08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Правильний розрахунок необхідної кількості газобетону на житловий будинок: дізнайтеся і проведіть без помилок
Будівництво архітектурних конструкцій – завдання складне саме по собі. Грамотно проведений розрахунок кількості газобетону додому дозволить вам представити майбутні витрати і без найму фахівця оцінити, яка кількість матеріалу буде потрібна.
Будівлі з газобетону придбали величезну популярність в сучасному світі, що вельми виправдане з економічної точки зору, в плані функціональності, практичності цього матеріалу. Перед будівництвом має сенс заздалегідь провести розрахунок кількості газобетону на будинок, щоб скласти приблизне уявлення про рівень витрат на будівництво. Після цього можна буде закупити комірчасті блоки і приступити безпосередньо до створення проекту, втілення його в життя.
Що потрібно знати?
Будь-яке масштабне будівництво має ряд обов’язкових для виконання вимог. Одне з них – це попередня розробка проекту готового будинку, з чого і починається зведення всієї конструкції. У проекті зазначаються розміри всіх стін (внутрішніх і зовнішніх), а також товщина газобетонного блоку. Ці дані дозволять провести базовий розрахунок кількості газобетону. Також до обов’язкової інформації для розрахунків відноситься:
- загальна площа віконних, дверних прорізів;
- фронтони;
Важливо! Газобетон має стандартизовані розміри, які, втім, помітно відрізняються. Самим малогабаритним стандартним варіантом є 62,5х10х25, найбільшим – 62,5х40х25 см.
Також необхідно враховувати відмінності у видах, маркуваннях матеріалу. Так, наприклад, 600 марка і вище відноситься до конструкційних видів, а значить, може використовуватися для зведення будь-якого елементу будівлі, будь це перегородка або несучий елемент. 40-50% загального обсягу займають пори. Існують конструкційно-теплоізоляційні і теплоізоляційні варіанти з іншого маркуванням, але вони не рекомендовані для експлуатації в якості несучого елемента. Марки D 300 350 або досить дешеві, популярні, доступні, через що також нерідко використовуються в будівництві стін, за винятком несучих.
Як розрахувати газобетон додому: зовнішні стіни
Проведення розрахунків розумно починати з зовнішніх стін. Для виконання цієї операції знадобиться ряд вимірів, серед яких периметр і товщина всіх стін, а також запланована висота будинку. Заради прикладу візьмемо газобетонний будинок розміром 6х9 м з такими особливостями:
- поверховість – 1;
- є мансарда;
- висота 300 см поверху;
- висота мансарди від підлоги до конькового бруса дорівнює 250 см;
- двосхила конструкція даху;
- кладка в один шар.
Як матеріал будуть використовуватися газобетонні блоки, виготовлені не на замовлення, а відповідно – мають стандартні розміри. У разі прикладу то 25х40х62,5 мм (висота, товщина, довжина відповідно). Першою необхідною дією є обчислення периметра майбутнього будинку. Для цього необхідно скласти довжину всіх стін (6 і 9 м), а після помножити їх на 2. В результаті ми отримуємо 30 м – саме це є периметром.
Площа всіх стін також розраховується за спеціальною формулою: 30 (периметр) * 3 (висота) = 90 м2. Однак якщо використовувати це число як кінцевий результат для подальших розрахунків, то виходить дуже неекономно: занадто великий припуск на дверні / віконні прорізи, яких в звичайному будинку також чимало. А покупка зайвого матеріалу вимагає зайвих грошей! Тому наступний крок розрахунків полягає в відніманні площі прорізів із загальної площі. Ось тут вже необхідно додаткові розрахунки, які варто хоча б «прикинути» перед розробкою проекту.
Припустимо, що в майбутонній газобетонній будівлі (виключно по зовнішнім стінам) будуть двоє дверей. Їх загальна площа складе 4 м2. Велика кількість світла в будинку і велика кількість вікон давно стали нормою, якщо не необхідністю, а тому для постійного житла варто планувати не менше 10 вікон на 18 м2. Додаємо площу вікон до площі дверних прорізів, отриману суму віднімаємо із загальної площі зовнішніх стін, отримуємо необхідний результат: 90 м2 – 22 м2 = 68 м2. Останній етап цього розрахунку: висота становить 0,25 м, довжина – 0,625 м. Ділимо отримані 68 квадратних метрів на обидва числа. Отримана сума (435,2) є кількістю газобетонних «цегл» 25х40х62,5 см, необхідних для побудови першого поверху вашого майбутнього будинку.
Розрахунок для мансардного поверху
Цікаво! Грамотно сконструйована мансарда – це не тільки додатковий житловий простір, яке можна використовувати за прямим призначенням. Це ще й відмінний дизайнерський прийом, досить популярний в сучасності!
Щоб обчислити кількість газобетону для зведення мансардного поверху, необхідно скористатися формулою для обчислення площі трикутника: площа дорівнює добутку основи на половину висоти. Відповідно, площа двох сторін мансарди на прикладі взятого будинку складе 15 м2, адже половина висоти – (2,5 / 0,5 = 1,25 м), а «довжина підстави», вона ж ширина будинку дорівнює 6 м. (6 * 1,25 = 7,5). Дві сторони – в два рази більше, тобто ті самі 15 м2.
Однак в мансарді також практично завжди робляться вікна (якщо передбачається саме житлова мансарда, в іншому випадку це опціонально). Площа вікон візьмемо за 3 «квадрата», віднімаємо це число з площі стін, 12 м2 отримуємо. Відповідно, за аналогією з першим розрахунком, кількість складе 76,8 штук. Підсумовуємо їх кількість із кількістю матеріалу для першого поверху. Отримуємо 512 штук.
На цьому закінчується підрахунок газобетону для зовнішньої конструкції і можна приступати до розрахунку матеріалів на дах, перекриття, інші елементи.
Внутрішні перегородки в будівлі
У нашому «зразковому» будинку представимо дві несучі стіни загальним периметром в 12 метрів. Висота першого поверху становить 3 м, через що їх загальна площа дорівнює 36 м2. Для зведення стіни знадобиться ще 230 блоків газобетону. Підсумкова кількість блоків на цьому етапі становить 742 штуки, плюс 5% в якості запасу на випадок бою, шлюбу, підрізування або будь-яких інших подібних ситуацій.
Увага! Габарити газобетонних блоків для внутрішніх несучих і зовнішніх стін повинні бути ідентичними у відповідності з будівельними нормами, стандартами безпеки.
Кількість перегородкових блоків вираховується, виходячи із загальної довжини перегородок (15 метрів, наприклад), а площа – з урахуванням триметрової висоти, тобто 45 м2. Розмір блоків-перегородок за винятком товщини (10см) такий же, як і у інших «цеглинок» – 25х62,5 см. Як і в попередньому випадку, не варто забувати про дверні прорізи (для 6-ти дверей розміром 2х0,8, S = 9,6 м2). Це число віднімається з площі перегородок (45 м2), що дорівнює 35,4 м2. Після цього 35,4 ділимо на 0,25 і 0,625 і отримуємо сумарну кількість матеріалу на перегородки – 227 штук. Також робимо 5% надбавку на непередбачені ситуації, 240 блоків отримуємо – саме таке число необхідно на зведення внутрішніх стін.
Таким чином, для будинку площею 6х9 метрів необхідно:
- 435 штук на зовнішні стіни;
- 77 на мансардні стіни;
- 340 для перегородок.
Варто враховувати, що вартість газобетону для несучих конструкцій і перегородок має значні відмінності: так, конструкційний матеріал традиційно дорожче, адже він є більш міцним, має більш високу несучу здатність. У той час як матеріал для перегородок володіє середніми тепло- і звукоізоляційними властивостями. Однак навіть порівняно дешеві марки газобетону мають масу характеристик, яких не знайдеш в інших матеріалах, особливо в традиційній цеглі або деревині. Зважаючи на це будівництво будівель житлового типу з газобетонних блоків є економічно доцільним, вигідним, доступним для великої кількості людей, які хочуть жити в окремому будинку, а не в стандартних квартирних «сотах».
Що врахувати при покупці?
Як видно, в розрахунках кількості матеріалу немає нічого складного: все зводиться до математичних дій, які вивчаються в перших 5-ти класах школи. А тому подібні операції досить легко зробити самому.
При закупівлі газобетону важливо враховувати, що вартість матеріалу часто вказується в розрахунку за 1 метр кубічний. З урахуванням 5-ти відсоткового запасу блоків, на будинок 6х9 необхідно в цілому 780 одиниць матеріалу.
Помноживши розміри блоку один на одного і кількість, отримуємо загальний обсяг газобетону, який знадобиться в будівництві. Він рівний 48,75 м3. При покупці також переконайтеся, що ви правильно підрахували кількість матеріалу на несучі стіни плюс перегородки. Ніздрюваті «цеглинки» рекомендується купувати у перевіреного виробника – так ви мінімізуєте ймовірність браку в партії. Знаючи, як провести розрахунок блоків на будинок, ви зможете створити відмінне житло для себе і своєї сім’ї!
Рубрики: Блог