Категорії товарів
Кошик

Історія арболіта

Арболит прийшов до нас в 1960 роки. Розробка державних стандартів з виробництва була скопійована з Durisol зарубіжного зразка (Дюрісол).

Технологія виробництва Durisol (Дюрісол) була розроблена в Голландії в 1930-х рр. і з тих пір завоювала широку популярність в Європі, Канаді та США перш за все завдяки своїй екологічній чистоті, простоті і економічності будівництва за рахунок високих тепло- і звукоізолюючих властивостей, хорошою паропроникності і малу питому вагу готової стіновий конструкції.

«Арболіт» був розроблений в 60-ті роки і пройшов всі технічні випробування, а також був стандартизований і сертифікований.

На сьогоднішній день екологічні вимоги і норми по теплопровідності стінових будівельних матеріалів посилені, в зв’язку з високими санітарно-гігієнічними вимогами до житлових будинків та економії енергоресурсів. Багаторічна експлуатація будівель і споруд з арболіту в різних регіонах нашої країни, а також в зарубіжних країнах, підтверджує його довговічність. З арболіту виробляють стінові панелі, блоки, плити, покриття для суміщених покрівель. За кордоном широко використовується подібний матеріал і цінується за свої екологічні, енергозберігаючі якості.

Сьогодні арболит (ГОСТ) починає все частіше називатися перспективним матеріалом, хоча відомий досить давно. У 60-ті над його вдосконаленням працювали цілі наукові інститути. Арболит застосовувався в так званому збірно-композитному і кладок-композитному житловому будівництві. У масштабному житловому будівництві він не отримав масового застосування тільки в зв’язку з орієнтацією вітчизняного будівництва на зведення крупносборних бетонно-блокових будинків. З середини 90-х в ЙОГО використовували Центральної частини України, ​​для індивідуального і багатоповерхового житлового будівництва, зведення адміністративно-побутових і виробничих будівель.

  Застосовувався арболіт і для пристрою шумопоглинаючих конструкцій вздовж автомагістралей і залізниць. Фахівці припускали, що за обсягами випуску і поширення в українському будівництві арболіт посяде третє місце після бетону і пінобетону. Однак в 90-х одні заводи, що випускали цей матеріал, були розвалені, інші перепрофільовані, а індустрія виробництва композитних будівель зруйнована. Але будівлі, побудовані з арболіту більше 60 років тому, і сьогодні – в хорошому стані, що показало його надійність і довговічність, високі гігієнічні та експлуатаційні властивості.

Арболит поступово повертається в малоповерхове житлове будівництво, не тільки завдяки своїм високим тепло-, енергозберігаючими та звукоізоляційні властивостями, але і … через дешевизну в порівнянні з вживаними Широко будівельними матеріалами (цегла, дерево, бетон).

Суттєва перевага цього будівельного матеріалу полягає ще в тому, що він використовує в своєму складі відходи деревопереробної промисловості, представляючи собою композит: до 80-90% арболітових блоку складає деревна тріска нормованих розмірів, а в якості сполучного елемента використовується високосортних цемент (використовується цемент марки 500 ).

Арболит нагадує своїм складом широко відомий і популярний у багатьох народів – саман, в якому в якості сполучною основи застосовується глина. Завдяки своїм складовим, арболита притаманні – невелика щільність і низька теплопровідність, висока біостійкість і вогнестійкість. Як показав порівняльний аналіз, проведений різними організаціями, по теплоізоляції арболіт в пінобетон перевершує 2-4 рази, Цегла – в 4-7 разів. Якщо теплопровідність різних видів цегли становить 0,5-1,5 Вт / (м – ° С). Для арболита цей параметр по ГОСТу – 0.08-0.17 Вт / (м – ° С), тобто стіна з арболітових блоків товщиною 30см відповідає цегляній стіні товщиною 100-190см. Не варто забувати і про втрати тепла через «містки холоду», які залишає розчин при цегляній кладці. І, якщо обсяг стандартного блоку з арболита дорівнює більш ніж 15 цеглин, очевидно, що при його використанні в 2,5 рази зменшується витрата цементу і піску, і значно скорочуються тепловтрати.

Арболит дозволяє також знизити самі терміни будівництва і трудомісткість зведення будівель. Арболит – це легкий будівельний матеріал, тому він не вимагає зведення складних фундаментів, і його зручно поставляти в віддалені райони. Арболита потрібно набагато менше, ніж іншого матеріалу для зведення типового теплого будинку. Якщо врахувати, що його середня щільність – 600кг / м3 (він відноситься до групи легких бетонів), а щільність цегли – 1500-2000кг / м3, стає ясно: вага потрібного арболита для будівництва будинку буде як мінімум в 3-4 рази нижче ваги необхідного кількості цегли.

Будинки з арболіту швидко будуються, завдяки його конструкційним можливостям, тому його можна успішно застосовувати при прискореному будівництві будинків в районах стихійних лих. Арболит також має підвищену пружністю, що дуже важливо для будівництва в сейсмічних зонах. Його структура дозволяє йому легко працювати на вигин при перевищенні максимальних навантажень і без наслідків відновлювати свою форму. При коливаннях будівлі, викликаних усадкою або іншими причинами, в той час як цегла і всі аналогічні матеріали піддаються розтріскуванню, будинок з арболіта без пошкоджень переносить такі процеси.

Найбільш доцільне застосування арболита у вигляді стінових блоків, які можуть конкурувати з традиційними панелями і блоками з легких бетонів, так як не вимагають армування, каркаса або інших підсилень конструкції. Арболіт піддається при будівництві будь-якій обробці: легко пиляється, рубається і свердлиться, що дозволяє швидко підганяти блоки до потрібних розмірів. Завдяки пористій структурі арболита, будинок з нього, як і з дерева – екологічний: добре вентилюється, не накопичує вологу, «дихає», не схильний до гниття, впливів шкідників, не вимагає додаткової ізоляції. Деякі вітчизняні фахівці пропонують навіть використовувати цей матеріал, щоб прискорити і здешевити реконструкцію п’ятиповерхових «хрущовок» в містах країни.

Технології будівництва з арболита давно застосовуються в США і Європі, азіатських країнах. Як «деревної складової» в ньому використовуються навіть тирса червоного дуба, ялиці, клена, берези, кедра. Такі матеріали застосовують не тільки при зведенні приватних малоповерхових будинків (і в індустрії конвеєрного домобудівництва при будівництві модульних «швидких» будинків), а й для монолітного будівництва, зведення висотних будівель каркасного типу різного призначення.

 

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка