08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Будівництво будинку з газоблоків своїми руками: фотозвіт
Завдяки відносно невеликій вазі і простоті обробки, блоки з газобетону стали широко використовуватися в будівництві. Це означає, що звести власноруч стіни майбутнього будинку по плечу для більшості з власників. Але тільки за однієї умови: якщо у вас в наявності навички та досвід в будівництві. Нижче ви побачите огляд будівництва будинку з газобетону своїми руками: фотозвіт і коментарі до нього.
Газоблок: аргументи «За» і «Проти»
Безперечна перевага матеріалу – це його ціна. Завдяки цьому фактору можна значно зменшити будівельні витрати в цілому. Але головне достоїнство те, що будинок з газобетону, як вважають фахівці, – це його високі теплоізоляційні якості. Даний матеріал за своїми властивостями набагато перевершує бетон, цеглу і навіть дерево. Це говорить про те, що в такому будинку завжди буде тепло і сухо. А власникові не доведеться переплачувати за його опалення.
Серед інших переваг матеріалу слід зазначити:
- Високу геометричну точність блоків. Даний фактор дозволяє будувати стіни з рівними поверхнями, що значно дозволить заощадити в майбутньому, при їх обробці.
- Як правило, виробники пропонують широкий асортимент форматів виробів, що дозволяє прискорити процес будівництва.
- При кладці стін замість цементного розчину використовується спеціальний клей. Завдяки цьому вдається запобігти виникненню «містків холоду», що значно підвищує термоізоляційні якості всієї будівлі.
- Матеріал паропроникаючий. Це дозволяє підтримувати повітрообмін і нормальний рівень вологості всередині будинку.
- Відносно мала питома вага матеріалу. Вам не доведеться влаштовувати потужний поглиблений фундамент. Отже, ще на етапі закладки фундаменту, можна уникнути значних витрат.
Про недоліки
Найголовнішим і, швидше за все, єдиним недоліком газоблоку є його властивість абсорбувати вологу. Поступово накопичуючись в пористій структурі газоблоку, вона з часом починає руйнувати матеріал. Для того щоб запобігти розвитку цього неприємного процесу, доводиться встановлювати гідроізоляційний захист матеріалу. Перш, ніж виконати оздоблювальні роботи, зовнішні і внутрішні сторони стіни грунтують. Використовується спеціальний склад глибокого проникнення.
Необхідний набір інструментів:
Перш, ніж почати виконувати роботи, слід заздалегідь забезпечити наявність необхідного обладнання, інструменту та пристосувань. При виконанні робіт вам знадобляться:
- будівельний рівень;
- штроборіз;
- гумовий і звичайний молотки;
- каретка і спеціальні коновки для клею;
- пила для розпилювання блоків (підійде звичайна ножівка);
- рубанок ручний;
- ручна дриль з набором свердел.
Етап підготовчих робіт:
Особливу увагу слід приділити підготовчого етапу робіт, оскільки він передбачає проведення дуже важливих заходів:
- Розробка проекту будинку.
- Підготовка будівельного майданчика.
- Планування часу проведення будівельних робіт.
- Пристрій фундаменту будинку.
1 Етап: Розробка проекту будинку
Насамперед розробляють власний проект будинку. Також можна скористатися готовим варіантом вирішення. Тут необхідно врахувати вимоги до всіх конструктивних вузлів: поверховості будівлі в розрізах, фундаменту, покрівельного покриття, конструкції перекриттів, плануванні дверних прорізів і вікон. Відразу ж необхідно визначитися, як буде проводитися обробка стін (внутрішня і зовнішня) на фінішному етапі робіт.
2 Етап: Підготовка будівельного майданчика
Дуже важливо завчасно підготувати будмайданчик. На ній обов’язково передбачається захищене від опадів місце складування будівельних матеріалів. Будівельні блоки перевозяться тільки на спеціальних піддонах, кріпиться до них за допомогою спеціальної термоусадочної плівки. Крім того, під час транспортування піддони з блоками необхідно жорстко зафіксувати за допомогою строп щоб уникнути пошкоджень матеріалу.
3 Етап: Планування часу проведення будівельних робіт
Слід пам’ятати, що зведення стін повинно проводиться при температурі повітря в межах від +5 до +25 С. Якщо обставини змушують класти стіни при більш високих температурних показниках, газоблоки час від часу змочуються водою для охолодження.
4 Етап: Основа фундаменту будинку
Будинки з газобетону, втім, як і інші будівлі, починають зводитися з влаштування їх фундаменту. Характерною особливістю конструкції будинків такого типу є їх полегшена вага. Проте, необхідно провести всі розрахунки. Краще, якщо їх виконає професійний проектант. Спеціаліст-геодезист проаналізує проби грунту. Потім, після того, визначаться рівень промерзання і несе опір ґрунту, стане зрозуміло, який тип фундаменту підходить під конкретний проект. Зазвичай під всі види будівель з газобетону влаштовують полегшено-стрічковий або стовпчастий типи фундаменту.
Загальний хід робіт зі зведення будинку з газоблоків (фото)
Маючи бажання і навички, все можна зробити і самому. Але, з огляду на трудомісткість (великий обсяг земляних робіт), легше вдатися до послуг бригади робітників. Купувати готовий бетон рекомендується в спеціалізованій організації, що забезпечить його своєчасну доставку на пристосованому для цих цілей транспорті.
Зведення стін
Давши фундаменту затвердіти (повинно пройти від 30 до 40 днів), можна приступати до кладки стін. Фахівці стверджують, що найбільш важливий етап – укладання першого ряду. Від того, наскільки правильно виконана укладка першого ряду блоків, залежить і якість зведених стін в цілому.
Порядок робіт тут наступний:
- Спочатку на гідроізоляційне покриття фундаменту наноситься шар розчину з цементу і піску.
- Потім уздовж майбутньої стіни натягають горизонтальний шнур. Він послужить орієнтиром під час укладання самого першого ряду блоків.
- Горизонтальний рівень кладки час від часу перевіряють за будівельним рівнем.
- Потім відбувається вирівнювання першого ряду. Якщо існує необхідність – окремі блоки можуть підрізати ножівкою. При вирівнюванні допускається використання киянки.
- Коли кладеться перший ряд, поверхня блоків рясно покривається клейовим розчином.
- Всі наступні ряди починають укладатися по кутах. При цьому слід суворо дотримуватися вертикального і горизонтального рівнів. Завдяки цьому запобігається розтріскування стін в майбутньому.
При укладанні газобетонних блоків передбачено використання спеціального клейового розчину. Його наносять за допомогою грібінчатої лопатки. Для вирівнювання будівельних блоків по вертикалі і по горизонталі користуються гумовим молотком. Кожен наступний ряд укладається з мінімальним зміщенням 90 мм.
Важливо: всі роботи виконуються в строгій відповідності технології та максимально акуратно. Адже в майбутньому виправлення помилок неможливе – залишиться тільки ламати стіну.
Коли зводиться стіна, обов’язково виконується обв’язка блоків за допомогою арматурної сітки. Фахівці рекомендують виконувати обв’язку через кожні 3 ряди блоків. Її необхідно робити і під дверними або віконними прорізами. Завершує верхній ряд кладки (там, де стіна стикується зі кроквяної системою) армована кільцева балка.
Після того, як сформується міжповерхове перекриття (як правило, у всіх типах будинків з газобетону воно виконується з дерева або бетону), приступають до кладки другого поверху. Пристрій кроквяної системи і даху будівлі відбувається в суворій відповідності технології. Для покриття будинку може використовуватися будь-який з представлених на сучасному ринку матеріалів.
Важливо: газосиликат особливо чутливий до рівня вологості повітря. Тому слід захистити блоки від попадання на поверхню опадів.
Заключний етап робіт
Заключний етап будівництва будинку передбачає проведення наступних видів робіт:
- Устаткування внутрішніх перегородок.
- Устаткування інженерних комунікацій.
- Устаткування покриття підлоги.
- Подальша обробка стін
Існують різні способи обробки фасадної частини будинків, побудованих з пористих матеріалів. Вважається, що найбільш оптимальний варіант – це облаштувати вентильований фасад. Така конструкція повністю зберігає паропроникні якості газобетону. Для такого роду поверхонь розроблений спеціальний склад, призначений для їх штукатурення. Це також хороший спосіб обробки фасаду будівлі.
При внутрішній обробці застосовуються паропроникні або паронепроникні матеріали. У першому випадку буде більшою мірою забезпечена атмосфера комфортного мікроклімату в усіх приміщеннях. Подібний спосіб виконання обробки рекомендований для всіх типів вентильованих фасадів. На користь паронепроникних матеріалів можна сказати те, що вони більш довговічні і мають більш естетичний вигляд.
Рубрики: Блог