08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Звукоізоляція стін з піноблоків . Як, схема
У нашому швидкому і гучному світі іноді хочеться просто побути в тиші. І навіть прийшовши додому, не завжди це вдається зробити. Сторонні шуми і звуки або навіть розмови сусідів, можуть бути чутні дуже сильно і відволікати вас від потрібних справ. Але цього всього можна уникнути. Просто перед капітальним ремонтом або будівництвом будинку необхідно звернути увагу на шумоізоляцію. Її можна зробити з великої кількості матеріалів таких як гіпсокартон, цегла, бетон. Але найкраще для шумоізоляції підійдуть пінобетонні блоки. Якщо простір дозволяє або ж якщо питання звукоізоляції принциповий і критичний, то такі блоки будуть як ніколи до речі.
Особенності складу і структури піноблоку
Спочатку, піноблок замислювався як дешевша альтернатива цеглі і бетонній плиті. Витрата матеріалів в рази менше, за рахунок спіненої структури обсяг виходить великий, а якість будівель не страждає. Але дані блоки перевершили всі очікування і стали набагато кращі, за деякими параметрами замінних матеріалів, а особливо в тепло- і шумоізоляції.
Шумоізоляційною якістю піноблоки володіють завдяки незвичайній, своєрідній структурі. Це рівні, замкнуті пори, які наповнені повітрям. Такі повітряні простори дуже добре виконують тепло- і шумоізоляцію.
Ще одним з переваг такого простору є не тільки здатність пропускати, але і випускати. Адже, по суті, всі матеріали, що захищають вас від зайвого шуму, можна умовно розділити на два види – звукопоглинаючі і звукоізолюючі. Ізоляція передбачає наголос звукової хвилі, що призводить до її ослаблення. Шумопоглинання працює ж за принципом лабіринту, в якому вхід для звукової хвилі менше виходу, або вихід відсутній взагалі.
Тому піноблоки, починаючи від марок D600, відповідають всім шумоізоляційним стандартам: шумоізоляційний стандарт міжкімнатних перегородок повинен бути більше 41 DB. Наприклад, піноблок D600 (60 * 30 * 20) має шумовий поріг 48 DB і це в “голому” вигляді, а якщо на піноблок нанести штукатурку і всі інші оздоблювальні матеріали, шумовий поріг зросте в кілька разів. А для більш довго служіння піно блочних стін, вам необхідно використовувати гіпсокартонні профілі. Вони дозволять захистити стіну від зайвих пошкоджень.
Види перегородок і їх властивості
Перегородки можна зробити з багатьох матеріалів, але найчастіше використовують пінобетон, гіпсові плити, цеглу або конструкцію з гіпсокартону і профілю.
Пінобетон – дуже добре проявляє себе як шумоізоляційний матеріал і має досить невисоку ціну, відповідає шумовим стандартам.
Гіпсові плити – досить поширені у використанні в якості перегородок. Також плити мають привабливу вартість, але звукоізоляція таких стін буде менше ніж в пінобетон, всього лише 38 DB.
Цегла – він має непогану шумоізоляцію, але вартість стіни з цегли обійдеться занадто дорого. Так як цегла має невеликий розмір і ще потрібно враховувати вартість витратних матеріалів (розчин).
Гіпсокартонна конструкція (гіпсокартон + профіль) – досить недорогий і легкий спосіб зробити шумоізоляційні перегородки в будинку. Єдиним недоліком може бути неправильний монтаж конструкції. В такому випадку стіна буде не тільки шумопропускаючою, але і нестійкою. Також при виборі гіпсокартону потрібно дивитися на виробника і товщину виробу (чим товще гіпсокартон і профіль, тим більше ціна даного матеріалу). Від цього може залежати якість і довговічність стіни.
Як зробити звукоізоляцію стін
Зробити шумоізоляцію з пінобетону, на перший погляд, здається непростим завданням, але це не так. Сам матеріал має не дуже велику щільність і тому, перед тим як укладати пінобетон, потрібно встановити звуковбирну мембрану. Завдяки їй ви зможете обвантажити конструкцію і шум практично не буде проходити. Далі укладаються плити «ізовер». Також для конструкцій з піноблоків рекомендовано використовувати шумопоглмнаючі матеріали. А весь інший установчий процес практично нічим не відрізняється від установки звичайного цегельного або бетонного. Єдиною різницею є кріплення, додаткового армуючого матеріалу і можливо інший звукоізоляційний матеріал. Так як при спробі використовувати звичайні дюбеля піноблок буде кришитися, то доведеться подбати про спеціальні, які можна знайти практично в будь-якому будівельному магазині.
Після всіх приготувань ви можете сміливо приступати до монтування звукоізоляційних стін.
Іноді ж про звукоізоляцію замислюються під час будівництва нового будинку, особливо, якщо новий будинок буде розташовуватися біля жвавих автомагістралей або інших гучних місць. Як говорилося вище, якщо будинок будується з піноблоку, то навіть голі стіни будуть надійно захищати мешканців від зовнішнього шуму. Але якщо все ж в будинку потрібна абсолютна тиша, тоді під час внутрішньої і зовнішньої обробки потрібно провести додаткову звукоізоляцію. При цьому головне завдання – не ізолювати стіни і дати їм змогу «дихати», інакше в блоках може накопичуватися зайва волога, що призведе до негативних наслідків. У будинку буде тихо, але сиро.
Не варто забувати, що не тільки самі стіни в будинку є звуковими бар’єрами. Так, звуки можуть проникати через вікна і двері. Тому на металопластикових вікнах економити не варто, заодно і втрати тепла скоротяться. Потрібно пам’ятати і про дах, так як деякі власники, забуваючи про шум, встановлюють металеву черепицю, яка під час дощу створює досить високий рівень шуму, а так як стелі не будуть ізольовані піноблоком, в кімнаті буде чути звук дощу дуже добре.
Теплотехнічні особливості піноблоку
Піноблок має чудову теплопровідність. Такий тип блоків чудово тримає в собі не тільки звуки, а й тепло. Будівля з такого матеріалу може дуже довго тримати в собі теплоту і не випускати назовні. Навіть зовнішні погодні фактори не впливатимуть на умови всередині будівлі. А все це завдяки великій кількості повітряних подушок. Чим більше їх є, тим довше піноблок тримає в собі тепло. Єдиним недоліком є те, що чим міцніше блок, тим менше в ньому повітряних коридорів.
Пожежна безпека піноблоків
Пінобетон володіє найвищою оцінкою в пожежобезпеці і вогнестійкості. Через те, що блок має пористу структуру бетону, він є самим вогнестійким матеріалом. І тому його можна і навіть потрібно використовувати для зведення стін. Піноблок може стійко стояти більше 5 годин на вогні при температурі понад 950°С. А через те, що такий матеріал зроблений з натуральних речовин, він не буде виділяти токсичних і хімічних речовин. Тому робити пінобетонні перегородки безпечно і проводити комунікаційні (електричні) системи теж. Єдине, що може зруйнувати, а точніше оплавити стіну, якщо до складу піноблоку входитимуть речовини, які захищають його від тріщин (поліпропіленове фіброволокно).
Висновок
Піноблоки у Львові – це найпопулярніший і найпоширеніший матеріал для того, щоб побудувати надійний, довговічний,екологічно чистий, шумоізольований і теплий будинок. А завдяки прийнятній ціновій політиці ще й економічний.
Рубрики: Блог