08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Беседка из газоблоков. План будівництва альтанки
Альтанка – практично незамінний атрибут на дачних ділянках, в заміських будинках, пансіонатах і місцях відпочинку. Складно собі уявити літній відпочинок в задушливому будинку, адже хочеться посидіти у дворі, насолоджуватися красою природи, приготувати м’ясо на вогні і поспілкуватися з друзями та родиною теплими вечорами.
На даний момент на ринку представлений величезний асортимент будматеріалів, з яких можна побудувати якісну і довговічну альтанку. У кожного з них є свої особливості, які варто враховувати при будівництві і розрахунку потужності необхідного фундаменту. Іноді ми цілеспрямовано купуємо матеріал для настільки затишного місця літніх посиденьок, а іноді використовуємо те, що залишилося від основного будівництва, тому питання вибору матеріалу ми залишимо за вами.
Сьогодні ми розглянемо газоблоки в ролі основного будматеріалу для вашої майбутньої альтанки.
Але для початку розглянемо основні варіанти виконання фундаменту, адже від нього залежить довговічність всієї споруди в цілому.
Види фундаментів для альтанки:
1. Стрічковий (заглиблений або малозаглиблений щодо точки промерзання грунту). У свою чергу такі фундаменти підрозділяються на кілька категорій:
- виготовлені з блоків за допомогою вимощення і зворотної засипки грунтом;
- монолітні фундаменти, виконані з використанням насипного ґрунту та монолітного бетону;
- цегляні (для їх виробництва використовується цегляний фундамент зі зворотним засипанням ґрунтом);
- на рухливих грунтах. Тут використовується різний основний і зміцнюючий будматеріал: з блоків + зміцнення піщано-гравійною сумішшю і щебенем або додатковим шаром гравію; монолітний + тільки піщано-гравійна суміш в основі; з цегли + основа з піщаної подушки.
2. Плитний. Одні з найбільш мобільних і простих варіантів фундаменту. Дану підставу можна використовувати як основу для альтанки з будь-якого будматеріалу, будь-якої форми та конфігурації. Ще одним плюсом є можливість виключити використання покриття для підлоги, так як він практично готовий після побудови даного виду фундаменту. Але якщо кошти дозволяють, то відмінно виглядатиме керамогранитная або тротуарна плитка у вигляді покриття. Як варіант, можна так само використовувати клінкер або бруківку. Основою фундаменту є залізобетонний монолітний майданчик, на якій відсутні деформаційні шви. Такий результат досягається шляхом заливки поверх арматурного каркаса з подушкою з щебеню і піску.
3. Стовпчастий фундамент. В її структуру входять бетонні блоки, які встановлюються на грунт або подушку з бетону. При установці стовпчиків на грунт з’являється складність в контролі створюваної площині, яка повинна бути по всій площі на одному рівні. При використанні бетонної подушки здійснювати контроль рівня блоку набагато простіше: достатньо додати розчин в ямку або, навпаки, зменшити його.
4. Пальово-гвинтовий фундамент. Цей варіант виконання дуже схожий на попередній, але на відміну від нього, кожна паля вбивається в землю на глибину до двох метрів. Це дозволяє використовувати даний варіант фундаменту при будь-якому складі грунту (крім скелястої місцевості). Для контролю рівній площині використовується простий метод: зайва частина палі зрізається і зверху приварюють спеціальні наголовники. У деяких випадках для поліпшення установки палі використовують метод з обсадної трубою. У спеціальну пробурену лунку в землі встановлюється труба з діаметром до 20 см. У неї заливається цементно-пісочний розчин, який потім армується катанкою. Щілини між стіною даних пластикових труб і самих лунок заповнюють піском і потім його трамбують.
З варіантами будівництва фундаментів розібралися, пора і до альтанки приступати. Для початку потрібно буде розібратися в відміннності газобетону і пінобетону, адже багато недосвідчених будівельників часто плутають їх між собою.
На скільки хороший пінобетон або газобетон для будівництва альтанки
Піноблок – будматеріал, виготовлений з цементно-піщаної суміші та піноутворювача. Такий матеріал має безліч переваг:
- неймовірно легкий, що значно полегшить транспортування до місця будівництва, вивантаження і сам монтаж;
- низька теплопровідність;
- відмінні шумоізоляційні властивісті;
- чудова морозостійкість (практично нескінченну кількість циклів), що, безсумнівно актуально для будівництва альтанки;
- практично відсутність водопоглинання;
До мінусів відноситься більш висока ціна в порівнянні з газобетоном.
Газоблок – практичний той же самий піноблок, але з меншою витратою цементу при його виготовленні.
Переваги газоблоку:
- відносна дешевизна;
- теплопровідність нижча, ніж у піноблоків;
- легко можна розпиляти і просвердлити без спеціальних насадок;
Але є і мінуси:
- досить високе водопоглиння;
- практично відсутність показника морозостійкості (газобетон вбирає в себе всю вологу і при зниженні температури тріскається).
Позбутися від цих мінусів можна за допомогою захисту газобетонної кладки від атмосферних впливів оздоблювальними матеріалами (використовуючи штукатурку або зовнішню шпаклівку), можна обшити сайдингом або обкласти плиткою, але в такому випадку вся економія зводиться нанівець. Якщо ж газобетон у вас залишився від будівництва будинку або ж будь-яким іншим чином дістався задешево, то принципової різниці між будівництвом альтанки з піноблоку або газоблоку немає. Можливо лише потрібно буде зробити невелике піднесення фундаменту для того, щоб зменшити вплив опадів на кладку. Варіант же зовнішньої обробки ви можете вибрати будь-який, віддавши перевагу найбільш влагозахисним.
Обидва матеріали є пожежобезпечними, що актуально в разі установки печі або мангала в альтанці. На відміну від дерева, ви можете бути спокійні – піноблоки і газобетон використовують навіть для будівництва димоходів і вогнезахисних стін.
План будівництва альтанки
Розібравшись з усім вищепереліченими отримуємо хороший план будівлі альтанки:
- будуємо стовпчастий або збірний стрічковий фундамент з піноблоків;
- вертикальні підстави для підтримання системи крокв робимо з того ж матеріалу;
- для кладки вибираємо універсальний сорт морозостійкого плиткового клею (але можна використовувати і пісочно-цементний розчин);
- монтуємо обв’язку з дерев’яного бруса зверху на вертикальні опори з піноблоків;
- поверх цього монтуємо кроквяну систему. Залежно від конфігурації і площі фундаменту альтанки підбирається 1-но, 2-ух, 4-х-скатна або шатровий дах;
- можливо покриття системи крокв водостійкою фанерою або OSB для зручності монтажу штучного матеріалу.
- оздоблювальні роботи, фарбування та інші дизайнерські «навороти» для естетичної краси.
Це лише рекомендації по будівництву альтанок. Кожен же може побудувати альтанку на свій смак і колір, використовуючи при цьому будь-який матеріал. Наприклад, вам може захотітися встановити прямо в альтанці стаціонарний кам’яний мангал для приготування шашлику або барбекю, або зробити одну стіну глухою – закритою від вітру або ж від настирливих очей сусідів. Варіантів виконання альтанок тисячі, та й вам самим може прийти в голову оригінальна і унікальна ідея, яка буде задовольняти всі ваші запити.