Категорії товарів
Кошик

Клей або розчин що вигідніше для кладки газоблоку

https://gazobloki.lviv.ua/product-category/klej-dlya-kladki-gazoblokiv-lviv/

Будівництво будинку вимагає використання матеріалів, що забезпечують зчеплення блоків між собою. Витрата клею для газоблоків – вирішальний показник при виборі матеріалу. Що ж все-таки вигідніше: клей або цементний розчин? Відповімо на це питання нижче.

Что выбрать клей или раствор для газобетона

Що вибрати клей або розчин для газобетону. Клей або розчин?

При проведенні розрахунку кошторису на будівництво будинку з газоблоків спочатку може здатися, що використання будівельного розчину, а не спеціальних клейових складів, може значно здешевити будівництво. Такий розрахунок грунтується на примітивному множенні кількості блоків і вартості одиниці розчину, але не враховує той факт, що витрата розчину на 30-70% вище, ніж клейового складу.

Товщина шару будівельного розчину при кладці газоблоків становить 0,8-2 см, тоді як клею – 0,3-0,5 см.

Якщо порахувати реальний витрати розчину, то вийде, що його використання в реальності здорожує будівництво на 5-10% !

Також варто врахувати, що газоблок володіє відмінними теплозберігаючими властивостями і здатний акумулювати тепло. Будинок, зведений з таких блоків, часто не потребує додаткового утеплення, але тільки за умови, що матеріал, за допомогою якого здійснювалася кладка блоків, також буде мати теплоізоляційні властивості. Шар цементного розчину більше 5 мм перетворюється в “холодовий місток”, через який йде тепло з будинку.

А одже зазвичай шар розчину набагато товщий! Саме тому, будинок, побудований з газоблоків з використанням цементного розчину, доводиться додатково утеплювати.

Переваги застосування клею для газобетону в порівнянні з цементним розчином:

  • менша товщина шару в 2-3 рази, що гарантує відсутність “холодовий місток”;
  • клей зручний у використанні, не потребує спеціальних змішувальних ємностей і інструментів;
  • не потрібно думати про дотримання пропорцій, кожна партія клею буде володіти всіма властивостями, що і попередня;
  • швидко схоплюється, має високі показники зчеплення з поверхнею блоків;
  • стійкість до підвищеної вологості, температурних перепадів і кліматичних впливів;
  • трудовитрати при використанні клею на 50% менше, ніж при використанні розчину, що здешевлює будівництво і економить час.

Як бачите, використання клейового складу для газобетону не тільки економічно-обгрунтовані при будівництві, але і в майбутньому впливає на теплоізоляційні властивості будинку, а значить комфорт мешканців.

Клей для газоблоків: склад, характеристики, спосіб застосування

Норма витрати клею для газобетону залежить від складу і виробника. Рекомендується купувати матеріал у перевірених і надійних виробників, наприклад: « Крепса » та інші. Перед покупкою клею уважно вивчіть склад клею і його характеристики. На що звертати особливу увагу?

  • максимальний розмір зерен наповнювача не повинен бути більше 0,6 мм;
  • час витримки – 10-15 хвилин;
  • робоча температура від +5 до + 30 ° С;
  • час можливість коригування блоків не повинна перевищувати 10 хвилин;
  • час повного висихання – не більше 6 годин;
  • товщина шару не більше 3 мм;
  • витрата 25 кг на 1 м? (± 1 кг \ м?);
  • обсяг води на 1 мішок – 5-6 літрів.

До складу будь-якого клейового складу для газоблоків входить: портландцемент високої марки, митий пісок дрібної фракції, модифікують і спеціальні полімерні добавки.

Включення до складу різних добавок дозволили домогтися максимальних теплоізоляційних властивостей матеріалу, а також збільшити вологостійкість і прискорили час схоплювання.

Застосовувати клей для газобетону, характеристики якого відповідають оптимальним дуже просто – достатньо розвести склад згідно з інструкцією виробника і за допомогою шпателя нанести на зволожену поверхню, зверху притискається газоблок, при необхідності вирівнюється.

Важливо! При наявності атмосферних опадів або температурі повітря понад + 25 ° С свіжу кладку необхідно вкрити. Для цього можна застосувати брезент або щільний поліетилен. Укриття необхідно, щоб захистити кладку від передчасного висихання, яке згодом може стати причину появи тріщин.

Рахуємо витрати клею для газоблоків

Витрата клею для газоблоку залежить від:

  • поверхні, ніж вона рівніша і однорідна, тим менші витрата;
  • досвіду спеціаліста, який здійснює кладку;
  • використовувані інструменти;
  • кліматичних умов.

Стандартна витрата клею для газобетону на 1 м2 становить 1,3-1,7 кг сухої речовини при товщині клейового шару 1 мм. Ця інформація є на упаковки від будь-якого виробника, однак такі розрахунки були проведені в умовах близьким до ідеальних, а в реальності вартість витрат складає на 20-30% вище, зазначеного виробником.

На практиці виходить, що витрата клею для газобетону на 1 м3 дорівнює 25 кг сухого клею (25 кг = 1 мішок).

При розрахунку кошторису рекомендується збільшити загальну кількість клею ще на 10-15% на різні втрати і нерівності газоблоку.

Важливо! Перед початком робіт рекомендується провести пробне склеювання для визначення оптимальної товщини клейового шару.

Чи є способи зменшити витрату клею без втрати якості кладки? Не розводьте клею більше ніж на 4 години роботи, інакше він втратить свої зчіплюючі властивості і потрібно наносити більше товстий шар. В процесі роботи періодично перемішуйте клейовий склад, щоб уникнути розшарування і неоднорідності. Розводите сухий склад водою, що має оптимальну температуру (вказана на упаковці). Після розведення дайте клею настоятися 15 хвилин.

1.jpg

Клей для газоблоків: зимовий

При проведенні будівельних робіт при негативних температурах використовувати звичайний клей неможливо, але при цьому необов’язково припиняти будівництво і чекати тепла, а можна використовувати морозостійкий клей.

Вартість зимового клею буде трохи дорожче за рахунок додавання добавок, які не дозволять складу замерзати при негативних температурах. Кладка, виконана з використанням зимового матеріалу, за якістю і товщиною шва не відрізнятиметься від звичайного. Однак використання морозостійкого клею має свої особливості:

  • використовувати розведений склад необхідно не пізніше 30 хвилин;
  • коригування блоків можна проводити протягом 3 хвилин;
  • газоблоки не повинні мати полій і сліди снігу;
  • не використовувати блоки з тріщинами, сколами або нерівною поверхнею;
  • зберігання та розведення сухого клею повинно проводитися при температурі не менше + 10 ° С, якщо інше не вказано виробником;
  • готову кладку обов’язково вкривають брезентом до повного затвердіння клею.

Морозостійкий клей для газоблоку має більш темний відтінок в порівнянні зі звичайним, за рахунок додавання пластифікаторів і спеціальних добавок.

Розрахунок потрібної кількості морозостійкого клею проводиться точно так само, як і звичайний. Застосування зимового клею при температурі нижче -10 ° С не допустимо!

Висновок: який б клей для газобетонних блоків ви не використали, ви завжди залишитеся задоволені отриманим результатом. Клейовий склад демонструє відмінні теплоізоляційні, морозостійкі властивості, високу адгезію і зручність застосування. Клей є універсальним, його залишки можна використовувати для кладки керамічної плитки, піноблоків і цегли.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка