08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Прозорий бетон: дизайнерська новинка
Світлопропускаючий (прозорий) бетон – порівняно новий вид будівельного матеріалу, практично невідомий на ринках нашої країни.
У людини, що вперше зіштовхнувся з ним, відразу виникає кілька питань:
- Як досягається його прозорість?
- Чи настільки він надійний і міцний, як і звичайний бетон?
- Де його застосовують?
Насправді наведена назва цього матеріалу не зовсім вірна. Набагато правильніше буде називати такий бетон «світлопроводящий», з чого стає ясно, які можливості він надає. Звичайно, він не такий прозорий, як скло: крізь товщу матеріалу проявляються лише силуети і обриси. Товщина стіни з такого бетону теоретично може досягати 20 метрів, що не позначається на світлопроникності.
Що таке світлопропускаючий бетон?
Вищезгаданий матеріал володіє такою ж міцністю, як і звичайний бетон, тому допустимо його застосування при різних будівельних роботах. Але в його складі, крім звичайних компонентів, є оптоволокно різної товщини, присутність якого і надає бетону настільки незвичайну якість. Частка оптичного волокна становить близько 5%, що ніяк не позначається на надійності і міцності готових виробів. Єдиними відмінностями прозорого бетону є його світлопропускаюча здатність і вартість, яка набагато вище, ніж у звичного бетону.
Важливо: при нестачі світла (наприклад, в дощовий день) стіна з прозорого бетону ніяк не відрізнятиметься від стіни з простого матеріалу.
Трохи історії
Цей будматеріал був винайдений в 2001 році Ароном Лосконші і відразу отримав назву «літракон», від скороченого LIGHT transmitting concrete , що означає « бетон, який проводить світло ». Першим предметом, створеним з літракона, став світильник у вигляді 4-х десятикілограмових блоків. Пізніше за кордоном була створена компанія, головним завданням якої стали розробка та удосконалення світлопропускаючого матеріалу. З’явилося подібне підприємство і в Росії, але через ціну на прозорий бетон його повсюдне використання поки не передбачається.
Перше застосування в будівництві цей матеріал отримав в 2005 році при зведенні будівлі німецьким архітектором Юргеном Ламаному. З цього моменту светопропускаючий бетон став використовуватися будівельними компаніями в багатьох країнах.
Застосування прозорого бетону
Використовувати даний матеріал можна і при зведенні будинків, і при оздоблювальних роботах. Для будівництва рекомендується скористатися проектами будівель з газобетону. Через високу ціну побудованих об’єктів з прозорого бетону одиниці. Розташовані вони в Швеції, Японії та США. Також цей матеріал застосовувався для будівництва автозаводу BMW в Лейпцигу, за що архітекторові була вручена Німецька архітектурна премія.
Дизайн приміщень і прозорий бетон
Цей будівельний матеріал непогано підходить для спорудження перегородок, також для зонування простору з забезпеченням тепло- і звукоізоляції. Забезпечивши підсвічування стіни, можна створити справжній витвір мистецтва. Також літракон можна використовувати як покриття доріжки при під’їзді до будинку.
Непогано виглядатимуть виконані з прозорого бетону альтанки на прибудинковій території або декоративні ділянки інтер’єру, наприклад, оформлення світлопровідним матеріалом ніші або полки на стіні.
Рубрики: Блог