практично повністю з природного матеріалу: пісок, цемент і речовина для спінювання.

Вогнестійкий і добре реагує на можливі температурні перепади.

Стіни з піноблоку не потребують додаткового утеплення.

Маленький вага піноблоку дозволить встановити фундамент і вигнати стіни на не надто стійкому ґрунті. З ним легше працювати, а значить і тимчасові витрати на будівництво скорочуються.

У порівнянні зі шлакоблоком, комунікацію в піноблоки проводити досить легко.

Має дуже великий рівень шумоізоляції, тому його можна використовувати не тільки для внутрішніх стін.

Мінуси піноблоку

Порушена технологія при виготовленні піноблоку може вплинути на якість самого продукту. Блоки будуть ламатися і сильно кришитися.

Так само, як і газоблок, не любить вологу, відсутність вентиляції, як наслідок – може зруйнуватися.

Всі недоліки піноблоку можна легко і досить просто усунути. А для того, щоб уберегти себе від неякісного продукту, необхідно купувати блоки у перевірених виробників. Також фасадну стіну можна захистити від вологи, якщо обробити фасад теплоізоляційним матеріалом.

Який матеріал краще – шлакоблок або піноблок

Після того, як були перераховані всі позитивні і негативні сторони даних матеріалів, можна зробити висновок. Шлакоблок буде не найгіршим матеріалом для будівництва, а його низька ціна, в порівнянні з цеглою, не може не радувати.

Але все таки найбільш підходящим матеріалом для будівництва будинків буде піноблок. Він не поступається за якістю ні цеглі, ні шлакоблоку. А також всі недоліки піноблоку можна легко відкоригувати і ціна буде набагато менше, ніж цегли, але більше шлакоблоку. Також, довгий термін служби даного матеріалу не залишить нікого байдужим. З огляду на сучасну тенденцію до економії енергоносіїв, високий теплозберігаючий показник піноблоку з лишком окупить свою вартість всього за кілька років.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка