08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Монолітні стіни з газобетону
В останні роки виникає все більше суперечок щодо такого будівельного матеріалу як газобетон. Чи можна використовувати монолітні стіни з газобетону, і якщо можна, то як це правильно зробити? Які плюси і мінуси будинку, побудованого з такого матеріалу?
Монолітним газобетоном називається такий будівельний матеріал, який відрізняється своєю структурою – всередині нього знаходяться осередки. Це штучний камінь і по всьому його внутрішньому об’єму є осередки діаметром від 1 до 3 мм. Якість монолітного газобетону визначається не тільки однаковим об’ємом осередків, але також закритістю пір.
Компоненти газобетону
Коли виникає рішення зводити монолітні стіни з газобетону, то необхідно правильно підібрати цей будівельний матеріал.
Адже виготовляється він декількома способами, тому і якість його може бути різним. У якості складових матеріалів для його виготовлення використовується:
- цемент;
- кварцевий пісок;
- спеціальні суміші, які можуть утворювати газ.
Але крім цих основних компонентів в заготовку може додаватися вапно, гіпс або шлаки.
Як газоутворювач найчастіше використовуються такі компоненти як алюмінієва пудра і паста. Перед замісом в суміш додається вода. Всі ці компоненти необхідно ретельно перемішати, після чого розчин можна заливати в приготовані форми. Газоутворювач починає вступати в реакцію з доданою водою, і при цьому виробляється водень. Саме завдяки такій реакції в газобетоні починають утворюватися пори. Він розширюється, як ніби тісто на дріжджах.
Навіть багато будівельників не знають, як роблять монолітні газобетонні стіни, не кажучи вже про приватних забудовників.
Коли газобетон застигає, то він проходить першу фазу обробки. Його розрізають на частини, в результаті чого виходять великі панелі, плити або блоки. Але такі вироби ще не можна назвати готовими до використання, тому що їх треба піддати додатковій технологічній обробці. Всі ці вироби повинні пройти загартування паром в спеціальному автоклаві. Саме після такого процесу обробки газобетон стає міцним.
Важливо знати: гарт такого штучного каменю може відбуватися і за допомогою електропідігріву. Залежно від способу обробки газобетон може бути автоклавним і неавтоклавним.
Найбільш проблемною зоною цього будматеріалу є сполучні шви, через які всередину приміщень може проступати холод. Цементний розчин відрізняється великою теплопровідністю, тому при будівництві будинку краще вибирати великі плити або готові панелі, щоб в стінах було якомога менше швів. Одне з головних переваг газобетону полягає в тому, що з кожним роком він стає все більш щільним.
Переваги і недоліки
Перед тим як вибирати будівельний матеріал для зведення заміського будинку, треба взяти до уваги не тільки переваги монолітних газобетонних стін, але і недоліки. Тому варто по-окремо розглянути спочатку переваги, а потім і недоліки. Це дасть можливість з’ясувати, наскільки вигідний цей будівельний матеріал.
1. Переваги газобетону
Сама основна перевага монолітних газобетонних стін полягає в тому, що тут практично відсутні з’єднувальні шви.
Але це не єдина перевага. Адже недарма такий будматеріал виробляють більш ніж в 50-ти країнах. Серед переваг можна виділити кілька дуже важливих пунктів.
- Міцність: вона може досягати до 85%. Завдяки такій високій міцності газобетонна стіна поєднує в собі позитивні характеристики кам’яної і дерев’яної стіни.
- Легкість: дуже мало можна знайти таких будматеріалів, які б поєднували в собі не тільки велику міцність, але і легкість. Завдяки цьому фактору стіни з цього матеріалу зводити набагато простіше і зручніше.
- Об’ємна порожнеча: саме завдяки закритим порам усередині газобетону зберігається повітря. Завдяки цьому в приміщеннях буде завжди тепло і затишно. Але так як об’ємна густина пір буває різною і проконтролювати процес їх утворення складно, це впливає на звукоізоляцію стін.
- Простота обробки: завдяки оптимальній щільності монолітний газобетон легко пиляти навіть звичайною ножівкою; в ньому без проблем можна просвердлити отвір або зробити штроби, що дуже зручно для прокладання електропроводки.
- Низька теплопровідність: найбільш високий показник досягається за рахунок зменшення кількості сполучних швів в стіні.
- Негорючість: такий будматеріал не плавиться і не горить, він стійкий як до вогню, так і до високої температури.
- Паропроникність: завдяки цій властивості в приміщенні завжди зберігається оптимальна сухість і вологість. Пори у монолітного газобетону закриті, тому вологість не перевищуватиме 8%.
- Довговічність: моноліт газобетонних стін цілком може прослужити не менш 100 років. З роками в таких стінах не виникає жодних ознак їх старіння або руйнування. Але це тільки в тому випадку, якщо будинок зводиться в усьому правилам.
- Екологічність: будинок, побудований з такого матеріалу, має низьку радіоактивність. Вона нижче, ніж у залізобетону або важкого бетону. Це обумовлено тим, що цей будівельний матеріал має меншу щільність.
Важливо враховувати: завдяки міцності монолітний газобетон можна використовувати для будівництва несучих стін, перегородок, а також самонесучих стін.
Не варто забувати і того факту, що однією з проблем приватних будинків є поява всередині приміщень грибка і цвілі. Особливо це стосується ванних кімнат і кухонь. Але якщо будинок зводиться з монолітного газобетону, то в ньому ніколи не з’явиться цвіль або грибки. Цей матеріал дуже стійкий до них. І це було доведено експериментальним шляхом.
2. Недоліки газобетону
Крім такої великої кількості переваг, існують недоліки монолітних стін з газобетону, і їх треба враховувати при будівництві будинку. Як зазначалося вище, завдяки об’ємній порожнечі звукоізоляція стін значно знижується. І чим більше часу і діаметр їх буде тим більше звукоізоляція знижується. Але є й інші недоліки.
Цей матеріал небажано використовувати для будівництва стін в тих приміщеннях, де буде спостерігатися підвищена вологість. Наприклад, його не можна використовувати для зведення лазень. Хоча він від вологи не пошкоджується, але здатний абсорбувати досить велику її кількість. А це означає, що обробка на стінах з такого будматеріалу деформується.
При виготовленні цього матеріалу застосовується вапно, яке здатне привести до корозії металеві вироби. Тому, якщо в такій стіні необхідно використовувати механічні вставки, то вони повинні бути зроблені з такої сталі, яка має стійкість до корозії.
З традиційного монолітного газобетону не вийде побудувати багатоповерховий будинок. Його можна використовувати тільки для зведення одно- або двоповерхових будинків. В крайньому випадку можна побудувати триповерховий будинок, але не більше. Тому, якщо планується будівництво 5-поверхового будинку, то треба використовувати спеціальний газобетон марки В3,5.
Важливо: традиційні кріплення здатні пошкодити газобетон. Щоб не допустити цього, треба використовувати тільки спеціальне кріплення, який призначені для осередкових блоків.
Армування стін з монолітного газобетону
Любая споруда з газобетону повинна бути армована. Але необхідно знати, де його проводити. Армування використовується:
- на рівні перекриттів будинку;
- на складних і глухих ділянках стін;
- на певній висоті кладки, якщо висота стіни більше 3 метрів;
- по всьому периметру зовнішніх і внутрішніх стін, де армируется верхній ряд кладки.
Як доповнення для посилення монолітної стіни з газобетону армувати бажано і підвіконні зони. Щоб виконати таке армування, в стіні робляться штроби. Їх треба зробити на відстані 6 см від краю стіни. У штроби кладеться арматура і бетонується.
Важливо знати: треба використовувати арматуру тільки класу AIII з перерізом не менше ніж 0,75 см2.
Бетонний розподільний пояс влаштовується по периметру стін. Це треба робити в будь-якому випадку: перед монтажем міжповерхових перекриттів, якщо будинок з газобетону буде в кілька поверхів, а також якщо на стіни будуть лягати балки для зведення даху. Для виготовлення бетонного розподільного пояса треба брати бетон марки М200.
Товщина такого пояса повинна становити від 10 до 15 см, а ширина не менше 25 см. Для виготовлення опалубки треба взяти товсті листи фанери і скріпити їх між собою за допомогою шпильок.
Такий розподільний пояс треба використовувати незалежно від того, буде це монолітна стіна з газобетону у вигляді великої панелі або ж з окремих невеликих блоків. Завдяки цьому будинок буде міцнішим, а значить і довговічним. Для того, щоб цей монолітний розподільний пояс не перетворився на небажаний місток холоду, його треба утеплити. Утеплити такий пояс можна за допомогою газобетонних блоків товщиною 100 мм. А між ними і залізобетонним поясом треба укласти утеплювач. Якщо ознайомитися з російськими будівельними нормами, то товщина стін з монолітного газобетону повинна становити не менше 44 см.
Рубрики: Блог