Категорії товарів
Кошик

Особливості блоків для зведення стін

У зв’язку з трудомісткістю цегляної кладки, замість традиційного матеріалу фахівці все частіше вважають за краще стінові блоки, що дозволяють прискорити і здешевити будівництво. Найчастіше їх виготовляють на основі бетону, вводячи добавки, наповнювачі і модифікатори. При цьому блоки для стін відрізняються властивостями і особливостями застосування, з якими варто ознайомитися при виборі гідної заміни цеглі.

Стройматериалы для возведения домов

Зміст:

  1. Основні характеристики
  2. Класифікація
  3. Вартість за м3
  4. Опис стінових блоків

Для формування в наші дні застосовують піско-, пінобетон, газосилікат, шлако, керамзито-, газобетон.

Серед них найважчі і щільні – піскобетонні блоки, їх найчастіше використовують для зведення фундаментів, огорож, гаражів. Решта відносяться до пористих видів, особливістю яких є знижена теплопровідність, низька питома вага, паропроникність. Технологія виготовлення «легких» композитів передбачає вспінювання початкової маси – пори в ній зберігаються і після застигання.

Сформовані блоки мають щільність менше 1800 кг / м3 і використовуються в мало- і багатоповерховому будівництві, для зовнішніх і внутрішніх стін. Блокові стіни в 2-3 рази тонше цегельних, вони створюють менше навантаження на фундамент, володіють більш високими шумо- і термоізоляційними якостями, негорючістю. Швидкість монтажу, в порівнянні з кладкою цегли того ж обсягу, збільшується в 5 разів, а економія розчину становить 60%. Блоки різної щільності застосовують для зовнішніх стін, перегородок або для прокладки термоізоляціонного шару. Широкий інтервал типорозмірів дозволяє вибрати елементи потрібної товщини згідно тепловому розрахунку стін, багато виробників відливають вироби за розмірами замовника.

Різновиди блоків

Залежно від клімату, поверховості будівлі і умов його експлуатації підбирають матеріал з певними показниками міцності, ваги, ізоляції. Більш докладно властивості кожного виду блоків наведені нижче.

Пескобетонный блок

1. Піскобетон.

Їх виробляють з піску та цементу з добавками для підвищення експлуатаційних характеристик. По суті, від звичайного бетону цей варіант відрізняється лише відсутністю щебеню. Переваги: ​​міцність, довговічність, термостійкість. Недоліки: низький теплозахист і висока ціна. Для кладки стін і фундаменту використовують повнотілі блоки, а для перегородок і зборів – пустотілі.

2. Газосилікатні.

У рецептуру композиту входить вапно з невеликою домішкою цементу. До в’язкого додають подрібнений кварцовий пісок (62% від об’ємного складу), воду і алюмінієву пудру в якості газоутворювача. Тужавіння відбувається при надмірному тиску в автоклаві.

Блоки з газосилікату мають високу міцність на стиск і невелику масу. При щільності D600 і розмірах 200х300х600 мм елемент важить 22 кг. Плюси: паропроникність, легкість обробки, хороші звуко- і термоізоляційні властивості. Недоліки: гігроскопічність, необхідність зовнішньої обробки. Матеріал застосовується для кладки зовнішніх і внутрішніх стін в будівлях, де вологість повітря не вище 75%. Споруда з несучими стінами з газосилікату може мати не більше 4 поверхів. Для оздоблення найчастіше вибирають сайдинг: газосиликат вимагає вентиляції і одночасно добре тримає кріплення.

3. Газобетонні блоки.

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/gazoblok_gazobeton_lviv/

На відміну від газосилікату, газобетон на 60% складається з цементу, що забезпечує більш високу міцність. За способом твердіння бувають автоклавні і неавтоклавні газоблоки: щільність друге вище, їх фізико-технічні показники стабільніше. Порівнюючи газобетон і газосилікат, слід зазначити: стіновий блок з пористого бетона D600 – D700 більш міцний і морозостійкий; такий же виріб з газосилікату краще утримує тепло і поглинає шум.

Газоблок найчастіше облицьовують цеглою або каменем.

C:\Users\Елена\Desktop\Конструкция-из-газобетона.jpg

4. Пінобетонні блоки.

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/kupiti-pinobloki-lviv-cina/

Для них формувальну суміш готують на основі портландцементу з додаванням технічної піни. Виробництво не вимагає дорогих ліній, його організовують прямо на будівельному майданчику, а готові елементи сушать на повітрі. На відміну від газобетону, він має закриті пори і не вбирає вологу, тому його можна утеплювати зовні пінопластом. Але міцність невисока, характеристики нестабільні (залежать від піноутворювача), великі похибки геометрії. Стіни з пінобетонних блоків годяться тільки для малоповерхових будинків при невеликих навантаженнях.

C:\Users\Елена\Desktop\Кладка-с-теплоизоляционным-пенобетоном.jpg

5. Полістіролбетонні блоки.

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/kupiti-polistirolbetonni-bloki-lviv/

Суміш для них готують з цементу, води, добавок і пінопласту крихти. Завдяки останньому компоненту блоки дуже легкі, але в той же час мають задовільні показники міцності, стійкі до деформацій, добре тримають тепло, поглинають звуки. У порівнянні з попереднім видом, полістиролбетон менш вимогливий до сировини, його характеристики більш постійні. Недоліки: усадка в три рази вища, ніж у газо- і пінобетону; низька надійність кріплення дюбелів; погана зчіплюваність зі штукатуркою. Мала паропроникність передбачає дотримання вентзазору при утепленні стін.

C:\Users\Елена\Desktop\Структура-полистиролбетона.jpg

6. Керамзитобетонні блоки.

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/kupiti-keramzitni-bloki-lviv/

Маса для їх виготовлення включає бетон, пісок і керамзит (обпалену глину). У керамзитобетонних блоках вдало поєднуються вогнетривкість, міцність, волого- і вогнестійкість, довговічність, натуральність, термоізоляція. Структура керамзиту забезпечує найкращий захист від шумів в порівнянні з іншими пористими бетонами. Стіни з цього матеріалу не потребують парабарєрі, як і цегляні. Але, на відміну від цегли, керамзитобетонні вироби мають більш низьку питому вагу. Мінусом є не дуже висока морозостійкість, але в останні роки до складу почали вводити нові добавки, що дозволили поліпшити показник.

З чого б не були виготовлені стіни, їх доводиться захищати від впливу атмосфери. Зовсім недавно виробники будматеріалів почали випускати тришарові блоки з утеплювачем і облицюванням – вони дозволяють скоротити етапи зведення. В якості несучого шару використовують керамзитобетонні блоки, ізоляція здійснюється за допомогою пінополістиролу, пінополіуретану, плитної мінвати, сотопласту. Утеплювач вибирають, виходячи з умов експлуатації будівлі і його призначення. Фасадний шар зазвичай роблять з щільного керамзитобетону, готового під фарбування. Всі складові частини «сендвіча» стягнуті стеклопластиковою арматурою.

Якщо купити блоки з утеплювачем, можна заощадити не тільки час на будівництво будинку, а й житловий простір. Для порівняння: щоб забезпечувати ті ж результати по термосбереженню і шумоізоляції, стіни з пінобетону повинні мати товщину 0,6 м, а з тришарових елементів – 0,35 м.

C:\Users\Елена\Desktop\Сравнение-теплоотдачи-разных-материалов.jpg

Вартість стінових блоків

Вид Ціна, грн/м3
Піскобетонні  850
Газосилікатні 900
Газобетонні 960
Пенобетонні 840
Полістиролобетонні 960
Керамзитобетонні 920
Блоки с утепленням 1600

Перш ніж купити стінові блоки від конкретного постачальника, слід ознайомитися з характеристиками, гарантованими виробником, по можливості вивчити умови виробництва.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка