Категорії товарів
Кошик

Вибираємо матеріал комбіновані будинки з газоблоків

Асортимент будматеріалів постійно поповнюється новинками, які часто витісняють звичні варіації. Побудувати комбінований будинок з газобетону – значить забезпечити себе якісною спорудою, ні в чому не поступається цегляній кладці і деревині

Комбіновані будинки – аж ніяк не рідкість в сучасних реаліях. Часто можна спостерігати картину, яка представляє собою будова з використанням декількох матеріалів, що відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і експлуатаційними властивостями. Така споруда дозволяє втілити кращі з властивостей, характерні для кожного будівельного матеріалу. В результаті виходить ідеальний комбінований будинок з газобетону, здатний виконувати кілька ролей, кожну з яких він буде грати незрівнянно.

1.jpg

Кому підійдуть комбіновані будинки з газоблоку

Ідея побудови такого типу будівлі не нова і йде ще з часів альпійських будинків в середні століття. Багато людей моментально дізнаються типову для того часу будівлю, стиль якого носить назву «шале». Зараз багато хто також не проти випробувати цю середньовічну ідею, підкріплюючи її практичною необхідністю, логічними міркуваннями.

Головна причина будівництва за такою технологією – бажання добудувати другий поверх поверх вже існуючого. Такий посил пояснюється досить легко: сім’я росте, запити теж. Стає важко уміщатися і уживатися на обмеженому одноповерховому метражі.

В такому випадку стає доцільним реконструювати наявну будову за рахунок добудови в вигляді другого поверху. Складнощів в цьому процесі не більше, ніж від будівлі аналогічної будови з нуля. Єдиний нюанс: необхідно правильно розраховувати навантаження на фундамент, правильно підібрати матеріал для надбудови, щоб випадково не завалити всю конструкцію.

Порада! Вибір використовуваних матеріалів для комбінованих будівель завжди повинен грунтуватися на цілях будівництва, які перед собою ставить замовник.
 2.jpg

Еще одна мотивація – в полум’яному бажанні власників неодмінно проживати в стінах, виготовлених з дорогих порід дерева. Само по собі це задоволення досить дороге і будувати всі два поверхи з такого матеріалу доступно не кожному. Можливість комбінування наблизить до мрії тих, хто на верхній поверх з кедра вже накопив, а ось на нижньому згоден заощадити. Так, будинок можна поділити на два сектори: житловий – верхній, побутової – нижній.

Основні правила при комбінованому будівництві

Перш ніж хапати перші вподобані камені з цеглою, слід ознайомитися з теорією, на якій грунтуються такі

будівлі:

  • непорушне правило говорить, що перший поверх повинен зводитися з міцнішого матеріалу, ніж другий. Це не тільки правило, а й приховане застереження, адже нескладно здогадатися, що буде, якщо на легку основу відрізати потужну опору;
  • в обох поверхах повинні збігатися несучі стіни;
  • відповідальний момент – стикування двох відмінних один від одного поверхів. Незалежно від комбінації треба забезпечити якісне стикування, утеплення.

Увага! На практиці повинна вимальовуватися така послідовність: камінь, дерево, каркас. Тобто, якщо надбудова буде здійснюватися над дерев’яною основою, то єдиним варіантом для другого поверху є каркас.

Переваги газобетону для першого рівня

Зведення цегляних будинків – улюблена багатьма класика. Незважаючи на свою широку застосовність, така варіація є не кращим рішенням для житлових будинків. Адже опалювати такі приміщення дорого, та й часу на це треба чимало, що автоматично робить такі споруди малокомфортними для дач, як зразка тимчасового проживання. Вартість самого матеріалу також заважає польоту фантазії.

Відмінною альтернативою цеглі виступає газоблок, який нітрохи не програє першому в основних моментах:

  • газобетон виготовляється з цементу, вапна, піску, алюмінієвої пудри і води. Такий склад здатний витримати значні фізичні навантаження, в чому він не поступається горезвісній цеглі;
  • газобетон – спосіб розумної економії. Не дивлячись на постійно коливаючі ціни, вартість цього матеріалу виявиться на чверть меншою, ніж витрати на придбання цегли, оскільки газобетон поєднує в собі малу вагу з великими габаритними параметрами;
  • з ним вийде заощадити і на опалюванні приміщення. Адже газоблок схожий з деревом не тільки через високу екологічность, а й за здатністю матеріалу «дихати». Сприяє цьому пориста структура блоків, яка має в рази меншу теплопровідність, ніж у цегли;
  • газобетон добре поглинає звук.

Крім явних переваг, радує газобетон і своєю морозостійкістю, вогнестійкістю, що робить цей матеріал придатним для першого поверху, як втілення побутових потреб. Не страшна йому ні кухня з її підвищеною пожежонебезпекою, ні вічно волога ванна кімната. А ось зведення такого будинку виявиться в 2, а то і 3 рази швидшим заходом, ніж залежна від погодних умов будівництво з використанням цегли. У цьому ж полягає і його перевага перед брущатими будинками, які вимагають усадки, яка повністю завершується лише через пару років після будівлі. На противагу цим нюансам, в будинок з газобетону можна відразу заходити і спокійнісінько жити.

Газоблок, як матеріал для другого поверху

3.jpg

Знаючи обов’язкові для виконання правила побудови комбінованих будинків, можна здогадатися, що будувати другий рівень з використанням газобетону можна, але тільки в тому випадку, якщо перший поверх виготовлений з поризованої кераміки, наприклад. Такий матеріал легко витримає газобетон. Підсумкова будова буде відрізнятися відмінною довговічністю. Адже і перший, і другий поверх матимуть чималий термін використання. Тому газобетон становить неабияку конкуренцію такої популярної варіації для других поверхів, як деревина. Пояснюється це тим, що вони багато в чому схожі, про що вже говорилося вище. І пористий бетон, і якісне дерево створюють ідеальний для постійного проживання мікроклімат.

У такому приміщенні влітку завжди буде прохолодно, взимку ж стіни зможуть зберігати отримане раніше тепло. Вони обидва не виділяють ніяких токсичних речовин, будучи зразками відмінної екологічності. Довговічність – також не менш вагомий плюс, здатний бути оціненим не одним поколінням жителей.Схожі вони і через швидкості зведення і легкості здійснення фасадних робіт.

Різниця полягає лише в тому, що у випадку з деревом зовнішню обробку можна не проводити зовсім, залишивши все як є. Дерево володіє природною красою, якою ніяка цегла з газобетоном похвалитися не можуть. Газобетон вимагає обробки, але вона настільки різноманітна і щодо нескладна, адже завжди можна обійтися базовою штукатуркою.

Вибір на користь пористого бетону як основи для другого ярусу будинку, повинен лягти і в тому випадку, якщо цей поверх не планується як виключно спальне місце. Бажання прилаштувати туди кухню різко змінює вектор на користь доцільності відмови від дерева, адже його високу пожежонебезпечність складно нівелювати навіть кращими з існуючих засобів з обробки деревини.

Підсумковий вибір

Підсумковий результат роздумів щодо бажаних в будівництві матеріалів буде варіюватися в кожному окремому випадку. Грунтуватися він повинен на об’єктивних факторах, пов’язаних з типом місцевості та грунту, а також на таких власних роздумах:

  • призначення майбутнього будинку;
  • матеріальна база будівництва;
  • цільове призначення приміщень;
  • необхідність відповідності певним дизайнерським задумом.

Комбінований будинок для того і існує, щоб мати можливість відмовитися від монолітів для отримання власної вигоди. Всі три з вказаних матеріалів часто використовуються і варіюються між собою, так як довели свої сильні сторони і знайшли своїх шанувальників. Серед них відносний новачок – газобетон, який лише має доводити і показувати свої переваги, адже для цього в будівельній справі необхідна не тільки теорія, а й десятиліття наочної експлуатації.

Рубрики: Блог
Замовити, ціни, доставка