08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Будівництво з керамзитобетонних блоків. Технологія будівництва з керамзитобетонних блоків.
Керамзитобетон – надійний, легкий, вологостійкий, екологічно чистий будівельний матеріал. Купити керамзитобетонні блоки – відмінне рішення для будівництва будинку, де матеріал використовується для зведення несучих конструкцій і перегородок.
кладка стін
Споруда стін не вимагає особливих конструкторських задумів завдяки відмінній сполучуваності керамзитобетонних блоків з іншими видами матеріалів, що робить куплю керамзитобетонних блоків ще більш актуальною.
Керамзитобетонні блоки досить міцні і еластичні, тому при закладці фундаменту в процесі будівництва виключається необхідність в пристрої монолітних армопояс, що також свідчить на користь купівлі керамзитобетонних блоків.
Споруда стін не вимагає особливих конструкторських задумів завдяки відмінній сполучуваності керамзитобетонних блоків з іншими видами матеріалів, що робить куплю керамзитобетонних блоків ще більш актуальною.
https://gazobloki.lviv.ua/product-category/kupiti-keramzitni-bloki-lviv/
ВАРІАНТИ КЛАДКИ стін з керамзитобетону БЛОКІВ
перший варіант
Внутрішній шар – штукатурка по внутрішній поверхні керамзитного блоку (без застосування сітки).
Несуча стіна з керамзитних блоків 590х290х200.
Шар утеплювача товщиною близько 100 мм з пінополістерол або мінеральної вати з коефіцієнтом теплопровідності 0,035 Вт / м ° С.
другий варіант
Внутрішній шар – штукатурка по внутрішній поверхні керамзитного блоку (без застосування сітки).
Несуча частина стіни – кладка вперевязку з керамзитних блоків 390х190х200 (таким чином, загальна товщина несучої стіни складе 400 мм).
Шар утеплювача товщиною близько 50 мм з пінополістерол або мінеральної вати (при коефіцієнті теплопровідності 0,05 Вт / м ° С)
третій варіант
Внутрішній шар – штукатурка по внутрішній поверхні керамзитного блоку або гипрок;
Несуча стіна з пустотілих керамзитних блоків 590х290х200 в перев’язку (таким чином, загальна товщина несучої стіни складе 600 мм). Порожнечі блоків заповнюються будь-яким утеплювачем, наприклад, пенополістерольних крихтою.
Шар штукатурки по керамзитного блоку.
Товщина шару, що утеплює вибирається залежно від кліматичних умов, виду утеплювача і товщини стіни. При зведенні тришарових стін слід передбачити їх захист від зволоження, сильно знижує теплозахисні властивості утеплювача, тим більше, що на сьогоднішній день не вирішено питання експлуатації та ремонтопридатності тришарових панелей, зокрема, заміна теплоізоляційного шару, середній термін служби якого при таких умовах експлуатації становить близько 10 років. Перехід на багатошарові паро- і повітронепроникні огороджувальні конструкції обов’язково повинен супроводжуватися вирішенням питань кондиціонування повітря в приміщеннях.
При зведенні таких стін необхідно враховувати взаємний вплив різних матеріалів, особливо сусіднього шару, один на одного і всієї конструкції в цілому. Заходи для захисту від дифузії водяної пари зсередини приміщення назовні:
щільні матеріали необхідно розташовувати ближче до внутрішньої поверхні стіни, а більш пористі ближче до зовнішньої, це буде сприяти вільному виходу водяної пари, відпрацьованого повітря з будинку назовні.
внутрішня стіна (2) тришарової повинна бути товщі зовнішньої (6), тоді вона буде працювати як акумулятор тепла в будинку.
- Приготування клейового розчину
Для кладки блоків застосовується спеціальна суха будівельна суміш (клей). Рекомендується застосування клею для ніздрюватого бетону, можливе застосування клею для керамічної плитки. Витрата клею на 1м2 кладки складає 3-4 кг. сухої суміші. Вартість клею – близько 200 рублів за мішок 30 кг. Приготування клею проводиться відповідно до інструкції виробника.
2. Кладка першого ряду
Перший ряд – найважливіший, так як він буде забезпечувати точність укладання подальших рядів. Перший ряд блоків укладається на підготовлений фундамент, який за допомогою рівня й киянки (гумового молотка) вирівнюють точно по горизонталі. Між кутовими блоками натягується контрольний шнур. Ряд перевіряється на нерівності правилом і рівнем. Правильність закладки кутів будівлі контролюється дерев’яним куточком. Блоки в місцях їх примикання до цоколя, підлоги першого поверху і підвалу повинні укладатися по шару гідроізоляції.
3. Нанесення клею
Приготований клей за допомогою зубчастої кельми, що підбирається по товщині блоку, наноситься на горизонтальну і вертикальну поверхні і рівномірно наноситься шаром 3-5 мм.
- Кладка другого ряду
Другий і наступні ряди кладки виконуються з перев’язки швів в полблока. Наноситься клей, і блок з максимальною точністю встановлюється за місцем, його положення контролюється за допомогою рівня, рихтування здійснюється гумовою киянкою. Товщина шва між блоками не повинна перевищувати 5 мм. Виступаючий з шва клей віддаляється кельмою або шпателем. Вертикальність поверхонь стін і кутів кладки перевіряють рівнем і схилом. У практиці каменярі застосовують два рівня. Один короткий -100 см і один довгий – 200 – 300 см. Лицьова поверхня блоку фактурна і прикладати рівень для вирівнювання по вертикалі слід відразу до декількох раніше укладеним блокам. При вирівнюванні по горизонталі необхідно перевіряти укладання блоку так, щоб його верхня площина була абсолютно горизонтальна. Допускається вертикальні шви залишати незаповненими (при товщині шва 2 ÷ 5 мм), при цьому їх слід захищати від продування і попадання вологи шляхом заповнення пенополиуретановой піною. Зовнішню поверхню вертикальних швів рекомендується ретельно шпаклювати.
Армування кладки і перекриття
Необхідність армування і місця розташування арматури виконуються відповідно до робочих креслень проекту. Армування здійснюється арматурної сіткою (цільнолистового просечновитяжная сітка 0,5, розмір осередку – 50 × 19), при цьому вона повністю заповнюється і покривається кладки клеєм. Зазвичай армируется кожен третій-четвертий ряд кладки. Це надає особливу міцність кладки .. Орієнтовна вартість сітки -. 30 руб / м2, наприклад – армована сітка ЦПВС
Армований пояс використовується при застосування в міжповерхових перекриттях пустотних ж / б плітзаводского виготовлення, для зменшення ексцентриситету навантаження від плити перекриття на стіни. Глибина обпирання міжповерхових залізобетонних плит перекриттів на стіни з тришарових блоків повинна бути не менше 120 мм. Армовані пояс можна виконати в 2х варіантах:
в місцях обпирання плити перекриття прокладати армований бетонний пояс (арматурна сітка ø4-5 мм з розмірами осередку 70 × 70 мм):
спирання плит перекриття можна виробляти на ряд керамічної цегли міцністю не менше М100, покладеного на розчині міцністю не менше М100. Для будівель заввишки в 3-й поверхи в місцях обпирання плит перекриттів і перемичок рекомендується прокладати арматурну сітку ø4 мм з розмірами осередку 70 × 70 мм
- Сполучення стін
Для зв’язку зовнішніх стін з внутрішніми перегородками існують такі способи: можна закласти в несучій стіні штраби; або застосувати сталеві або склопластикові заставні елементи. Сполучення зовнішніх і внутрішніх несучих стін рекомендується здійснювати перев’язкою блоків або прокладкою металевих анкерів. Як анкерів можна використовувати металеві скоби ø4-5 мм, Т-образні анкери зі смугової сталі – товщиною 4 мм або зварні сітки з арматури ø4 – 6 мм.
7. Закладення швів – затирка. Зовнішня поверхня стіни.
При укладвке блоків між ними, як правило, утворюється невелика щілина, що не забруднена клеєм. Ці щілини закладаються як зовні будинку, так і зсередини.
Зовні стіна розшивається кладки клеєм або акриловим герметиком з тубочкі за допомогою будівельного пістолета. Прагнути до максимально глибокого заповнення щілини між блоками герметиком немає необхідності. Зайвий видавлений герметик зніметься ганчірочкою або шпателем, а трохи застиглий герметик розшивається спеціальним інструментом, що має напівкруглу форму робочої поверхні – “розшивкою” або по-старому – рукою в рукавичці. Для затірки швів на внутрішній поверхні стіни застосовується той же клей, що і для кладки блоку. Затирка проводиться шпателем. Одночасно з затіркою швів шпаклюються віконні укоси. Зовнішня поверхня стіни готується під забарвлення.
8. Кріплення до стін
Керамзитобетон легко гвоздится дюбелем. Для великих навантажень рекомендуються ін’єкційні або Розклинювальні дюбеля.
Рубрики: Блог