08.00 до 19.00 год
Неділя - вихідний
Вогнестійкість газоблоків. Чи горять газоблоки? Горючий газоблок?
Газоблоки – це будівельний матеріал з цементу, кварцового піску і газоутворюючих домішків. За всім обсягом блоку рівномірно розподілені пори (порожній простір) діаметром від 1 до 3 міліметрів. Газобетон дуже легко піддається обробці без використання спеціалізованих інструментів. Також з часом він стає твердіший і стійкіший, що значно підвищує надійність створеної конструкції. Досить часто люди зупиняються саме на цьому матеріалі при будівництві приміщень з високим ризиком пожежонебезпеки.
Вогнестійкість газобетону
Газоблок не горить і має високий ступінь вогнестійкості, тим самим перевершуючи звичайний бетон.
Ця особливість обумовлена тим, що газобетонний блок складається тільки з мінеральних компонентів. Блоки мають першу ступінь вогнестійкості і в разі пожежі стіна (20 см) з газоблоку здатна утримати подальше поширення вогню.
Стійкість блоків залежить безпосередньо від щільності матеріалу. Наприклад, під час виготовлення газоблоків може використовуватися пуццолановий цемент (має в своєму складі різні вулканічні мінерали), який, нехай незначно, але підвищує вогнестійкість. Так, блоки на основі пуццоланового цементу здатні витримати температуру до 750 ° C, що на 50 ° C більше, ніж блоки на портландцементі. При температурі понад 750 ° C на газоблоків починають виникати різні пошкодження (тріщини, деформації та плавлення).
Зміни при нагріванні газоблоку
Тобто з вогнестійкістю у газобетону все нормально, але чи здатний він зберігати свої властивості після пожежі? Для відповіді на це питання потрібно розглянути всі зміни, які відбуваються в газоблоках під час нагрівання в лабораторних умовах:
- 100 ° C. Міцність стиснення матеріалу значно підвищується (МПа 2,0), а маса і обсяг не змінюються. Колір також залишається вихідним сірувато-білим. На поверхні не утворюються ушкодження.
- 300 ° C. МПа і раніше висока (1,8), що значно вище, ніж до нагрівання. На поверхні блоків спостерігається легке потемніння. Маса зменшується до 98% від початкової. Пошкоджень не спостерігається.
- 500 ° C. Міцність стиснення падає (МПа 1,6). Маса зменшилася до 96%, а газоблоки придбали сірий колір. Пошкоджень також не спостерігається.
- 700 ° C. МПа складає 1,4 і продовжує падати від підвищення температури. Маса зменшилася ще на 2% і становить вже 94%. Колір блоків темнувато сірий і значно відрізняється від початкового. На поверхні починають утворюватися невеликі тріщини.
- 900 ° C. МПа нижче вихідного і становить 1,2 (вихідний 1,26). Блок починає набувати світловато сірий колір. Маса становить 93% від початкової і незначно змінюється обсяг. Збільшується кількість дрібних тріщин на поверхні.
- 1000 ° C. МПа дорівнює нулю. Маса падає до рекордних 89%, а самі блоки набувають яскраво білий колір. На поверхні спостерігаються множинні тріщини.
- Базуючись на даних показниках можна стверджувати, що газобетон здатний протистояти температурам до 900 ° C. Також можливе повторне використання газоблоку в будівництві після пожежі, якщо температура вогню не перевищувала 700 ° C.
Стійкість газоблоків проти реальних пожеж
Під час реальної пожежі температура коливається від 650 до 1350 ° C, і залежить тільки від зовнішнього середовища і місця загоряння. Наприклад, при зовнішньому пожежі температура не піднімається вище 680 ° C завдяки теплообміну з зовнішнім середовищем. У закритому приміщенні температура пожежі може досягати 900 ° C, за умови, що в приміщенні не присутні горючі речовини. Якщо ж в приміщенні все-таки присутні займисті речовини, то температура може значно підвищуватися (для газів до 1300 ° C / для рідин до 1350 ° C).
Саме матеріали внутрішньої обробки відіграють значну роль на результат пожежі, тому якщо вас турбує питання вогнестійкості, робіть упор на негорючих і нетоксичних оздоблювальних матеріалах – штукатурці і т.п.
Потрібно відзначити, що гасіння пожежі холодною водою призводить до додаткової втрати міцності у нагрітих блоках, в той час як їх природне охолодження дозволяє відновити часткову міцність.
Таким чином, після пожежі потрібно провести експертизу і встановити рівень змін в газоблоках, а саме міцність на стиск (МПа), яка визначає можливості використання матеріалу в якості несучої стін.
Порівняння газоблока зі звичайним бетоном
Газобетон у багато разів вогнестійкіший звичайного бетону. Незворотні зміни в звичайному бетоні починають відбуватися вже при температурі від 400 до 700 ° C при тривалості впливу від 5 до 20 хвилин. Від впливу в бетоні утворюються наскрізні діри, тріщини і відколювання.
Така крихкість виникає від нерівномірного нагрівання різних домішок, з яких складається сам бетон. Усередині утворюється пар і негативно впливає на структуру матеріалу, що призводить до утворення множинних тріщин всередині бетону.
Висновок
Газоблоки відносяться до мінеральних будівельних матеріалів, що робить його дуже вогнестійким.
Він здатний витримувати величезні температури і зупиняти поширення вогню по інших частинах будівлі. Це можливо завдяки низькій теплопровідності самих матеріалів, з яких виготовляється газоблок.
Незважаючи на вогнестійкість, після пожежі все одно буде потрібна експертиза, яка повинна встановити ступінь змін в матеріалі і визначити можливість повторного використання в будівництві.
Тобто газоблок – це прекрасний матеріал для створення зовнішніх стін і захисту будівель від зовнішніх пожеж.
Його можна використовувати при будівництві димоходів, вогнетривких стін і саун, лазень і приміщень, в яких можливі підвищені температури повітря. При цьому ви можете абсолютно не турбуватися про безпеку та екологічність – даний матеріал не виділяє отруйних газів, токсичних речовин, не радіоактивний і універсальний у використанні. Варто відзначити і досить прийнятну вартість, що робить газоблоки дуже популярним будівельним матеріалом.
Рубрики: Блог