Категорії товарів
Кошик

Мінуси і плюси газобетону (газобетонних блоків)

Популярність газобетону в індивідуальному житловому будівництві зростає з кожним роком. Цей енергоефективний будівельний матеріал поступово витісняє традиційний цегла і дерево з приватного будівництва завдяки доступній ціні і високим експлуатаційним характеристикам.

Газобетону, як і будь-якого іншого будматеріали, притаманні свої плюси і мінуси. І перед тим, як починати будівництво будинку з газобетонних блоків, необхідно чітко уявляти собі всі сильні і слабкі сторони цього будматеріалу.

Газобетон – це різновид пористого бетону, він виготовляється з портландцементу, кварцового піску, вапна і води з додаванням газообразователя. Сформовані блоки поміщають в автоклавні камери, де вони обробляються насиченим паром в умовах високого тиску. Така обробка підвищує міцність газобетону і мінімізує усадку.
переваги газобетону

    Низька теплопровідність.
    паропроникність;
    Достатня міцність для котеджного будівництва;
    Хороші шумоізолюючі якості;
    Екологічність і пожежна безпека;
    Невелика вага і правильні геометричні форми;
    Простота обробки і легкоукладальність;
    Широкий асортимент типорозмірів;
    Стійкість до впливу цвілевих і бактеріальної мікрофлори;
    Доступна вартість.

Завдяки пористій структурі будинок з газобетону ефективно утримує тепло, що знижує витрати на обігрів приміщень. А при правильній обробці газобетонні стіни безперешкодно пропускають назовні водяні пари, забезпечуючи комфортний мікроклімат в будинку.

Автоклавний газобетон має високу міцність, його можна застосовувати для зведення несучих стін малоповерхових будівель. Він не боїться перепадів температур і має гарну морозостійкість. Цей будматеріал незамінний при будівництві заміських котеджів, приватних будинків і дач висотою до трьох поверхів.

Газобетонні блоки мають набагато більші розміри, ніж традиційний цегла, що спрощує їх укладання і прискорює будівництво при мінімальних затратах. Газобетон легко різати, пиляти і шліфувати, надаючи йому будь-яку потрібну форму. Будинки з цього матеріалу зводяться легко і швидко, для зручності роботи передбачені захоплення, гребені і пази.

Блоки з газобетону мають малу питому вагу, що знижує навантаження на фундаментні підставу. Тому вимоги до фундаменту для будинку з газоблоків менше, ніж, наприклад, для аналогічного цегляного будинку.

Одне з відмінних властивостей газобетонних блоків – правильна геометрія. Це заощаджує витрати клею при укладанні газоблоку, товщина кладки швів становить близько 3 мм. Крім того, стіни з газобетону штукатурять тонким шаром розчину, що мінімізує витрати на подальшу обробку.

Газобетон виробляється з природної сировини без додавання будь-яких шкідливих або токсичних речовин. Тому він безпечний для здоров’я людини і навколишнього середовища.

Ще одна перевага газоблоків – пожежна безпека. Цей будматеріал не горить і здатний деякий час витримувати вплив відкритого вогню, зберігаючи несучі здібності.

Газобетонні блоки виготовляються в заводських умовах, кожна партія проходить контроль якості в лабораторії. Це гарантує відповідність будматеріалу заявленим характеристикам.
Недоліки газобетонних блоків

    Низька міцність на стиск і вигин;
    Відносна крихкість;
    Властивість поглинати вологу;
    Необхідність використання спеціального кріплення.

При всіх своїх перевагах блоки з газобетону мають і деякі недоліки. Вони погано витримують точкові навантаження, тому для кріплення кроквяної системи потрібно попередньо облаштувати армирующий пояс. Якщо в будинку передбачається два і більше поверхів, то між поверхами також заливається армопояс по всьому периметру несучих стін.

Газобетон має невисоку міцність на вигин, тому деформації фундаментного підстави можуть привести до появи тріщин. Тому потрібно пристрій міцного фундаменту – стрічкового або монолітного.

Теплоеффектівность газобетону безпосередньо залежить від його щільності. Чим вона вища, тим нижче теплозберігаючі якості. Тому для влаштування несучих стін в багатоповерхових будівлях цей будматеріал не використовується.

Щоб зберегти паропроникність стін, необхідно використовувати тільки паропроникні оздоблювальні матеріали. В іншому випадку пари вологи будуть накопичуватися всередині стін, приводячи до їх руйнування. Також необхідно дотримуватися сувору послідовність оздоблювальних робіт – спочатку виконується внутрішня обробка, а потім вже відбувається фасад.

У стінах з газобетону погано тримається звичайний кріплення, тому необхідно використовувати анкерні кріплення або саморізи.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка