08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Клей для газобетону: найважливіший елемент якісної кладки
Багато сімей мріють вибратися з тісних і задушливих міських квартир, побудувати власний заміський будиночок і насолоджуватися комфортними умовами проживання. І тут же встає питання: якиму будівельному матеріалу довіритися? З чого звести конструкцію будівлі?
Чому газобетон?
Газобетон – це штучний пористий матеріал, що виготовляється шляхом автоклавної обробки. З нього формують блоки різного розміру, щільності, пористості і міцності. Завдяки такій гнучкості характеристик, призначення газобетону може сильно варіюватися – він може виступати як матеріал і для несучих конструкцій, і для огороджувальних.
Властивості
- Легкість блоків. Завдяки невеликій щільності, газобетонні блоки приблизно в 3 рази легші цегли аналогічного обсягу. Це властивість дозволяє знизити трудомісткість роботи і заощадити на транспортно-монтажних витратах.
- Хороша теплоізоляція. Пориста структура матеріалу є головною причиною його відмінних теплоізоляційних властивостей. Витрати на опалення будинку, виготовленого з газобетону, знижуються на 25-30%.
- Паропроникність. Газобетон вміє «дихати», пропускаючи назовні шкідливі гази і впускаючи всередину свіже повітря, насичене киснем. По цій характеристиці будинку з газобетону можна порівняти лише з дерев’яними будинками, знаменитими своїми дихаючими властивостями.
- Звукоізоляція у газобетону значно вище, ніж у цегли. Все це завдяки комірчастій будові каменю.
- По пожежобезпеці газобетон займає лідируючі позиції, так як в його складі міститься тільки природна мінеральна сировина, що не піддається горінню.
- Морозостійкість – теж сильна сторона цього будівельного матеріалу. Завдяки великій кількості пір, вода, замерзаючи і збільшуючись в обсязі, не руйнує матеріал, а переміщається в вільне місце – сусідню комірку.
- Міцність газобетону обумовлюється автоклавною обробкою. У малоповерховому будівництві з таких блоків можна зводити несучі елементи.
Конструкційні властивості матеріалу також гарні за рахунок досить великих габаритних блоків і малої ваги. Їх використання на будівельному майданчику не вимагає спеціальних підйомних механізмів.
Обробка блоків проста. Будь-якому різального інструменту під силу впоратися з газобетоном. Він без праці пиляється, ріжеться, штроби, гвоздится і т.д. Це дозволяє надавати будівлі різні архітектурні форми і швидко прорізати канали під інженерні мережі.
Клей для газобетону: витрата, переваги, характеристики
Головна перевага застосування клею для газобетону замість цементного розчину – це вартість. Ціна на клей перевищує номінальну вартість цементу, однак в рази менша витрата клею це виправдовує.
Витрата клею для газобетону
Витрата клею для газобетону на 1 м3 залежить від деяких факторів.
- Рівність поверхні блоку. Шорстка поверхня збільшує витрати єднального. В цілях економії клею блоки можна піддавати шліфовці.
- Професійність муляра. Особливо акуратна кладка рівним шаром і без потьоків допоможе скоротити витрати.
- Інструмент. Якщо наносити клей спеціальним шпателем, кельмою або зубчатою теркою, його знадобиться значно менше.
- Наявність армування збільшує витрати.
- Правильність приготування клейового складу. Однорідність, температура і концентрація також впливають на витрати.
Порада! Рекомендується дотримуватися інструкції з приготування суміші, даної виробником.
В усереднених умовах, з поправкою на вищевикладені фактори, норма витрати клею для газобетону дорівнює 25 кг на метр кубічний.
Шляхом математичних підрахунків одержимо, що витрата клею для газобетону на 1 м2 складе 4,5 кг.
Якщо ж попередньо відшліфувати поверхню блоків і найняти професійного муляра, на 1 м3 блоків піде приблизно 16 кг клею.
Склад клею для газобетону
Інгредієнтами клею є такі речовини:
- Портландцемент. Він виступає в ролі основного сполучного компонента.
- Просіяний пісок дрібних фракцій.
- Полімерні добавки. Вони покращують властивості, що клеять і заповнюють всі нерівності і шорсткості.
- Модифікатори. Ці добавки необхідні для підвищення вологоутворюючої здатності. Таким чином запобігає розтріскування швів при несприятливій температурі.
Морозостійкий клей для газобетону
В випадку, якщо будівельні роботи ведуться в холодний період року з мінусовою температурою середовища, рекомендується використовувати спеціальний «зимовий» клей для газобетону. У його складі містяться противоморозні добавки, що дозволяють клею твердіти і набирати деяку міцність навіть при негативних температурах (до -10 ° С).
Заміс клею слід проводити в теплі. Поверхня блоків, на яку потрібно наносити клей, необхідно ретельно очистити від снігу, криги, інею.
Час висихання суміші в «холодних» умовах збільшується на добу і становить 48 годин. Через 3 доби можна проводити подальші будівельні роботи по готовій кладці.
Які ризики виникають при використанні звичайного клею при негативних температурах?
Важливо! Клейовий склад, що не оптимізований під «мінусові» температури, ні в якому разі не можна використовувати при негативній оцінці термометра.
При температурі нижче нуля процеси схоплювання і твердіння повністю припиняються, і клей не може набрати мінімальну міцність для скріплення блоків між собою.
Така споруда вкрай недовговічна і небезпечна в експлуатації.
Характеристики клею
Основні характеристики клею для газобетону вказані на упаковці виробником. У різних виробників значення характеристик можуть відрізнятися, але незначно.
Основними характеристиками клею, за якими можна судити про якість клейового складу, є:
-
Колір. В основному, всі сухі суміші світло-сірого кольору.
-
Густина. Насипна щільність клейової суміші становить близько 1500 кг / м3.
-
Життєздатний час розчину. Це період, протягом якого вам необхідно використовувати приготовлену суміш. По закінченню терміну клей стає непридатним для подальшого використання. Зазвичай життєздатність складає 3-5 годин. Морозостійкий клей необхідно використовувати в найближчі півгодини після приготування.
-
Час на корекцію положення блоку. За цей час вам необхідно правильно розташувати верхній газобетонний блок, поки клей не схопився.
-
Витрата клею при товщині шару 3 мм. Середнє значення цього параметра – 25 кг на 1 м3.
-
Температура проведення будівельних робіт. Стандартно це інтервал від +5 до +30 ° С. У «зимових» сумішах нижня межа температури опущена до -10° С.
-
Морозостійкість. Ця характеристика вимірюється в кількості циклів заморожування і відтавання, які витримує клейовий склад без втрати міцності. Зазвичай морозостійкість клею становить 50 циклів.
Переваги клею
У порівнянні з цементно – піщаним розчином, клей для газобетону володіє багатьма незаперечними перевагами.
- Економія. Вартість клею вище вартісті цементу приблизно в 2 рази, проте витрата першого в 4-5 разів нижче. Вигода при використанні клею очевидна!
- Поліпшення теплоізоляції. Товстий шар цементного розчину служить так званим «містком холоду» за рахунок великої теплопроводящої здатності. Товщина шару клею в рази менше, що і зводить тепловтрати через шви до мінімуму.
- Низька витрата води. Води для замішування 25-ти кілограмового мішка потрібно всього близько 5,5 літрів. Отже, і вологість газобетону, який відмінно втягує в себе вологу, істотно не підвищиться.
- Відсутність усадки. Клей не піддається усадочним деформаціям.
- Збільшена міцність конструкції. Завдяки дрібним швам, загальна міцність стіни зростає за рахунок монолітності.
- Рівність. Якщо газобетонні блоки мають правильну геометричну форму, то і стіна з них буде рівною і красивою. При використанні цементного розчину такого ефекту не доб’ється навіть досвідчений муляр.