08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Що таке Арболит? Рівне
Легкий бетон на мінеральному в’яжучому, органічних заповнювачах, одержуваних з відходів деревообробного та сільськогосподарського виробництв, і додаткові речовини (прискорювачі твердіння, парообразователь, пластифікатори, інгібітори корозії сталі та ін.).
Склад. В якості в’яжучого використовують звичайний і бистротвердеющий портландцемент, а також гіпсове в’язке і гипсоцементно-пуццолановое. Органіческім заповнювачем є подріблена, одержувана подрібненням відходів заготівлі та обробки хвойних і твердолистяних деревних порід. Деревні відходи (сучки, стружку, горбиль і т. П.) Спочатку рубають на рубальною машині, потім подрібнювали в дробарці. Заповнювачем можуть бути відходи сільськогосподарського виробництва: подрібнені стебла бавовнику, багаття конопель та льону, одубіна – супутній продукт переробки дубового ЕКСТРАКТОВО сировини.
Дробленка повинна мати певний зерновий склад. При: розсіві на ситах приватний залишок частинок (в% по масі) повинен бути не більше: на ситі з отворами 10 мм-30; відповідно 5 мм – 60; 2 мм – 5; менше 2 мм-5. Довжина часток не повинна перевищувати 40 мм. Домішка кори, хвої і листя в дробленки допускається до 5% (від маси сухої суміші наповнювачів). Можливе застосування суміші органічного заповнювача з пористим або щільним мінеральним заповнювачем.
До органічного заповнювача додають деревну тирсу, а для приготування дробленки можна використовувати стебла камиша.Прі приготуванні бетонної суміші додають мінералізатори – хлорид кальцію або рідке натрієве скло, які нейтралізують дію шкідливих водорозчинних речовин деревини (цукристі речовини, смоляні кислоти) і прискорюють процес твердіння арболіту. Обробку зовнішніх поверхонь огороджувальних конструкцій з арболіту виробляють шаром з декоративного бетону або розчину на мінеральних заполнітелях.Рабочая сталева арматура в конструкціях з арболіту повинна знаходитися в шарі бетону або цементного розчину на мінеральних щільних заповнювачах. Товщина захисного шару бетону (розчину) до робочої арматури – не менше 15 мм. Види і технічні характеристики.
Арболит в залежності від середньої щільності в висушеному до постійної маси стані підрозділяється на: теплоізоляційний – середньою щільністю до 500 кг / м3; конструкційний – середньою густиною понад 500 (до 850) кг / м3. Теплопровідність арболита, висушеного до постійної маси, в залежності від виду заповнювача, що визначається при температурі (20 ± 5) ° C, не повинна перевищувати зазначеної в таблиці. Марка по морозостійкості не повинна бути менше Мр-325. Вологість у виробах при відвантаженні їх споживачеві не повинна перевищувати 25% за масою.
Застосування. Арболит застосовують для виготовлення теплоізоляційних матеріалів і конструкційно-теплоізоляцонних виробів: стінових блоків і панелей, плит перекриттів і покриттів, для зведення монолітних, армованих і неармованих конструкцій будівель різного призначення з відносною вологістю повітря приміщень не більше 60% і при відсутності агресивних газів. Даний матеріал менш енергоємний порівняно з керамзитобетоном, він має велику сировинну базу у вигляді деревних відходів, в зв’язку з чим не потрібно створення кар’єрів і підприємств по виробництву іскусственнихпорістих наповнювачів. Всі ці переваги арболита особливо важливі для сільськогосподарського будівництва.
Переваги застосування арболита в малоповерховому будівництві.
1. Житло будується з екологічно чистого матеріалу.
2. Низька вартість коробки будинку.
3. Низькі експлуатаційні витрати на опалення і вентиляцію.
4. Можливість застосування в сейсмонебезпечних зонах.
види арболита