08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Чому забутий арболит? Його застосування значно знизило б вартість масового будівництва соціального житла.
Результати опитування громадської думки свідчать, що близько 80 відсотків українців хотіли б поліпшити свої житлові умови. Однак через дорожнечу будівництва сучасних будинків і квартир зробити це можуть тільки п’ять – десять відсотків сімей, що мають дуже високі доходи. А вартість споруди житла з року в рік збільшується, за деякими даними, приблизно на 30 відсотків. Якщо такі темпи зростання збережуться, то, наприклад, у Львові за один квадратний метр в 2017 році доведеться викласти $ 1 тис.
Будівельні фірми в боротьбі за надприбутками не хочуть знижувати вартість житла. А уряд, запустивши іпотеку під 15 відсотків річних, вважає своє завдання виконаним. Хоча ясно, що така іпотека веде до ще більшого подорожчання житла. Чи є альтернатива?
Вважаю, що вартість будівництва житлових будинків можна значно знизити, якщо сумлінним фірмам-підрядникам надати допомогу в розробці та впровадженні прогресивних технологій виробництва з використанням більш економічних будівельних матеріалів.
З передових технологій слід виділити монолітне будівництво. Однак не таке, що ведеться на вулиці. Тут проектна організація настільки все ускладнила, що очікувати зниження вартості новобудови явно не доводиться. До того ж здавати в експлуатацію цей будинок передбачається секціями. А поділ секцій на квартири і офіси (а отже, оздоблювальні та інші супутні роботи) планується перекласти на покупця. А це, вважай, 30 відсотків зростання загальної вартості будинку!
Давно розроблена і випробувана самоскладивающаяся опалубка, яка за один-два підйому може бути зібрана або розібрана для однієї блок-кімнати. Використовуючи таку опалубку, можна отримати значний економічний ефект, скоротити час будівництва соціального житла.
Що стосується матеріалів, застосування яких дозволить знизити вартість будівництва, то до них слід віднести арболит.
Цей матеріал в незаслужено малих обсягах використовується в Львівській області. Єдиний завод в селищі явно не забезпечує область конструкціями з арболіту. До того ж він випускає панелі, які можна застосовувати лише для будівництва будинків не вище двох поверхів. Це неприйнятно при точкової забудови міст.
За кордоном, наприклад в таких країнах, як Німеччина і Швейцарія, для термоізоляції житлових будівель в основному застосовуються плити з арболіту. А там вміють економити гроші на бочку! Вченими підраховано, що якщо вартість стін будинку з арболіта прийняти за 100, то вартість їх з керамзитобетону буде дорівнює 195; з панелей, утеплених мінераловата, – 214; з цегли – 230. При цьому знижується вартість фундаментів, так як плити з арболіту мають менший об’ємний вагу.
Плити з арболіту довговічні, мають необхідну міцність. Вони вогнестійкі, легко піддаються механічній обробці. Добре пиляються і свердляться. Якщо їх не навантажувати нічим, крім власної ваги, то можна застосовувати для будівництва будинків будь-якої поверховості.
Основою для виготовлення арболіта є відходи деревини, з яких отримують тріску-дробленку потрібних фракцій.
Як дробленки можуть використовуватися відходи столярного і меблевого виробництва. Близька до необхідним параметрам, вона сьогодні виробляється в в якості сировини для целюлозно-паперових комбінатів. А скільки такого добра поки пропадає!
Що потрібно зробити, щоб в найкоротші терміни освоїти в потрібних обсягах будівництво житла з використанням арболита в області?
Давайте спочатку вивчимо всі передове, що вже використовується в інших регіонах України, за кордоном. Для цього слід не тільки вивчити технічну літературу, а й побувати в тих містах, де арболит давно ефективно застосовується в житловому будівництві. Для цього під керівництвом департаменту будівництва і архітектури адміністрації області слід організувати групу інженерів хоча б з чотирьох осіб (будівельник, технолог, проектувальник, науковець АГТУ). І доручити цій групі фахівців вирішити наступні питання:
виробити рекомендації по технології виготовлення арболіту і конструкцій з нього і підібрати раціональний склад арболита;
підшукати завод, здатний виробляти конструкції з арболіту для житлового будівництва;
знайти інститут, який зміг би швидко і без прив’язки до місцевості запроектувати 5-9-поверховий будинок з використанням конструкцій з арболіту; взяти участь у виборі будівельної фірми, яка будуватиме перший будинок з цього матеріалу;
вивчити можливість виготовляти з готової дробленки конструкції з арболіту на будівельному майданчику.
Департаменту будівництва і архітектури обладміністрації необхідно також допомогти інженерам в частині організації їх роботи, замовити проект, знайти замовника, підрядника та інвестора для будівництва першого будинку з арболіта, забезпечити фінансування всіх підготовчих робіт, підібрати місце, де буде будуватися будинок, безперешкодно і швидко узгодити будівництво першого будинку з арболіта з усіма зацікавленими сторонами.
Перший побудований будинок, з упевненістю можна сказати, покаже всю ефективність будівництва соціального житла з використанням конструкцій з арболіту. Особливо якщо воно буде виконуватися в поєднанні з монолітним житловим будівництвом.
Купити арболітові блоки у Львові тут https://gazobloki.lviv.ua/product-category/kupiti-arbolitovi-bloki-lviv/
Рубрики: Блог