08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Квартира в новобудові: про тонкощі приймання
Перед тими, хто замислюється про покупку власного житла, часто виникає проблема вибору: придбати квартиру на вторинному ринку, або ж вкласти кошти в будівництво нового багатоквартирного будинку? Безсумнівно, друга опція має низку незаперечних переваг, однак існують також певні нюанси, які не можна не враховувати. Давайте розберемося, на що в першу чергу варто звернути увагу, приймаючи квартиру в новобудові після будівельників.
Підлоги повинні бути в одній площині, на них не повинно бути помітно відслонень або пошкоджень. Особливу увагу приділіть зонам біля батарей і трубопроводів опалення: стяжка в цих місцях часто може відшаровуватися або «бухтеть». Не буде зайвим прихопити на приймання будівельний рівень, оскільки виправлення серйозних перепадів поверхні може виявитися досить дорогим. Подібні недоліки статі повинні виправлятися за рахунок забудовника.
Стіни і стелі. Незважаючи на відсутність встановлених нормативів по вирівнюванню стель і стін, переконатися в їх рівності все ж варто. Якщо в разі незначного перепаду довести неправоту забудовника може бути проблематично, то істотну різницю рівнів можна вважати відвертим браком.
Гідроізоляція. Якщо інших умов не вказано в договорі на інвестування, підлогу в санвузлах повинен бути ізольований (найчастіше руберойдом або бітумною мастикою). Візуальний ознака того, що гідроізоляція у ванній і туалеті виконана – чорний характерний ободок над підлогою в туалеті.
Вікна. Всі скла необхідно перевірити на наявність сколів, окалин або тріщин, а між рамою і укосом не повинно бути щілин. Всі ці недоліки забудовник повинен усунути, інакше їх виправлення може влетіти власнику в копієчку.
Система вентиляції повинна не просто бути присутнім, але і бути працездатною. Перевірити це можна, якщо піднести сірник або запальничку до вентиляційного отвору, переконавшись тим самим в наявності тяги. Якщо шахти під час будівництва засмітилися будівельним сміттям, виправити проблему самостійно буде непросто. При наявності примусової системи вентиляції тягу перевірити неможливо: в цьому випадку переконайтеся, що забудовник готовий передати вам відповідне обладнання (вентилятори).
Лічильники і сантехніка. Переконайтеся, що всі сантехнічне обладнання згідно вашого договору встановлено, лічильники опломбовані, в системі є вода.
Електричний щиток повинен бути встановлений і укомплектований всім необхідним обладнанням. Увімкніть і вимкніть автоматичні вимикачі, щоб переконатися в їх працездатності.
Оздоблення. Важливо перевірити відповідність фінішної обробки квартири (наприклад, шпалер, стяжки підлоги або штукатурки) обумовленої в договорі, а також якість її виконання.
Цей список не є остаточним і залежить перш за все від обумовлених у вашому договорі із забудовником умов. У будь-якому випадку, перед здійсненням приймання варто освіжити в пам’яті складений раніше договір і бути готовим домагатися своїх прав, а не бездумно підписувати акт.
Ті, хто не впевнений у своїх знаннях і силах, часто запрошують на процедуру приймання виконроба ремонтних компаній, в тому числі і нашої.
Адже саме грамотний фахівець може швидко і правильно визначити, які помилки повинні будуть виправити забудовники щоб уникнути ваших зайвих витрат. Важливо пам’ятати, що саме від процесу приймання багато в чому залежить те, скільки коштів вам доведеться вкласти, щоб довести до розуму всі недоліки забудовника роблячи ремонт в новобудові.
Рубрики: Блог