08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Газобетон: переваги і недоліки. за і проти
Свій будинок можна побудувати з різних стінових матеріалів: цегли, газобетону, дерева. Однак визначитися з правильним вибором можна, тільки знаючи переваги кожного будівельного матеріалу. У цьому матеріалі зупинимося на сильних і слабких сторонах газобетону, щоб було легше зважити всі за і проти.
Газобетон, що виготовляється з цементу, вапна і піску, просто обробляти. А щоб будувати будинок з газоблоків, зовсім необов’язково володіти ювелірним майстерністю. Будинки з газобетонних блоків легко обробляти, ремонтувати і перебудовувати, тому використання цього будівельного матеріалу активно набирає популярність.
Звідки взявся газобетон, або різновиди пористого бетону
Газобетон належить до однієї з різновидів пористого бетону або штучного будівельного матеріалу з пористою структурою у вигляді рівномірних пір, на 85% заповнені повітрям або газом. Така пориста структура забезпечує ніздрюватих бетонів кілька важливих особливостей: низьку теплопровідність, малу вагу і простоту обробки. При виготовленні газобетону, газ виділяється під час хімічного взаімовоздействія використовуваного газообразователя, в якості якого може виступати алюмінієвий порошок або паста, з вмістом розчину з піску, води і в’яжучого. В процесі виробництва пінобетону поризація виникає в результаті змішування розчину з наперед приготованою піною або при інтенсивному вспіненні розчинної суміші, що містить піноутворювач.
У магазині ви можете зустріти інші види пористого бетону. Залежно від використання в’яжучого розрізняють такі різновиди пористого бетону: газобетон і пінобетон – на портландцементі, на шлакопортландцементі, на суміші цементу і вапна; газошлакобетон, пеношлакобетони – на жужільному в’язкому; газосиликат, пеносіліката – на вапна. За функціональним призначенням пористі бетони (ЗГІДНО ДСТУ Б В.2.7-45-96) на теплоізоляційні поділяються щільністю 200-500 кг / м³, конструкційно-теплоізоляційні щільністю 500-900 кг / м³ і щільністю 1000-1200 конструкційні кг / м³.
Переваги газобетону:
низька вартість: газобетон є одним з найдешевших будівельних матеріалів;
хороша теплоізоляція: газобетон добре утримує тепло, що дозволить знизити витрати на опалення приміщень, а влітку зберегти приємний холодок в будинку;
зручний в роботі: з газобетоном легко працювати і важко наробити помилок. Великі розміри, захоплення, гребені, пази і легка вага блоків дозволяє легко монтувати, перевозити, різати і шліфувати газоблоки;
паропроникність: пориста структура пористого бетону забезпечує вихід водяної пари з опалювального будинку назовні;
дозволяє будувати одношарові зовнішні стіни без утеплення;
швидко сохне, завдяки паропроникності. Головне, не покрити штукатурку фарбою, яка не пропускає воду;
безпечний для здоров’я, оскільки виготовляється з натуральної сировини.
Недоліки газобетону:
Незважаючи на великий список сильних якостей, газобетон володіє деякими слабкими сторонами, такими як: крихкість (при невеликій щільності), теплопровідність, високе поглинання вологи, має низьку міцність на стиск (блоки з низьким коефіцієнтом теплопровідності). Проте, якщо вибрати блоки з правильними параметрами для вашого будинку, з газобетону можна побудувати всі види стін, в тому числі і підвали.
Що можна побудувати з газобетонних блоків:
1) Перегородки і огорожі. Блоки з таким призначенням легше за вагою, ніж блоки для несучих стін, мають ширину 5-24 сантиметри. Бічні грані традиційно можуть мати пазогребневую форму, але блоки ширше 24 см не обладнані захопленнями, тому переносити їх буде складніше.
2) Зовнішні одношарові стіни. Для цього використовуються повнотілі блоки шириною від 30 до 48 см, з маркою щільності D350; D400; D500. Довжина блоків буває 59,9 см, 60 см і 62,5 см, висота – 20 см, 25 см. Вага таких блоків становить від 19,9 до 21,9 кг. Такі блоки часто мають пазогребневую структуру більш вузьких вертикальних торцевих сторін. Це дозволяє їх легко стикувати під час кладки на клейовому розчині без вертикальних швів. Блоки з такими характеристиками дозволяють будувати стіни з опором теплопередачі 2,67-3,31 м2 • К / Вт, що відповідає нормативним вимогам.
3) Двошарові і тришарові зовнішні стіни, внутрішні несучі стіни кладуться з блоків товщиною 20 – 36,5 см. Є блоки з пазогребневими торцями, які кладуться без вертикальних швів, а є блоки без пазогребневого профілю, тому кладка виконується з вертикальними швами. Такі стіни зазвичай утеплюють пінополістиролом або мінеральною ватою.
4) лоткові блоки для перемичок мають U-образний перетин. Їх висота – 19,9 – 24,9 см, ширина – від 17,5 см до 40 см, довжина – від 49,9 до 59,9 см; клас щільності – D400-500. Ці блоки готові для армування і заповнення бетоном, тому виконують функцію опалубки і обшивки перемичок. Завдяки їм стіни стануть однорідними, що полегшить штукатурку і зменшить ризик утворення тріщин в області перемичок. При використанні цих блоків в одношарових стінах, потрібно в місцях установки арматури укласти шар теплоізоляційного матеріалу товщиною приблизно 4 см. Перед заповненням блоків бетоном обов’язково встановіть їх на опору з дощок – глибина обпирання блоків на стіну складе 20-25 см. Крім того, U-блоки можна використовувати в якості опалубки для стовпів, в тому числі тих, які використовують для зміцнення мансардних Аттиковий стінок.
Газобетон: вибираємо газоблоки правильно
Правильно вибрати газобетон дозволить знання основних параметрів цього будівельного матеріалу, таких як: теплопровідність, щільність, міцність, звукоізоляція, вогнестійкість і паропроникність. При покупці порівнюйте ці показники газобетону різних виробників – це дозволить вибрати найбільш підходящий газобетон для вашого будинку (SOLBET, YTONG, H + H, Aeroc).
1) Теплопровідність газобетону забезпечується завдяки повітрю в порах – він відмінно утримує тепло всередині будинку. Коефіцієнт теплопровідності (λ) пористого бетону становить від 0,075 Вт / (м • К) для блоку з маркою щільності D350 і 0,25 Вт / (м • К) – для блоку марки D700. Чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим тепліше вам буде в будинку. Однак потрібно враховувати, що виробники газобетону визначають коефіцієнти теплопровідності своїх продуктів в різних умовах. Найчастіше практикуються лабораторні умови, але найбільш наближений до реальності розрахунковий коефіцієнт, властивий блокам в умовах постійної вологості.
2) Щільність газобетону (відношення маси до об’єму) визначається такими марками щільності: D300; D350; D400; D500; D600; D700; D800; D900; D1000; D1100; D1200 кг / м³. Чим вище це значення, тим щільніше газобетон, а значить, більш міцний, з хорошою звукоізоляцією і низьку теплопровідність. Мінімальна щільність бетону робить його менш стійким до пошкоджень, зате вони набагато легші за вагою і прості в підрізуванні.
3) Міцність газобетону безпосередньо залежить від щільності. Наскільки міцні блоки з пористого бетону, вказує марка міцності на стиск М з цифрою, що вказує на середнє значення міцності на стиск в кгс / см2. Наскільки може коливатися якість матеріалу, показує клас міцності (літера В з цифрою, яка позначає гарантовану міцність в МПа). Стандарт ДСТУ Б В.2.7 45 96 «Бетони ніздрюваті» встановлюють такі класи (марки) 😕 В0,35 (М5); В0,5 (М7,5); В0,75 (М10); В1 (М15); В1,5 (М25); В2 (М25); В2,5 (М35); В3,5 (М50); В5 (М75); В7,5 (М100); В10 (М150); В 12,5 (М150); В15 (М200). Це досить застарілі характеристики, оскільки в асортименті провідних виробників вже можна зустріти газоблоки з більш високими показниками, наприклад, 350-400 кг щільністю / м³.
4) Вогнестійкість. Ніздрюватий бетон класифікується як негорючий матеріал. Визначили, що оштукатурена перегородка з пористого бетону може витримувати вогонь протягом двох годин.
5) Паропроникність – це властивість бетону швидко вивітрювати накопичилася вологу і виводити водяний пар з опалювального приміщення.
6) Звукоізоляцію газобетону можна перевірити за індексом ізоляції повітряного шуму IВ, що виражається в дБ: чим вище індекс, тим кращими звукоізоляційними властивостями володіє газобетон. І, безумовно, чим товще стіни і більш щільний будівельний матеріал, тим менше звуку буде проникати через стіни вашого будинку.
7) Розміри газоблоків. Нові газобетонні блоки роблять з пазогребневі формою торцевих граней. Це дозволяє робити кладку, не заповнюючи вертикальні шви. А останнім часом виробники все частіше роблять в блоках спеціальні захвати, завдяки яким блоки легше переносити.
Рубрики: Блог