08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Оздоблення будинку з газобетону: зовні і всередині
Оздоблення будинку з газобетону: зовні
Газобетон сьогодні заслужено став одним з найпопулярніших будматеріалів в житловому будівництві. Газобетонні блоки мають чудові тепло- і звукоізоляційні властивості, мають відносно малу вагу і прості в укладанні.
Стіни будівлі з газобетону легко вбирають вологу, ось чому їх потрібно захистити зовні і зсередини від негативних зовнішніх проявів. Крім того, обробка дозволяє надати будівлі з газоблоків декоративний зовнішній вигляд.
До матеріалів, які використовуються при обробці газоблоків, пред’являється цілий ряд вимог. Блоки з газобетону мають пористу будову і характеризуються високою паропроникністю, завдяки чому в будинку встановлюється комфортний мікроклімат. І це властивість газобетону виводити пари вологи на вулицю з внутрішніх приміщень необхідно зберегти при виконанні оздоблювальних робіт.
Послідовність обробки газобетонних будівель;
Обробка приміщень;
Оздоблення фасаду.
Щоб газобетонная стіна не накопичувала вологу, обробку будівлі починають зсередини. Причому пристрій стяжки підлоги, оштукатурювання і інші внутрішні «мокрі» роботи проводять в суху теплу пору року.
Якщо в першу чергу обробити фасад, а внутрішні роботи відкласти на зиму, то пари вологи при негативних температурах будуть накопичуватися всередині стіни на кордоні газоблоку і обробки. І при замерзанні волога стане причиною відшарування зовнішнього шару штукатурки.
Внутрішнє оздоблення
Найпоширеніший і доступний за ціною спосіб внутрішньої обробки будинку з газоблоків – штукатурка стін. Для цього використовують паропроникні штукатурні склади, які не знижують властивість стін виводити назовні пари вологи. Наприклад, для житлових кімнат підійдуть штукатурні склади на базі гіпсу або гіпсова шпаклівка. А стіни ванних кімнат, санвузлів і кухонь штукатурять цементно-вапняними складами.
Стандартні цементно-піщані розчини застосовувати не рекомендується, оскільки газобетон швидко вбере воду і оштукатурена поверхня покриється мережею тріщин. І, найголовніше, цементно-піщані штукатурні суміші знижують здатність газобетонних стін виводити пари вологи назовні.
Перший етап штукатурення стіни з газоблоків – підготовка поверхні. Необхідно очистити газобетон від напливів клейкої суміші, закрити всі шви, зачистити відколи. Далі поверхню грунтують спеціальними емульсіями для газобетону, які зміцнюють стіну і надають їй водовідштовхувальні якості.
Оштукатурювання газоблоків виробляють вручну або машинним способом. Якщо вам потрібно нанести товстий шар штукатурки, то необхідно попередньо закріпити армовану сітку.
Для облаштування внутрішньої паропроницаемой обробки можна також застосовувати гіпсокартон. Він кріпиться на каркас з металевого профілю або безпосередньо на стіну з використанням спеціального клею.
Варіанти оздоблення фасаду
Оштукатурювання стін штукатурними сумішами для газобетону;
Пристрій навісного вентильованого фасаду;
Облицювання стін лицьовою цеглою.
Оштукатурювання фасаду тонкошарової штукатуркою – найпростіший і недорогий спосіб обробки газобетонного будинку. Для штукатурення газоблоків розроблені спеціальні штукатурні склади з добавками, що модифікують, які перешкоджають вбирання вологи з розчину в газобетонні стіни.
Фасад будинку спочатку зачищають від надлишків розчину, після чого грунтують спеціальними складами. Далі монтують штукатурну сітку з дрібними осередками з лугостійкою скловолокна, вона забезпечує надійну сцепляемость штукатурки з поверхнею стіни. Після цього наносять фасадну штукатурну суміш, а на останньому етапі стіну фарбують спеціальними паропроникними фарбами.
Зовнішня обробка не повинна заважати відведенню вологи з приміщень. Тому при необхідності утеплення фасаду найкраще використовувати плити мінеральної вати. Утеплювач кріпиться на стіну за допомогою спеціального клею, після чого виконується оштукатурювання і фарбування стін.
Ще один популярний варіант – кріплення навісного вентильованого фасаду з облицюванням декоративними панелями, вагонкою або сайдингом. За рахунок наявності вентзазоре в газоблоків не затримуватиме волога, а панелі допоможуть запобігти дію на стіну дощу, снігу та інших зовнішніх атмосферних проявів.
При влаштуванні вентильованого фасаду на стіну монтують обрешітку, а вже на неї кріплять панелі. Між облицювальними матеріалами і стіною може розміщуватися шар утеплювача.
Для оздоблення стін в «півцеглини» облицювальною цеглою потрібно влаштувати більш широкий фундамент, щоб на нього спиралися і блоки, і цегла. Повітряний зазор між газобетонной стіною і цеглою повинен становити 30-40 мм. Облицювальна цегляна кладка повинна бути пов’язана з основною стіною не менше ніж чотирма зв’язками на кожен квадратний метр.
і і всередині